Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Sporo pisze się tu o zawartości 1. linii wyposażenia, dlatego postanowiłem wrzucić te linki także tutaj:

 

http://www.awr.one.pl/viewpage.php?page_id=48

http://www.awr.one.pl/viewpage.php?page_id=49

 

Artykuł opisuje 1. linię wyposażenia niemieckich jednostek dalekiego rozpoznania. Jest to raczej tekst skierowany do ludzi, którzy chcą się zająć rekonstrukcją, myślę jednak, że zapoznanie się z alternatywną koncepcją może być dla wielu osób użyteczne.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No cóż, James po prostu lubi swetry. Za to pas do broni ma Blueforce'a...

 

Zresztą to ten sam kolega przy innej robocie:

 

custom2ty7.jpg

 

O ile pamiętam J. używał i rekomendował sprzęt Tactical Tailora (MAV), BCS (niskoprofilówki) i różne rzeczy z Diamondbacka (PC i chestrigi). Generalnie to stary chłop i wie że tam gdzie może łazić w swetrze to łazi w swetrze, a gdzie lepiej mieć kafle to tam nosi kafle.

Link to post
Share on other sites

O sory bo ja zastosowałem zdjecie osoby z forum, która dała i własnie tam bylo dobrze widać te panele na ramiona. Może to http://asgshop.pl/sklep/pics/guarder-06c-bk_d.jpg (gdzie można same takie kupic w kolorze OD najlepiej.)

 

Arggghh "gracz"?

Link nie działa

 

 

Gracz. A jak inaczej? Mój ubogi słownik nie przewidział innego określenia.

Edited by kajos1
Link to post
Share on other sites

O sory bo ja zastosowałem zdjecie osoby z forum, która dała i własnie tam bylo dobrze widać te panele na ramiona. Może to http://asgshop.pl/sklep/pics/guarder-06c-bk_d.jpg (gdzie można same takie kupic w kolorze OD najlepiej.)

Gracz. A jak inaczej? Mój ubogi słownik nie przewidział innego określenia.

 

 

jak slysze "gracz " to mi sie szpanerski paintball kojarzy

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich, szukam dobrego szpeju dla osoby z chorym kręgosłupem, i postanowiłem zaciągnąć porady ekspertów ;-) sprawa a raczej problem prezentuje się następująco, choruję na: skoliozę, posiadam silnie rozwiniętą lordozę kręgosłupa oraz jestem chory na martwicę jałowa nasad trzonów kręgowych, wiadomo, zaczynam się na to leczyć, lekarz na początku chciał mnie odwieść od AS ale wie, że to moja największa pasja to uznał żebym się już strzelał ale dobrze by było z ciężarem nie przekraczać 10% masy ciała, czyli najlepiej żeby gun i szpej ważył do 6,5 kg (no dobra, jak nie da się nic dobrego dobrać do tych 6,5 kg to może z 8 kg nie umrę :-F ) i dobrze rozkładał ciężar. Mam karabin LR 300, który waży 2,8 kg około, jego ciężar wiadomo wzrośnie wraz z dodaniem batki, oprócz tego zmieniam w nim kolbę na tą klasyczną z m4, i wywalam tą składaną więc pewnie ciut ciężar wzrośnie, mam do niego 6 low capów P&J no i tu rodzi się pytanie, w czym przenosić najlepiej do niego magi, jaki szpej wybrać, przydałaby się do tego jakieś picie i by gdzieś mieć radio przy sobie, ważne żeby to nie było ciężkie i dobrze rozkładało ciężar jak mówiłem, zbyt ostre obciążenie kręgosłupa jest tu niewskazane... podsumowując chcę nosić:

 

-Karabin LR-300 i do niego kolba od m4 zamiast stockowej (z pasem 2 lub 3 pkt.)

-6 low capów

-Coś do picia

-Radio

 

Myślę, że ten szpej starczy na całodniową strzelankę ;-)

 

Tak więc pytam się bardziej doświadczonych, jaki szpej dobrać ;-)

Edited by boloxxx
Link to post
Share on other sites

Chesta Ci nie polece. Dają po kregoslupie a to dla Ciebie niewskazane. Chyba tylko wielopunktowe pasoszelki i camelbaka.

 

Wiesz co, kiedyś w grupie rekonstrukcyjnej mieliśmy ten sam problem z jednym z chłopakow. Odpuść sobie póki się nie wyleczysz. To jednak najlepsza rada.

Link to post
Share on other sites

Hmmm z martwicy jałowej się niestety nigdy nie wyleczę, najwyżej ją zatrzymam i zniweluje jej skutki gorsetem zbudowanym z mięśni wokół kręgosłupa, dobra ale to nie temat o leczeniu. Więc czekać 2-3 lata nie dam rady, rada typu odpuść sobie AS też mnie raczej do mnie nie przemówi bo od pewnego dłuuugiego czasu AS jest moim hobby nr. 1 i życie bez niego stałoby się baaardzo biedne... Wielopunktowy pas? Tzn? Np. pas PT-2 i szelki ST-1 z Praszki? A może alice?

Link to post
Share on other sites

To nie rezygnuj z AS. Acz ogranicz obładowywanie się sprzętem. Nie musisz chyba na siłę latać w jakimś oporządzeniu. Przynajmniej nie za każdym razem. Co do ALICE. Hmm szelki ALICE ja raczej bym nie polecił osobie z problemami z kręgosłupem.

