Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG0509 A47-Beta Specnaz JG


Recommended Posts

Przy tych cichych głowicach i sprężynie ponad M100 te ciche głowice nie będą spełniały swojej roli(wyciszenie) ;-) . Przy M100 Powinno ci wyjść koło 350-370fps. Co do samej sprężyny no to systemka albo Guarder.

 

A tak BTW - nie lepiej kupić innej repliki?? Coś co jest do wszystkiego jest do niczego. ;-)

Edited by Pasti
Link to post
Share on other sites
  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

350-370? O ja cię kręcę :strach: Wystarczy aż z naddatkiem...

 

Co do zakupu drugiej repliki - wiesz, przymierzam się jak sójka za do podróży za morze. Np. od roku mam ochotę kupić SWD A47, i zrobić z tego potwora ;) Ale wiecznie wypada mi co innego. Zresztą... lubię moją Betę.

Zdaję sobie sprawę, że to tak naprawdę MP5 w karoserii rodem z Kałasza, i cudów w otwartym terenie wymagać nie można. Z drugiej strony... jak wynika z doświadczeń w mojej grupie, najwięcej zasięgu zyskuje się na dobrej gumie, dobrej komorze, i możliwie najszczelniejszym układzie.

No właśnie, i tu wracamy do problemu komory...

Link to post
Share on other sites

Pasti Napisano 11/7/2008, 20:30

Brać z taiwanguna! Ten Metalgun to dziadowski sklep(stare taniemilitaria.pl ). Serwis u krakmanów jest znacznie lepszy

 

mam pytanie skad to wiesz? skoro nic nigdy nie kupiles? ani nic nie dales do serwisu?

Edited by JJS
Link to post
Share on other sites

 

Zdecydowałem się jednak na King Arms'a. Może i plastik, ale według kilku osób daje rewelacyjne osiągi.

Z przyczyn finansowych bedę go kupować dopiero w sierpniu - założę, to napiszę, co z tego wynikło.

 

BTW, kłopoty z zasięgiem były winą zdychającej gumy (troche ponad roczny Guarder). Nie mówiąc już o sposobie jej założenia - kolega "rusznikarz" za głowę sie złapał, jak to zobaczył. A gume zakładali serwisanci z Krakmana przy przegladzie zerowym.

 

Ot, taki kamyczek do ich ogródka, już kiedyś klałem Krakmański serwis :/ Sklep jest ok, ale ten serwis...

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ok, Betka zmodyfikowana i przestrzelana. Co prawda Tuksiak składając nie żałował smarów, i dobry tysiac kulek prawie to na razie wyczyścił.

 

Rozwiązał się problem nie podających magów midcap P&J - to nie komora była winna, tylko body. Standardowe body JG jest po prostu za płytkie dla tych cholernych magów - po wymianie na metalowe Cymy (wymagało podszlifowania w tylnej części, bo GB haczył i sie nie mieścił, poza tym pasuje bezbłędnie) zniknął jak zły sen.

 

Poza tym - metalowa prowadnica sprężyny CA (z "demobilu"), skośne zębatki chyba też CA, i nowe, plastikowe łożyska (tez zielone ze SpecShopu) i sprężyna M100 Guardera. Komora KA. Na kulce .25 ma 320fps (.20 nam wyszły). Zasięg na oko Tuksiaka ok.70m, na moje 50-60m. Taśmy nie mieliśmy.

 

Co prawda ma trochę rozrzutu, zwłaszcza na końcu zasięgu. Komora KA jest niezła, ale cholernie czuła na HU, poza tym załozenie jej do Bety jest skomplikowane - suwak regulacji nie bardzo chce się mieścić (koniec konców mam przełożone suwadło od stocka).

Zastanawiam się nad wymianą lufy na dłuższą - w tej chiwli jest 229mm Mad Bull. Schował bym toto w tłumiku, i była by inna rozmowa...

