Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74 (CM031) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z własnego doświadczenia wyciągnąłem pewien wniosek co do mid-cap'ów do ak74 z taiwangun - NADAJĄ SIĘ TYLKO DO KOSZA. Kiedyś kupiłem dwa, oba latały w gnieździe na wszystkie strony, oba nie podawały kulek (a sprawdzałem je na różnych, firmowych kulkach). Nie pomogło smarowanie, czyszczenie, rozkręcanie, wygładzanie kanałów, rozciąganie sprężyny i inne desperackie wyczyny. Wszystkie metody zmuszenia tych magazynków do działania okazały się bezowocne. Słowem - najbardziej badziewne magi jakie miałem okazję posiadać.

Link to post
Share on other sites

Raz, dosłownie JEDEN RAZ zdarzyło mi się, że ww magi bez większych problemów podawały kulki (0,25g G&G), które również zalałem sporą ilością oleju. Po tym desperackim zabiegu musiałem rozkręcać guna i wycierać zalaną olejem komorę HU. Raz jeszcze odradzam te magi. O wiele lepiej jest kupić low-capy i nie stresować się podczas zabawy.

Link to post
Share on other sites

Witam, mam jeszcze jedno pytanie - czy Cyma produkuje korpus metalowy do tego karabinka? mam na myśli wersję ze stałą kolbą, gdzie nigdzie nie mogę jej znaleźć, i czy cyma ma w ogóle jakąś stronę oficjalną?

A jeśli w ogóle nie produkuje, to który korpus będzie pasować do niej? wolałbym sprawdzone propozycje... dostałem już od Gunfire propozycje żebym kupił od nich korpus do CM 028 0.o ...

Link to post
Share on other sites

Podpierasz ją na dwóch podpórkach - jedną u końcówki lufy, drugą między kolbą a korpusem najlepiej, potem starasz się ustabilizować replikę, aby podczas naciśnięcia spustu lub odciągnięcia zamka nie przesunęła się ona nawet o milimetry, ale musisz zrobić to tak, aby środek celu (np. kartka A1 i wymalowane punkciki - od np 50 do 1) był "na muszce", najlepiej w odległości w której planujesz się strzelać na następnej strzelance, np. do lasu będzie to 35 - 40 m ewentualnie ~ 50 m ale nie polecam z uwagi na małą celność na tym dystansie, potem rozregulowujesz karabinek do stopnia 0, i oddajesz serię strzałów, np. 10, potem patrzysz wynik i zapisujesz - "pierwsza seria HU "0" wynik - X pkt."

następnie przekładasz HU o następny ząbek, np 0,5 i wykonujesz powyższe czynności jeszcze raz, i przechodzisz do następnego 1,0 potem 1,5 , 2,0 i tak w kółko do końca, patrzysz w wyniki i widzisz np. najlepsze wyniki uzyskało strzelanie na HU wyregulowanym do 5,5 i 6,0 , więc dajesz 5,6 , 5,7 5,8 5,9 i sprawdzasz wyniki - np. 5,8 wyszło najlepiej, zostawiasz tak i miłej zabawy :)

 

Jeszcze mam pytanie do społeczności AS - czy korpus do CM 028 ( Ten ) będzie pasował i współdziałał z repliką? :poddanie:

Link to post
Share on other sites

#up

 

Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź na temat testów hop up w danym położeniu, lecz mi chodziło o techniczny opis, typu "za co pociągnąc". Ja mam replikę cm.039u, znajomi mają 2 x cm.031 i mamy ten sam problem - po odciągnięciu zamka widzimy coś takiego

 

http://www.fotoload.pl/123aa4/0f2ee64661e4...3ab0c517359.jpg

 