Edited by maciejs
Link to post
Share on other sites

Hmmm z martwicy jałowej się niestety nigdy nie wyleczę, najwyżej ją zatrzymam i zniweluje jej skutki gorsetem zbudowanym z mięśni wokół kręgosłupa, dobra ale to nie temat o leczeniu. Więc czekać 2-3 lata nie dam rady, rada typu odpuść sobie AS też mnie raczej do mnie nie przemówi bo od pewnego dłuuugiego czasu AS jest moim hobby nr. 1 i życie bez niego stałoby się baaardzo biedne... Wielopunktowy pas? Tzn? Np. pas PT-2 i szelki ST-1 z Praszki? A może alice?

 

 

Przy lordozie i skifozie odpada obciążanie kręgosłupa. Tylko pas. Najlepiej szeroki, miekki, modułowy - np. pt-2/3. Noszony dosyć nisko na biodrach tak żeby masa szła na miednicę (trochę jak pasy antyprzeciążeniowe). Alice odpuść. Magazynki i inne kieszenie rozmieszczaj regularnie, symetrycznie. Przy takim obciążeniu szelki nie powinny być koniecznie - i raczej je odpuść.

Link to post
Share on other sites

Moja konfiguracja:

dsc04340.th.jpg

 

Od lewej.

3x shingle na pojedynczy magazynek

na nich podwójna pistoletowa zwykła

obok 2x ładownica na 3magazynki

worek zrzutowy

waistpack

manierka

shingle jako kabura na krótką,

na niej podwójna cqb na 2 magazynki do długiej

małe cargo uniwersalne na pierdoły.

 

Na szelkach 2x kieszeń na granat.

 

Aktualnie powyżej lewej kieszeni na granat pokrowiec na gps, oraz radio w bocznej od manierki (navcommy się mieszczą a kable przeciągnięte wzdłuż pasa na lewą stronę i po szelce na górę. Wszystko zipami ściągnięte). Konfig umożliwia mi przenoszenie 11magazynków STANAG oraz 12 podpiętego. Apteczka w waistpaku razem z mre/większymi gratami typu goretex/płachta. Na dłuższe eskapady na to wszystko ląduje jeszcze plecak.

 

 

Uprzedzając pytania - nie nie blokuję sobie dostępu do zrzutu bo pas się układa tak że pomiędzy ładownicami i waistpackiem jest spora dziura akurat żeby włożyć rękę ;) :roll:

Edited by TBM
Link to post
Share on other sites

Przy lordozie i skifozie odpada obciążanie kręgosłupa. Tylko pas. Najlepiej szeroki, miekki, modułowy - np. pt-2/3. Noszony dosyć nisko na biodrach tak żeby masa szła na miednicę (trochę jak pasy antyprzeciążeniowe). Alice odpuść. Magazynki i inne kieszenie rozmieszczaj regularnie, symetrycznie. Przy takim obciążeniu szelki nie powinny być koniecznie - i raczej je odpuść.

 

Czyli pas PT-2 dać, ten z Miwo-P? I do niego 2 ładownice na 3 magi do m4? Czy może 3 ładownice na 2 magi? Dać do tego manierkę? Alice albo szelki do tego pasa sobie odpuścić?

 

Ps. Można gdzieś nabyć taki pas albo przymierzyć w Warszawie czy trza wysyłkowo nabyć?

Link to post
Share on other sites

Wysyłkowo, zmierz ile masz w biodrach/w pasie i na stronie wybierz odpowiednią opcję. pokrowiec na manierkę możesz wrzucić od helikona, tak samo jak pouche na magi i wsio. Całość nie powinna przekroczyć 1,5-2kg. Z gratami max do 3-3,5kg I na jebanki więcej nie potrzebujesz.

Link to post
Share on other sites

Ok, czyli w moim przypadku najlepszy będzie pas LC-2 bez szelek tak? I na to ładownice, tylko jakie? dwie potrójne (mam 6 low capów do M4) czy trzy podwójne? Dać do tego manierkę czy odpuścić?

 

Ps. A w moim przypadku kamizelka OLV (bez wkładów) z magami M4 sprawdzi się czy lipa? ;-)

Link to post
Share on other sites

LC2 to pas od systemu ALICE. Amerykański parciany.

 

PT2 to pas od miwo-military, który pozwala zachować komfort w porównaniu do LC2.

 

Skoro masz 6lowów to trzymając jeden w gnieździe karabinka zostaje ci 5. Kup jedną podwójną i jedną potrójną i po sprawie. Jeśli chcesz mieć miejce na pasie do trzymania wody/napoju to weź.

 

OLV jest specyficzną kamizelką totalnie nie nadającą się do trzymania magazynków w systemie STANAG - tych pudełkowych od m4/m16.

Link to post
Share on other sites
LC2 to pas od systemu ALICE. Amerykański parciany

Nylonowy

systemie STANAG - tych pudełkowych od m4/m16.

STANAG to żaden system, a jedynie norma standaryzacyjna, a dokładnie STANAG 4179. Magazynki pudełkowe to były "20", najbardziej popularne 30 nb są łukowe.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...