Link to post
Share on other sites

IMHO jak mnie wzrok nie mylił i chrono nie kłamało, to na .25 g G&G miałeś 98-100 m/s a to jest 328 prawie 330 fps ;-). Body w sumie odrobinę za mocno się przypiołem, ale teraz wchodzi idealnie i dobrze do komory hopa GB przylega, bez obróbki później jak się okazało idzie wsadzić, ale trochę sa problemy z podawaniem kulek, klinuje się czasem kulka na dyszy, dlatego wolałem poszlifować.

W życiu nie gadałem o 70 m :-P, tyle to ja we FAL`u mam z lufą 550 mm ;-) i odrobinke więcej FPSów ma ;-), a i tak to kraniec dokąd kulka dolatuje.

Link to post
Share on other sites

Ech, to coś nam dalmierz mk.1 eyeball nawala ;) Drzewo na Krzekowie, Tuks.

Generalnie zasieg jest bardzo miodny i całkowicie wystarczajacy, tylko na większych dystansach kulki niestety są czułe na boczny wiatr (IMHO oznacza to, że ciągną się na hopie już, przy niewielkim wkładzie energii ze sprężyny). No ale... to nie wiatrówka.

Link to post
Share on other sites

Ni, nie siada, dobra <bije_się_w_piersi_bo_nie_zrozumiany_został> powiedziałem, że FAL ma zasięg 70m i trafiłem w rzeczone drzewko ;-), tylko, że to nie był kres moich możliwości, a Bety i owszem był ;-).

Ale spoko, jak na replike z taką krótką w sumie lufą i niezbyt mocno wysiloną, to potencjał ona w sobie kryje spory. Ja bym lufę zmienił (tylko niestety wtedy straci ona swoją największą zaletę - mianowicie kompaktowość) i cylinder na "0", ale to moje prywatne preferencje są tylko i wyłącznie ;-). IMHO wtedy by pokazała co naprawdę potrafi.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Witam. Mam Betke z kolbą i standardowy magazynek hi-cap.

Problem w tym, że jak strzelam pojedynczym to wystrzeli np z 3 razy a potem nie wylatuje kulka. Nakręcam magazynek (pełny kulek), znowu pare strzałów (baz jakieś reguły ok 2,3 lub4) i to samo.

Na automacie podobnie, praktycznie co pare kulek trzeba wachlować pokrętłem w magu. Czy to jest normalne? Czasami jak nie wystrzeli kulki to potem wylatywała mi samoistnie przez lufe. podobnie jak strzelałem serią to po wyjeciu magazynka wyleciało mi z 3 kulki.

Na magazynku widać, że chyba ktoś majstrował coś od spodu (to zagięcie dolnej pokrywy z jednej strony wygląda jakby było odginane)

Nie mam innego magazynka żeby sprawdzić.

Czy takie efekty to moze być wina magazynka czy moze coś w srodku (gumka lub komora)?

 

Który rodzaj magazynka jest najmniej awaryjny? Czy taki Mid-Cap - AK Waffle - 100 - MAG będzie pasował http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3095 ?

Link to post
Share on other sites

Pewnie masz usyfiony mag. Ktoś mógł też majstrować przy dyszy lub komorze. Oczywiście, jeśli replika to używka. Nówki tak nie mają.

Dobór magów jest trudny, gdyż wymiary body i komory nie są do końca standardowe, najlepiej sprawdzić na cudzych czy podpasują a potem kupić. Mi po podpiłowaniu tylnego zaczepu pasował mid od G&P do AK-47.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz sprawdziłem. Napelniłem na fula. Nakręciłem na maxa (nie mam kluczyka więc tylko od dołu) i wygląda że ok. przypuszczalnie za słabo nakręcałem.

Po nakręceniu strzela serią po ok 15/20 kulek, bez pustych strzałów pomiędzy.

Ale żeby tak ładnie wypluć musze z 20 albo i wiecej razy krecic tym kółkiem.

Też tak macie, bo myślałem że wystarczy 2 do 5 pokręceń.

Przy pojedynczym ogniu jak juz nakręce to 20 razy to wystrzeli pare strzałów ok 3 do 5 i musze od nowa wachlować naciągiem.

Usyfiony? tzn co, rozebrać go, czy lepiej nie ruszać, da sie go potem złożyć?

Edited by aligator73
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...