Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74 (CM031) [CYMA]


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Broń Boże nie zalewać styków olejem ;) Ew. mechanizm spustowy.

 

Ja stawiam że u kolegi przypiekły sie styki.

Co do "chujowości" cymy sie nie zgodze. Mam wymienione styki i baterie Intellecta (stick) 8,4V i od pory kiedy ją kupiłem nie miałem żadnych problemów. Jedyne co jest kiepskie to jej 'plastikowość', któremu można zaradzić.

 

Na ostatnim strzelaniu porównywałem zasieg i szybkość kulki z jakims M4 z Classica z FTK m100. Kulka leci może te szybciej 20fps, wiecej nie, zasieg b. podobny, celność prawie identyczna.

 

Jeśli ktoś nie umie zadbać o replike to bardzo mi przykro.

Edited by men3L
Link to post
Share on other sites

już mam dość tego durnego CYMIAKA był kupiony w paździeniku od tamtego czasu był 3 razy w serwisie 1 raz tuning a 2 bo sie rozleciał po ostatniej naprawie było wszystko ok az do ostatniej strzelanki kiedy to po wystrzeleniu jednej kulki przestał strzelać izolka na baterii sie stopiła zreszta tak samo jak kable i wtyczka czy jak to sie tam zwie nie wie ktoś jak to naprawić domowymi metodami??

Link to post
Share on other sites

Zacznijcie pisać po polsku co? Nie chodzi nawet o znaki "ą", "ę" itd, ale o intepunkcję, podział na zdania i wielkie litery na początku co? Bo czytać się tego nie da...

 

Co do problemów-ja polecam gwarkę, skoro ją macie. Sam też się nie znam na mechanice i jak coś nie tak to wysyłam ;)

Link to post
Share on other sites

Mam male pytanie gdy podłaczam baterie to robi mi sie tryb ciagły którego nie da sie wylaczyc wiem ze nie jest to wina bateri bo sprawdzałem na innej aha i jak się strzela tym trybem to czasami się nei da wyłączyć. Na gwarancje moge wysłać w krakmanie napisali mi że nie ma problemu ale wole ejdnak nie wysyłac moejgo ak bo bede musiał czkeć pewnie z 2 tygodnie.

 

 

to ze podlanczasz baterie i strzela samo z siebie to raz: nie baw się spustem(gdy nie masz podpiętej baterii), dwa: kostka stykowa zostala w miejscu, nie cofa sie i to jest przyczyna tego ze strzela podczas podłanczania. Kostka ta jest tez powodem niekontrolowanej serii, zalecał bym wysłanie na gwarancje, można to zrobic samemu ale nie polecam :wink:

 

 

pozdro

Edited by Karol88
Link to post
Share on other sites

Ludzie!

Macie gwarancje a operujecie typowymi dla niektórych z nas pojęciami, typu "domowa robota" i innymi...

Po to jest gwarancja, żeby naprawiali. Kumpel z teamu miał ten sam problem wysłał i za niecały tydzień miał karabin spowrotem. I strzela aż miło!

Myślenie nie boli! Gwarancja jest za dsarmo a obejmuje też parę rzeczy które jak padną, to ni hu-hu sami nie naprawicie, lepiej ją oszczędzać na lepsze czasy...

Howgh!

Link to post
Share on other sites

Rozwalił się już moze komuś silnik?? Wczoraj zaczeło cos skrzypić w silniku obcierac, a po chwili zaczely wypadać takie male jakby nitki miedziane (chyba). Gwarancji juz nie mam bo AK był tuningowany. Może to byc przyczyną tuningu?? Zestaw włożony to FTK M100

Link to post
Share on other sites

No cóż, Kamill, zawsze możesz zsori "CSa", czyli kolba pod pachę i w zabudowanym jak znalazł :).

 

Albo odkręcić kolbę w ogóle :) tylko wtedy trzeba zaślepić puste miejsce (vide izolka) i wsadzić gdzieś baterię :)

Ja mam co prawda 188cm :wink: i z kałaszem sobie radzę. Jedyne co to jestem trochę cherlawy i przesiadłem się z Famasa który był zdecydowanie obciążony na kolbę, a AK 74 ma środek ciężkości bardziej do przodu, więc po chwili ręka trochę boli... Myślę że jakiś obciążnik w kolbie i by było łokej.

Z tą kolbą pod pachą, to w lesie też tak można :) ja i tak celuję serią jak kulki lecą, ewentualnie nastawiam się +/- na szczerbinkę.

