Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Blackhawk industries


Recommended Posts

Jak jest z tą firmą bo niektórzy strasznie nażekają a niektórzy bardzo chwalą. Nie chodzi mi o konkretny produkt, tylko o całokształt. Najczęściej spotykane opinie o tym chest-cie STRIKE. Niektórzy piszą że super inni że do bani.

 

pozdrawiiam

INTERPUNKCJA!

Link to post
Share on other sites

Używam kilku produktów BHI (STRIKE, OMEGA, a od niedawna także butów) i jestem bardzo zadowolony. Natomiast w pełni zgodzę się z przedmówcą, osobiście słyszałem różne opinie (także krytyczne), jednak przeważnie użytkownicy byli zadowoleni (choć nie zawsze).

Rozbieżności w opiniach, to jak sądzę kwestia gustów i suma własnych doświadczeń oraz zasłyszanych/przeczytanych opinii innych użytkowników - normalna sprawa.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Link to post
Share on other sites

Używałem trochę BHI (kamizelki, plate itp) i powiem, ze wybitne tak to nie są. Materiały (zarówno Cordura jak i panka czy taśmy wszelkie) jak najbardziej dobre, nie do zdarcia dla mnie, ale szycie już nieco gorzej. Po jakimś czasie zaczęły mi się nieco pruć nitki, szczególnie w PALSach.

 

Generalnie jednak można być zadowolonym, cena dośc adekwatna do jakości. Pamietaj, że BHI nie robi dla wojska(przynajmniej oporządzenia), a na rynek cywilny więc nie musi spełniać norm i własciwie ma wolną rękę jeśli chodzi o swoje produkty.

 

Tyle

 

Procent

Link to post
Share on other sites

Z BHI jest tak - po pierwsze kiepskie QC i szycie u żółtych co jest ryzykowne samo w sobie z paru względów. Po drugie, co zle wpływa na ich reputację - notoryczne podrabianie rzeczy EAGLE bez cienia skrupułów. Po trzecie dobór materiałów - nie używają Cordury, napy, klamry (niby duraflexy, ale nie zawsze uważam że najszczęśliwszego typu). Wreszcie - część ich projektów po prostu mi nie odpowiada.

 

Ja nie używam bo mi religia zabrania, ale jak komuś pasuje to czemu nie.

Link to post
Share on other sites

Nie tylko Eagle'a ale tez innych producentow. W ofercie BHI jest niewiele produktow oryginalnych. Jakosc nie jest wysoka - kiedys zaczal mi sie rwac pokrowiec STRIKE na Camelbak (!). Owszem jest kilka produktow, ktore sa godne polecenia, ale to naprawde niewielki wycinek z ich oferty.

 

Osobiscie nie polecam, sugerowalbym zainwestowanie kasy w cos uszytego solidniej i z porzadnych materialow.

Link to post
Share on other sites

Od prawie półtora roku używam STRIKE DOAV Vest Blackhawka. I jak do tej pory pomimo że na metce napisano Made in Vietnam, nic mi się jeszcze nie rozpruło (co prawda nie noszę w ładownicach 8 pełnych ostrej amunicji magów). Ale mój kumpel przeciągną mnie ze 20 metrów po glebie za uchwyt ratunkowy, i wytrzymał a ważę ponad 100uwe. Siatka na której kamizelka jest uszyta jest bardzo gęsta i gruba i co za tym idzie trochę sztywna. Niemniej jednak jest to jedyna rzecz jaką posiadam z BHI, więc nie mam pełnego obrazu ich jakości produkcji. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

miałem i mam trochę sprzętu z BHI (ładownice, czest, pasy, plecaki, beld pady, cargo) i nie mogę narzekać..cena przystępna produkt spoko.

 

dla mnie właśnie różnica w cenie była powodem zakupu...sprzęt dużo tańszy niż Eagle, SDS i inne a wykonanie niczego sobie.

W tej cenie ciężko znaleźć podobny produkty spełniający konkretne wymagania (polscy producenci nie robią a zielony sprzęt tej jakości ciężko znaleźć.)...np na pasku rescue zjeżdżam od czasu do czasu i żyję ;-)

Link to post
Share on other sites

Miałem również wiele sprzętu z BHI.

Musze powielić tutaj spostrzeżenia adwersarzy a propos szycia. Jest fatalne.

Chest STRIKE to chyba podręcznikowy przykład. Jeden pin oderwał mi się drugiego lub trzeciego dnia użytkowania. taśmy PALS się pruły. Chest ogólnie był ch****y.

 

BHI idzie w straszną masówke. reszty o materiałach nie będe powtarzał.

 

Natomiast są rzeczy BHI, które mimo kopiowania czy opinii są całkiem całkiem.

Kabura Omega jest naprawde w pytke. Jakaś nitka może sie tu czy tam popruć, pasek rozciągnąć, ale używam tej kabury już od ponad dwóch lat i naprawde nie moge narzekać. Ładownice BHI są też dobrej jakości.

Kilka różnych smaczków się znajdzie.

Jednak są to generalnie drobiazgi. Większy sprzęt obecnie jest niepraktyczny(plecaki np. albo camele), nieproporcjonalny w stosunku jakości do ceny i ma ch****e kamularze(woodland, ACU, kojot). No, generalnie nie ciekawie to się zapowiada.

Chociaż kamizelki Omega w dalszym ciągu są super. Relatywnie tanie i dobre.

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem używam je od roku i jestem generalnie zadowolony, choć nie bez znaczenia dla mojej oceny jest fakt, iż przysłał mi je kumpel z USA, a więc kosztowały mnie połowę tego co w Military, a cena tam jakoś mi "nie emanuje uczuciem taniości".

Ale do rzeczy - rękawice mimo intensywnego użytkowania nie wykazują jakichś większych śladów zużycia, dobrze chronią dłoń (poza końcami palców oczywiście) i dają zadowalający chwyt, także kiedy namokną. Jednak moim zdaniem nie są szczególnie wygodne i kupując trzeba je bardzo dokładnie dopasować.

Gdybym miał wydać ogólna ocenę, to napiszę tak - dobre, ale bez rewelacji, chyba wolę nomexy (zwykłe lotnicze), choć te (i tu duży minus) cholernie szybko mi się rozwalają :cry: .

Starałem się być obiektywny ;-)

 

 

Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt

Wojtek

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...