Jest napis hop up i strzałka w lewo, jest jakiś cyngielek, który z założenia powinienem przesuwać ... Lecz on się nie rusza. Znajomy próbował tak mocno go przesunąć, że paznokieć mu się wygiął a cyngielek ani drgnął, to ejst plastik, a więc nie chcę szarpać z całej siły aby nie połamać. Inny kumpel który się zna na replikach powiedział, że prawdopodobnie hop-up musi się nam "dotrzeć" ( w jego dragunowie docierał się 3 - 4 meisiące, ale ludzie, cm.031 - 0.39 to nie dragunow ! ). W sklepie miałem wymienioną gumkę hop-up na systemę silikonową i przegląd zerowy, znajomi stock i przegląd zerowy. Poprostu prędzej bym płamał tą malutką wajchę niż przesunał. chciałem odesłać replikę, lecz oni mają to samo, nie mogło się zdażyć, że 3 repliki mają dokładnie ten sam defekt ( 2 x 0.31 i 0.39 ). Czy na pewno za to muszą ciągnąć w lewo, prawo ?

 

Mleczaj~

Link to post
Share on other sites

wiesz co... mi się wydaje że może po prostu ci się coś tam zaklinowało, może jakiś farfocel czy inny syfek, dobrze wiemy wszyscy co może zdziałać kilka ziarenek piasku - zdejmij pokrywę zamka, odkręć śrubkę, zdejmij tą pokrywkę z napisem " Hop Up" i może tam coś będzie syfiastego, jak nie to po prostu spróbuj natłuścić to czymś (smarem silikonowym na przykład)

 

Ale to moja sugestia, nie kombinowałem z czymś takim, robisz to na własną odpowiedzialność !

Link to post
Share on other sites

A więc tak.

 

Ja mam taką szynę montowaną na "dekiel", bardzo dobrze się sprawuje. Nie przeszkadza w celowaniu z przyżądów mechanicznych, a można na niej zamontować dowolną optykę. Znajomy z 0.31 także już mi oznajmił, że ją kupi :P. Zakładał ją na swoją cymkę, wygląda bardzo dobrze i oczywiście pasuje :P.

 

Szyny z boku nie wiem jak się sprawują i także nie wiem, czy się je opłaca kupować. Szyny boczne, to raczej są ostatecznością dla właścicieli wersji nie-taktycznych, tzn. AK z drewnianymi okładzinami.

 

Mozesz oczywiście zamontować taką, jaką zaproponował Bajeczny, lecz masz wtedy mniejsze pole do popisu - wykluczasz montaż tej większej, na której de facto możesz umieścić więcej przedmiotów, chociażby latarkę taktyczną, która się bardzo przydaje - wiem z własnego doświadczenia, ile razy by się już nam przydała latarka przy broni podczas nocnych działań ;)

 

Pozdrawiam, Mleczaj~

Edited by Mleczaj_Krowka
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wejdzie.

 

Ja zastosowałem w moim CM031C takie rozwiązanie:

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,717

 

Wymagało to ingerencji pilnikiem ale zdaje egzamin. Wydaje mi się, że wiercenie w plasticzanym body pod montaż boczny mija się z celem gdy można zamontować zestaw szyn na frotgripie. Fakt – są plastikowe ale wychodzi taniej niż montaż boczny + montaż z szyną a po drugie mamy tu 4 szyny (np. pod kolimator, laser, latarkę i rączkę). Fakt kolejny – targanie tego wszystkiego zawieszonego na replice przesuwa środek ciężkości do przodu a to z kolei może utrudnić celowanie – kwestia wyboru.

Edited by callidionis
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No mnie najpierw odpadła zębatka tłokowa (ale to wina kulek bo się w lufie zapchały (P&J premium)) i silnik ale to się pobrudziły szczotki (same od siebie) A tak to musisz wziąć pod uwagę to że, jest to chiniol. Więc może tobie cokolwiek pójść, lub też nic

Link to post
Share on other sites

Używam Blasterów, więc nie powinno być żadnych zacięć (narazie nie miałem ani jednego). Myślałem o wymianie zębatek na stockowe JG. Albo na silnik stock CA. Nie chce wydawać zbyt dużo.

 

Jeszcze pytanie. Czy macie jakieś patenty, na montaż do dekla. Chcę przymocować kolimator do dekla ale taka mniej inwazyjną (bez wiercenia itp.) i tanią metodą.

Edited by Morten
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...