 

I jeszcze zależy od Twojego wieku Kamill, nic nie sugeruję ale jeśli jesteś młody to prawdopodobnie urośniesz :)

 

 

Co do usterki serii niekontrolowanej (każdy użytkownik wie o co chodzi), to wysłałem do gunfire serwisu, powiedzieli mi że wszystko jest OK, koleś wywalił 500 kulek i nic się nie dzieje, śmiga jak szalony. Ja myślę że to może być tak, że: karabin po jakimś czasie leżenia "naprawia się". Kupiłem używkę, koleś nie strzelał z tego karabinu ~2 tyg. W czasie przesyłki pocztowej, tzn 5 dni też mógł karabin leżeć, postukać i się troszkę wyrobić. Koleś chciał odesłać, ale ja powiedziałem żeby to sprawdzili no nie chcę mieć działającego w serwisie a w domu znów zepsuty... :roll: Czy ktoś tak miał?

Edited by orcen
Link to post
Share on other sites

Hmm jeśli było to nie bijcie... a może bijcie to sie nauczę na przyszłość lepiej szukać 8-) :F Otóż mam takie pytanie, wiem że w AK jest niestandardowa komora HU i niestandardowa gumka HU, że krótsza jest czy coś :) ale czy lufa jest normalna czy tez niestandardowa? Tzn czy do komory SRC z silikonową gumką Guardera założę stockową lufę cymy ?

Pozdrawiam

Edited by Urban
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak z ciekawości się spytam.

Próbował ktoś podłączyć innego maga niż standardowy? Ja u znajomych sprawdzałem:

low cap do ak47 firmy p&j nie wchodzi

mid cap vfc nie wchodzi

mid cap g&p nie wchodzi.

było to sprawdzane na conajmniej dwóch modelach.

Mag nie chciał się zakleszczyć.

Link to post
Share on other sites

Owiń góre izolką ale nie zadużo, przestaną.

 

Po ostatnim strzelaniu moge stwierdzic ze ta cyma na stocku po uszczelnieniu strzela jak AKS-74 VFC, na oko ;) Kulki te same, chyba :P

Edited by men3L
Link to post
Share on other sites

FTK hurricana ?

 

Niedawno robiłem pomiary porównawcze z MP5 wella, ale mniejsza oto.

W obiekt 1m x 0,5m z 40m na 0,23 zadnych problemów i bez "looba", czyt. w lini prostej, lekki wiaterek.

 

Więc tobie ftk dało 5m, nieźle.

Edited by men3L
Link to post
Share on other sites

Przesuwasz kolanko gazowe w strone końca lufy.. wyjmujesz rygiel rury gazowej, jak zejdzie rura z nakładką to przesuwasz łoze do przodu (bo przednie okłucie rury gazowej je blokuje), wyjmujesz łoże i masz dostep do przedniego body, wykrecasz wszyskie śrubki i masz dostep do lufy i HU.

 

Powiem tak - Tyle pier*olenia że szok, proponuje zrobic mały tuning, wyjąć ten badziewny pręt z ruły, zrobić kolanko gazowe na stałe, wypiłowac te wybrzuszenia na srubki w tej czesci co trzyma ten pręt, kolanko gazowe spiłowac tak zeby rura dała sie zdejmowac po wyjęciu/upiłowaniu rygla. Wszysko ładnie siedzi i mamy łatwy dostęp do wszyskiego. Aha zapomiałem proponuje tez wypiłować te "łoże HU" tak zeby po odkreceniu śrubek HU umiał przechodzić bez przez tą część bez problemów.

 

Po tylu zabiegach które zajmą mniej czasu od jednorazowego wyjęcia lufy mamy zrobioną przednią część body z bardzo szybkim i stałym dostępem do wszystkich elementów. Proponuje też wywalić te gówniane imbusy, które i tak przestaną działać, wzamian za to srodek kolanka i muszki posmarować żywicą epoksydową. Sam tak mam, i jak raz musiałem ściągać kolanko to myślałem ze do głowy dostane, tak siedziało. Aha, i jeszcze jedno - proponuje zrobić tani i bardzo skuteczny zabieg za 5zł - kupić wycior z prawdziwka, daje niesamowicie dużo, przynajmniej w moim AK, mam drewna i usztywniło niesamowicie cały przód kałacha, zrobiłem z niego te gówienko które w drewnie mi sie uwaliło, które wystaje z tyłu i wchodzi do body i "trzymie" łoze na miejscu, teraz jest 2 nieba lepiej.

 

Uff to chyba wszysko, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

ja mam nastepujący problem - mam wlożony zestaw FTK ze spręzyną M100 kable wymienione na grube bez bezpiecznika, silnik od AK z firmy G&G. Jak strzelam przez jakis czas wszystko ok gdzies po oproznieniu pol hig cap to dzieja sie dziwne rzeczy mianowicie silnik troche sie grzeje przestaje strzelac gnat tak jak by batka padla ale odpocznie chwile z 2 minuty i zaaczyna normalnie strzelac i tak bo iles kulek. Baterie mam SANY 9.6V 1800

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...