Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK-74


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak i brakuje jeszcze tego zakręconego magazynka do ak-47 i akm'ów na 75 naboi, który wyglądał jak półkole i kończył się prawie przy muszce...

 

Oj, moja pomyłka, rzeczywiście ten rodzaj magazynka to tylko prototyp. Podobnie jak seria prototypowych, aluminiowych magazynków do Ak na nabój 7,62X39, z żebrowaniami przerywanymi, wprowadzona podczas wojny w Afganistanie.

Edited by pidżefjat
Link to post
Share on other sites

Dziś zacząłem tworzyć przewód skośny z ryrą gazową do RPK.

Użyłem Cymowskiej (CM28), bo taką miałem pod ręką. Nawierciłem 4 otwory w miejscu łączenia się rury z przewodem. Dociąłem kawałek rurki miedzianei i wkleiłem za pomocą kleju JB Weld. Następne zacząłem szpachlowanie JB Weldem jak na rysunku.

ruragazowarpkcx1.th.png (wybacz Promant, ale posłużyłem się Twoim rysunkiem :wink: ) Klej długo schnie, więc dalszą obróbkę pozostawiłem na jutro. Dopasowałem jeszcze górną okładzinę. Dolną, jak i kolbę będę robił sam od podstaw, podobnie jak jarzmo chwytu.

dsc00066nw6.th.jpg dsc00069ed6.th.jpg dsc00068fj6.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Chłopaki, poczekajcie z tą lufą.W trakcie produkcji RPKa wyszły różnice 7 mm. Zobaczę gdzie i dam znać.

Tu jak powstawała rura gazowa i przewód skośny do RPKa (CD).

dsc00064cj6.th.jpg po opiłowaniu

pasowanie dsc00066en5.th.jpg

69419749mi0.th.jpg tak wygląda malowany. Chyba zrobię kilka poprawek, bo niezbyt mi się podoba. Nie jest idealny pod względem powierzchni.

Cd z 30.01

Kolba do AK74.

Kolba w drodze. Posklejałem trochę kawałków sklejki i teraz piłowanie, szlifowanie etc. Niestety, nie mogę pozwolić sobie na użycie szpachli, więc prace posuwają się powolij. Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie zadowalający.

19326081ot5.th.jpg 63815344nu4.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak. Tak myślę. Wygląda ok. Bicia rocznika i "nr seryjny" trochę jak od siekiery....matowe, pokrywa połysk chwyt ok, trochę za miękki.

Już zdążyłem jedno zepsuć :-P

fiedotow :ok: nie ma jak robótki ręczne (właśnie się oderwałem od strugania łoża do AKS74U).

Link to post
Share on other sites

Ten z Guna wygląda troszkę inaczej. Choć sam skrót jest znaczący WwCh (Wytworzono w Chinach...) reszta należy do naszego ulubionego ciągu dalszego jak mawiał Marcin Wolski (kto pamięta?). Ale ciekawy za tę cenę. Jak wiadomo chwyt i korpus KA kosztuję więcej. No i jest pokrywa. Ale mam ich kilka :lol:

Link to post
Share on other sites

Uśmiecham się do moderatora o pomniejszenie zdjęć :-P

 

Pasuje prawie bez problemów, trzeba obciąć kawałek zawiasu, oraz zrobić miejsce na gearbox (właśnie jestem w trakcie tego). Dodatkowo przerobiłem zamiast kołka jest szersza śruba.

Czekanie na tą stałą składaną kolbę wkurzyło mnie i rozpocząłem własny projekt, około pół roku temu miały wyjść VFC z taką kolbą i nadal się grzebią. Na razie na rynku nie ma alternatywy...

Edited by pidżefjat
Link to post
Share on other sites

Przejrzałem caluuutki temat. Można by go trochę przeczyścić ze zbędnych postów jednak 8)

 

Mam dwa pytanka:

-Czy w "kałaszach" VFC da sie zrobić blowback? Widziałem kiedyś taki filmik i nie jestem pewien czy to nie było właśnie VFC.

-Czy montaż boczny dokładany do tego akumulatora nadaje się do używania z replikami ASG czy trzeba kupić ten z VFC? (upewniam się tylko ;) )

http://www.kalinkaoptics.com/detail.aspx?ID=109

 

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...