Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Dorzucę 3 grosze od siebie. W moim maleństwie zamontowałem obirurke mająca z jednej strony 6,mm a z drugiej 6,mm. Dodatkowo uszczelniłem porządnie taśmą teflonowa i.. wzrost zasięgu skutecznego jest b. zauważalny. Nie wiem ile miała wcześniej fps ale teraz testując na excelach (one są trochę mniejsze niż xtreme precision z czym wiąże się pewnie niewielka strata na mocy i skupieniu) uzyskałem 410-415fps. Oczywiście teraz taśmą wywiera większy nacisk na hopsiupa co tez pewnie trochę spowalnia kuleczki.

 

Jako ciekawostkę powiem, że excele mają ok 5,94-5,98mm a xtreme 5,98-6,00mm

 

Pozdro

 

P.S. Za przetestowanie bardzo ladnie dziękuje Krakmaną ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Yautja słuchaj:

Najbardziej zrozumiałe: Przebij to łączenie ("płaskim" lub wkrętakiem), które wskazałem na zdjęciu. Ja przeijałem wkrętakiem co spowodowało wbicie się owej blaszki w metalowe zakończenie cylindra. Dzięki temu lepiej trzyma po złożeniu.

Tyle.

Potem wystarczy włożyć do cylindra małe szczypce i rozchylić aby wyjąć napinacz i reszte dupereli. Jak będziesz składał to ponownie rozchyl szczypcami cylinder i wrzucaj wszystko w środek.

 

Mały tuning już jest wstawiony.

Mowa o 5 małych podkładkach włożonych w tłok (więcej nie wejdzie).

Dlaczego w tłok?

Dlatego, że na prowadnicy spr. nie pozwalają naciągnąć zamka. (nawet 1 podkładka)

Moc wyrażnie się zwiekszyła. Tylko kulki mi coś wariują.

Ale to pewnie przez ten sylikon. Lufę wyczyszce i zobacze. teraz jest noc więc pier.

 

Nic innego się nie da zrobić z tym zestawem.

Chyba, że ktoś rozciągnie spr :lol:

 

 

Mam kulki 0.3 i 0.28.

Jutro test w boju.

Link to post
Share on other sites
' date='12/1/2007, 22:28' post='464693']

Yautja słuchaj:

Najbardziej zrozumiałe: Przebij to łączenie ("płaskim" lub wkrętakiem), które wskazałem na zdjęciu. Ja przeijałem wkrętakiem co spowodowało wbicie się owej blaszki w metalowe zakończenie cylindra. Dzięki temu lepiej trzyma po złożeniu.

Tyle.

Potem wystarczy włożyć do cylindra małe szczypce i rozchylić aby wyjąć napinacz i reszte dupereli. Jak będziesz składał to ponownie rozchyl szczypcami cylinder i wrzucaj wszystko w środek.

 

Mały tuning już jest wstawiony.

Mowa o 5 małych podkładkach włożonych w tłok (więcej nie wejdzie).

Dlaczego w tłok?

Dlatego, że na prowadnicy spr. nie pozwalają naciągnąć zamka. (nawet 1 podkładka)

Moc wyrażnie się zwiekszyła. Tylko kulki mi coś wariują.

Ale to pewnie przez ten sylikon. Lufę wyczyszce i zobacze. teraz jest noc więc pier.

 

Nic innego się nie da zrobić z tym zestawem.

Chyba, że ktoś rozciągnie spr :lol:

Mam kulki 0.3 i 0.28.

Jutro test w boju.

 

gratuluje ....!! sprezyna po rozciagniecu po niedługim czasie sie spier***i i bedzie do wywalenia !!

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem niepotrzebnie obkleiles teflonem cala gumke HU. Nieszczelność jest na łączeniu gumy HU z plastikiem HU (no i dalej idac w strone lufy), a to ze zakleiles miejsce gdzie jest nacisk (aby uwypuklic gumke do srodka -tak dziala HU :) ) jedyni zmniejszylo mozliwosci manewru w poziomi ustawiania HU.

