Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74 (CM031) [CYMA]


Recommended Posts

Elo Mam takie jedno pytanie. Czy kolba w waszych replikach jest przekręcona dwoma śrubkami czy jedną, bo u mnie jest jedna od stopki i trochę się kolba rusza? (tutaj jest przykręcona śrubka a u mnie jej nie ma) i gdzie ją kupić?

ak74_spust_maly.jpg

Edited by knopers1
Link to post
Share on other sites
  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Zakupiłem nową cymkę z gunfire 0.31d i oto moje wrażenia: replika jest wykonana mega solidnie, nic mi się nie rusza, nie trzęsie. Magazynki trzymają pewnie i nie ma żadnych odchyleń. Tak stockowy jak i od starej 0.28. Broń ma 2 tyg i po przestrzeleniu 2k kulek muszę stwierdzić, że replika nadal pracuje niemalże bez zarzutów. Niemalże, albowiem miałem lekki problem z niedotartym hopem, ale już jest w porządku. Co mnie irytuje, to troszeczkę za słaba szybkostrzelność, ale i tak jest lepsza od 0.28. Szczerze mówiąc, mogę ją polecić spokojnie albowiem jest warta swojej ceny (399 na gunfire).

Link to post
Share on other sites

Co zaobserwowałem. Chińczycy jednak sie poprawili co do szczelności w połączeniu GB-komora. Moja pierwsza 74'ka, jeszcze z tej starej serii (kupowana ok kwietnia zeszłego roku) po uszczelnieniu dostała jakieś 5-6 metrów zasięgu więcej 8)

W 'teraźniejszym' egzemplarzu (2-miesięczny) uszczelnienie prawie nic nie zmieniło.

Duża zmianę widać natomiast po zmianie gumki na sylikon - kuleczki lecą równo i prosto. Jeszcze tylko precka i będzie cud miód :D No, tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Szczelność w AK zauważyłem w ogóle jest rewelacyjna ;)

Mam gumke i precke Systemy do tego jakieś 310fps na kulkach 0,20 a strzelam 0,25 (za ciężkie trochę, ale celność dobra) i odległość dorównuje nowym eMką Boyi ;) w tym tygodniu wsadzam w GB m100 w zestawie JBU to zobaczę jak leci ;)

 

Po wstawieniu silnika o zwiększonym momencie P&J na batce 8,4V ROF wynosi 14 kulek na sekundę ;) myślę, że dobry wynik, bo oryginalny magazynek nie nadąża ;) Ale odkupiłem nowy Cymy od kolegi i jest OK ;)

 

Mam metalbody cymy z kolbą ramową i na ostatnich manewrach AK leżał w błocie, w kałuży, w piachu i gdzie tylko go rzuciłem (dosłownie) a on dalej działał i nic mu nie odpadło ;) Ale już przeschnął więc go przedmucham jutro sprężonym powietrzem ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam. Mam takie małe pytanko odnośnie pochodnej 031 czyli 047c ze składana kolbą. Czy ta składana kolba ma jakieś luzy i po dłuższym czasie zaczyna sama się składać np? No i co najważniejsze czy 047C się opłaca bo ponoć mają te same bebechy? Jeżeli było to wybaczcie i odeślijcie linkiem. Pozdro

Link to post
Share on other sites

W wersji "c" jest ze znalu i właśnie tej wersji jestem szczęśliwym posiadaczem. Mimo, że tak bardzo narzeka się na znalowe body to ja nie mogę się przyczepić do jego wykonania. Ponoć następne serie ak od cm będą miały już stalowe body... byleby mechanicznie się nie stoczyły.

Edited by callidionis
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Karabin zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, niestety póki co bawiłem sie tlyko w domu, ale stzrelając przez korytarz, dosyć dobra celność :P Jednak wykonanie pozostawia wiele do życzenia.... Jak na chińczyka przystało częsci niesą jakoś super spasowane, cała lufa(co mnie zdziwilo) lekko sie kiwa na boki, nakładka rury gazowej również. Ogólnie to mi się spodobał :P więcej powiem po sobotniej stzrelance :)

Link to post
Share on other sites

co do fire testów-jestem bardzo mile zaskoczony, zasięg bił nawet jedną replike CA(nie SL!), JG III gen także mogło sie schować z zasięgiem i celnoscią tego ak, co mnie zadziwiło-był mróz a mimo to gumka nie stwardniała i podkrecala jak cieplutka...:) ROF zadowalający, jedyne co poki co mnei denerwuje to celnośc na kulkach 0,2......poniżej krytyki, nawte na małym zasiegu nieszło nimi grać, ale szybko wsypałem 0,25 i wszystko było git:) ogólnie to gorąco polecam.

 

Pozdrawiam, Bonzo;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja jestem bardzo zadowolonym posiadaczem tegoż karabinka, byłem z nim na kilku strzelankach, i powiem że spisuje się znakomicie, ciężko z celnością na 0.2 g jak przedmówca powiedział, jednakże jest bardzo fajny karabinek, oceniam go na duży plus.

Jedynym minusem jest fakt, że mój egzemplarz miał korpus wykonany z plastiku (!) gdzie kolega miał z Metalu (chyba ZNAL) - ja mam zwykłą 0,31 natomiast kolega 0,31C...

 

Tak przy okazji, to czy nikt się nie orientuje z jakiego konkretnie materiału jest wykonany korpus tego karabinka?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeśli dobrze patrzę, to dłuższa część będzie z przodu, nad nakładką rury.

A kolba- możesz kupic oryginalną i pobawić się w przerabianie.

A jeśli chcesz z grubsza podobną, możesz kupić jakąś przejściówkę na kolby do emki i na to http://www.taiwangun.com/shop,show,833

Ale z tymi przejściówkami, też trzeba trochę się pobawić i dopasować.

Link to post
Share on other sites
Witam jestem nowym posiadaczem ak 74, czy jest możliwość kupna kolby podobnej do montowej w wz.96 ?

Można kupić kolbę od Beryla i się pobawić... Tylko musisz mieć AK ze stałą kolbą ;)

Czy ta szyna http://www.specshop.pl/product_info.php?ma...roducts_id=4265 po zamontowaniu na szczerbinkę będzie "iść" w stronę lufy czy kolby ?

Jeśli jest to szyna o której myślę, to powinna "iść" w stronę kolby :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

Jako że nie jestem fanem Hi capów, wolę natomiast troche realizmu, więc zdecydowałem się na magazynki mid/low cap, ale jako kompletny laik kupiłem jedyny mid/low do AK- 74 czyli ten firmy P&J na taiwangunie...

jak przyszły bardzo się zniesmaczyłem wyglądem magazynków, ale pomyślałem że jak będą działać to ok... właśnie... one strasznie chyboczą się na boki w cymie, co mnie troche zdesperowało... ale załadowałem kilka kulek i wyszedłem na dwór - pierwsza kulka wyleciała.. druga też, ale reszta już nie, dopisze tu że załadowałem jakieś ~ 30 kulek więc natura nie podawania trzech ostatnich kulek odpada... postanowiłem napisać do Taiwanguna o tych magazynkach... kolega rozmówca uznał żebym przesmarował je smarem silikonowym... natomiast kulki wtedy się nie blokowały, próbowałem z kulkami Pestki, Excel, G&G... wszystkie chodziły ładnie, wyskakiwały wszystkie, ale do karabinka wchodziły pierwsze 2-3 kulki, więc chciałem się tu zapytać o co może chodzić... czy na prawdę przesmarowanie magów smarem sylikonowym coś tu da?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...