Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No dobra, ale na hasło STANMAG nasuwa się od razu jedno: M4/M16 ;-) Czyli tak, mam co prawda na chacie pas LC-2 (bez akcesoriów do niego) ale sobie go odpuścić bo dla mnie dobry to on nie będzie? Brać pas PT-2 (mam 170 niecałe wzrostu i 82-84 w pasie, z bluzą będzie więcej, taki pas styknie na te wymiary?) do niego wziąć:

-Pokrowiec na Manierkę:

http://miwo-military.net/-produkty/pid,513...c-na-manierk-US

-Manierkę US 1 L

-Ładownica na 3 magazynki (noszona po lewej stronie)

http://miwo-military.net/-produkty/pid,327...nki-do-M-16-M-4

-Ładownica na 2 magi (ona poszłaby na prawo, chyba tak najwygodniej?)

http://miwo-military.net/-produkty/pid,328...nki-do-M-16-M-4

 

I teraz tak :-F Szelek do tego nie brać czy brać? Manierkę to gdzie dać? Ładownice dać mniej więcej na wysokości pach? Nie będzie na jedną stronę ciążyć pas przez to, że z jednej strony będzie ładownica na 2 magi a drugiej na 3, no i manierka będzie chyba ciążyć na jedną stronę?

 

Sorki, że tak to szczegółowo to staram się dobrać ale dla mnie to stanowi ważną rzecz, nawet bardzo ważną ;-) Z góry THX za wyrozumiałość :-F

Link to post
Share on other sites

Ułożenie ładownic na pasie, czy kamizelce, jest indywidualną kwestią użytkownika. Ktoś Ci powie, żeby pokrowiec na manierkę dać z lewej strony pasa, a Tobie może będzie wygodniej z prawej, bo coś tam. Zakup odpowiedni sprzęt i samodzielnie dobierz konfigurację, bo to Tobie musi pasować.

Aha, weź do tego jeszcze szelki.

Link to post
Share on other sites

Galu, a przeczytałeś może ten wątek od początku? Kolega napisał, że z ASG się nie rozstanie, a masa CAŁEGO sprzętu ma nie przekraczać MAX 6,5-8kg. I tu odnośnie tego co napisałeś, Radziu - szelki mają znikomą wagę. Jeżeli nic do nich nie przyczepisz, to większego ciężaru wcale nie odczujesz, jedynie podniesiesz komfort noszenia pasa oporządzeniowego. Sądząc po konfiguracji, jaką wybrał Boloxxx, przy dodatkowych ~200g nic mu się nie stanie.

Poza tym, wielki szacun kolego za poświęcenie. Czego się nie robi dla airsoftu ;) Życzę powrotu do pełni zdrowia.

Link to post
Share on other sites

czytałem od początku.

 

W takim razie jedynym słusznym wyjściem jest noszenie samego pasa z ładownicami na magi, ewentualnie manierka. Reszte staffu w plecaku, a plecak zamknięty w samochodzie. Dłuższe manewry niestety musisz sobie odpuścić bo:

primo - za bardzo zmęczysz kręgosłup bieganiem w kucki, skakaniem itd

secudno - nie poniesiesz więcej szpeju na sobie.

 

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Jasne. To nie jest duże obciążenie. Tylko pas trzeba dobrze sobie wyregulować. Widziałem kiedyś setup kolesia, który nosił na nim kaburę z Mp7 i 5-7 ładownic (nie pamiętam dokładnie). Bez szelek - pisał, że mu niewygodnie.

 

EDIT:

 

Parę przykładów z arniego.

http://i237.photobucket.com/albums/ff234/Shriven89/Belt.jpg

http://i32.photobucket.com/albums/d29/thep...er/IMG_8032.jpg

http://i237.photobucket.com/albums/ff234/S.../1stline001.jpg

 

 

http://i167.photobucket.com/albums/u122/Oc...no/DSCN1402.jpg - tutaj ten z Mp7, co prawda są szelki, ale dwa posty niżej użytkownik w odpowiedzi na pytanie o nie odpowiedział, że lepiej mu się nosi bez nich i je zdjął.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

PT-3 już chyba na osobę o wzroście 170 cm będzie za mały (na noszenie w tali) :-F Dziś zadzwoniłem do Praszki z chęcią zakupy i pytam się o PT-2 ale on ma obwód 90 cm, na to by uszyli go na osobę o pasie 80-90 cm musiałbym poczekać do połowy czerwca :-o Gdzieś indziej można dostać sensowny pas w sensownej cenie? ;-)

Link to post
Share on other sites
PT-3 już chyba na osobę o wzroście 170 cm będzie za mały (na noszenie w tali) Dziś zadzwoniłem do Praszki z chęcią zakupy i pytam się o PT-2 ale on ma obwód 90 cm, na to by uszyli go na osobę o pasie 80-90 cm musiałbym poczekać do połowy czerwca Gdzieś indziej można dostać sensowny pas w sensownej cenie?