Link to post
Share on other sites

w mojej lufa w stocku zdaje sie byc miedziana(kolor złoty) a gumke HU wraz z obudową mam czarną:P nie wiem czy te fotki sa twojego guna na stockowych częsciach ale jak tak to wyglada na to że ja mam w stocku prec lufe:P

Z waszych postówwnioskuje że tasma teflonowa cuda czyni:P

ja do swojej dorabiam regulowana stopke kolby mam nadzieje że mi wyjdzie:P

Pozdro

Link to post
Share on other sites

w mojej lufa w stocku zdaje sie byc miedziana(kolor złoty) a gumke HU wraz z obudową mam czarną:P nie wiem czy te fotki sa twojego guna na stockowych częsciach ale jak tak to wyglada na to że ja mam w stocku prec lufe:P

Z waszych postówwnioskuje że tasma teflonowa cuda czyni:P

ja do swojej dorabiam regulowana stopke kolby mam nadzieje że mi wyjdzie:P

Pozdro

 

Witam

 

Muszę Cię niestety rozczarować ;). W stocku jest miedziana lufa 6,1mm. Fotki, które wrzuciłem prezentują (jak już pisałem) obirurke dosztukowaną przezemnie i hu obwiniętego teflonem.

 

Pzdro!

Link to post
Share on other sites

[=Vincent=] jak zrobiłeś ten rowek trzymający lufę na swoim miejscu ?? ja mam zamiar rozebrać cylinder tak jak pisałeś i założyć mocniejszą sprężyne i tu pojawia się moje pytanko jak oceniasz wytrzymałość tłoka i prowadnicy sprężyny wytrzymają mocniejszą sprężynę??tak ze M130-140 jak coś to jak zrobie up to coś skrobne :)jak sądzicie ma to jakiś perspektywy?? proszęo wasze opinie

Link to post
Share on other sites

A więc:

obi rurka standardowo ma mniejszą zewnętrzną średnice.

lekko w imadło i delikatnie brzeszczocikiem dookoła. potem teflon i do komory hu.

 

Pamietaj, że tłok jak i prowadnica są z plastiku.

Tłok i prowadnica może to przeżyją ale sear i spring guide stoper zdecydowanie nie.

Nie polecam wkładać nic mocniejszego. Raczej uszczelnić i prec.

Po tuningu może się zdarzyć, że zacznie wam sama strzelać jak sear się zetrze.

 

Zamontowałem prec nomi rurkę.

Początkowo była o 10cm dłuższa.

Tłok tego nie wyrabiał więć przyjeła postać standardową i jak narazie ma się ok.

Dodatkowo wstawiłem cyma hop-up (ten rozcięty pośrodku) ciężko powiedzieć co to będzie ale mam wrażenie, że trochę to poprawi jakość podkręcenia.

Nie wiem jak zasięg. dopiero jutro strzelanka.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

W mojej mp001 po około 2000 kulek odczuwam czasami wyraźny opór na spuście.

 

Czyżby sear...?

 

mialem/mam to samo,

rzecz tkwi w mechanizmie spustowym(czy jak sie to tam nie nazywa)

 

przy drganiach wywolanym strzalem, przesuwa sie tam jedna z czesci...

rozebranie i ponowne zlozenie naprawia to... ale tylko na jakis czas

 

w moim przypadku spilowalem jedna z czesci, wyniki to:

+ "krótki" spust - jest teraz bardzo delikatny, lekkie doktniecie i juz strzela,

+ brak tegoz oporu na spuscie

- spust sam sie juz nie cofa

 

mi to pasuje, for me *problem solved*

Link to post
Share on other sites

A ja mam inny problem u mnie wyrobił się ten dzyndzel na tłoku który zachacza o sear'a :cry: ale pisałem jaka jest sprawa i krakman bo u niego kupował fester odpisał że wymieni zespół tłok-cylinder na nowy w ramach gwarancji mam nadzieje że to tylko w moim egzemplażu coś spartolili przy produkcji i dali tłok jakis lipny ale tobie też radze przyjżeć się tłokowi w tym miejscu [=Vincent=] jeśli to będzie to to daj znać

Link to post
Share on other sites

bo VSR kosztowała 200 dolcow a mp001 40 dolcow.....

 

 

 

PS

 

Rozebralem cały zespół spustowy, ogolnie wszytko rozebrałem, przeczyścilem przesmarowałem i wszystko cacy, brak oporów cześci trosze zużyte.

 

Jak bede mial troszke czasu to fotki umieszcze!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...