 

W jakim rozumieniu za mały? Za wąski czy za krótki?

Mam PT-2, 192cm wzrostu i noszę go w tali.

 

Mój PT-2 z Praszkim ma 90cm głółnego pasa, ale licząć z taśmą z przodu do regulacji długości na ktorej są fastexy, to nawet 120cm obwodu da się spiąć.

Link to post
Share on other sites

Tzn. źle się wyraziłem, ja mam 84-86 cm w pasie licząc z bluzą więc ten 90 c, będzie za duży, a i źle się z tym wyraziłem bo chodziło o to, że ja jestem za mały (170) na pas PT-3 bo gdzieś czytałem, że on raczej na wysokich osobników ;-)

 

Ps. Te forum kamizelki.prv.pl jest chyba nieaktywne albo admin na nie leje bo czekam od 2 dni na potwierdzenie rejestracji przez niego :wink: Tam mają gotowe pasy takie jak PT-2 na handel czy trzeba zamówić?

Link to post
Share on other sites

Witam, czy ma ktoś jakieś zdjęcia pokazujące jak wygląda coyote brown z woodlandem?

Mam mundur w woodlandzie, i chińską kamizelkę(nie bić!) w "Olive"trochę do tego podobne ;D ) i chciał bym sobie kupić coś lepszego. Zastanawiałem się nad CIRAS-em od G&P w CB ale właśnie nie wiem jak to będzie wyglądało w połączeniu z woodlandem.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Tzn. źle się wyraziłem, ja mam 84-86 cm w pasie licząc z bluzą więc ten 90 c, będzie za duży, a i źle się z tym wyraziłem bo chodziło o to, że ja jestem za mały (170) na pas PT-3 bo gdzieś czytałem, że on raczej na wysokich osobników

 

To jest ok, bo zrozumiałem Twój post odwrotnie niż chciałeś i zastanawiałem się gdzie wychodowałeś taki brzuch piwny, że nie mozesz się dopiąć.

PT-3 powinien mieć 16cm wysokośći, między końcem kości miednicy a dolnym żebrem mam z boku 11cm miekkiej tkanki, więć nawet z PT-3 powinno być OK. Przy tym sposobie noszenia pas bardziej przypomina kamizelkę "niskoprofilową". Popatrz na Ephoda, własnie z niego wymyśliłem ten sposób noszenia pasa.

Wady takiego rozwiązania są trzy:

- żadnego plecaka nie da się nosić jak ma się z tyłu coś na pasie,

- problem jest z szelkami, bo wszystkie są za krótkie,

- górne i dolne kieszenie w bluzie są zablokowane.

Link to post
Share on other sites

Ja w tej "miękkiej części" mam 6-7 cm, to może lepiej zrobić tak: zamówić pas PT-2 z Lublińca, do tego szelki H i nosić nad biodrami bez szelek, al jak np. bym dodał w przyszłości chlebak, to też na biodrach i szelki chyba tez podejdą i nie będą za krótkie? ;-)

Link to post
Share on other sites

Ja mam H i da się je skrócić (ale ja mam 192cm wzrostu), lepsze były by stare proste szelki X z MiwoPraszka, ale jak przed chwilą widziałem, już ich nie produkują. Zawsze możesz sobie poradzić kupując po prostu taśmę i robiąc z niej dwie szelki do konfiguracji X (po prostu przytnij na długość), ewentualnie doszyć przelotkę na plecach (jak w brytyjskich z IIwś), żeby się szelki na plecach nie rozjezdżały.

Link to post
Share on other sites

Witam, czy ma ktoś jakieś zdjęcia pokazujące jak wygląda coyote brown z woodlandem?

Mam mundur w woodlandzie, i chińską kamizelkę(nie bić!) w "Olive"trochę do tego podobne ;D ) i chciał bym sobie kupić coś lepszego. Zastanawiałem się nad CIRAS-em od G&P w CB ale właśnie nie wiem jak to będzie wyglądało w połączeniu z woodlandem.

Pozdrawiam.

 

Rumcajs to nie temat o modzie. Tutaj rozmawiamy o konfiguracji a nie o tym jak będziesz w tym wyglądał :evil:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...