Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK-74


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

użyłem oryginalnej kolby od Beryla i musiałem ciąć aż do trzpienia na którym była osadzona sprężyna. Musiałem wyciąć równo z body tą część w kształcie kwadratu + to co było razem "przyspawane do ogona".Kolba się składa i rozkłada oraz zostaje w pozycji złożonej. Podobne kolby są w sklepie Works11 - od Tantala.

Link to post
Share on other sites

Przetrzepałem ten watek (i użyłem opcji "szukaj" ;) ), ale niewiele znalazłem o tym: http://asgshop.pl/produkt.php?id=2077. Zarówno o użytkowaniu jak i montażu.

 

To jakaś absolutna nowość, czy po prostu nikt nie miał okazji posiadać? Konkretnie to interesuje mnie czy dużo się nagimnastykuje usiłując zamocować to do cymowego aega. Bardziej doświadczonych upraszam o niekrzyczenie na mnie za ten pomysł tylko o pokierowanie mniej doświadczonego użytkownika... :)

 

Wdzięczny będę za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Stronę wcześniej padło stwierdzenie że nie opłaca się kupować tego kompletu.Na www.rsov.com dostaniemy samo body(bo rączka ani osłona spustu nie jest nam potrzebna przecież) za 19 Ł. Po doliczeniu przesyłki,cła,vatu itp.. wyjdzie nas to pewnie nie całe 200 zł. Ale wybór należy do Ciebie :)

Link to post
Share on other sites

Tylko zauważ Hajdi, że body dostępne w Polsce jest inne niż te dostępne za granicą. Moim zdaniem lepiej zainwestować w body King Arms niż Element. Po pierwsze dostępność w Polsce od ręki, a po drugie moim zdaniem King Arms ma lepszą jakość wykonania (atrapy nitów, tłoczenia).

 

Polecam body z asgshop'u.

Link to post
Share on other sites

najlepiej nadaję się chyba AK74 z drewnianą kolbą firmy VFC. Docięcie i spasowanie oryginalnej kolby zajęło około 30minut - nic nie trzeba przedłużać. Trzyma się na oryginalnej śrubce od kolby Berylowskiej. Byłem już na 4 strzelaniach i wszystko się trzyma kupy :-P

zdjęcie z ostatniej strzelanki:

http://asg.badi.pl/album_page.php?pic_id=2738 - podczas osłony

http://asg.badi.pl/album_page.php?pic_id=2736 - trochę mi farba schodzi z górnego łoża :-F

Link to post
Share on other sites

wszystko było w miarę dobrze do momentu pewnego szkolenia gdzie przygrzmociło mi się kolbą o ..... i troszkę zmieniło kont :F na razie zostawię z braku chęci - czyli do momentu dorwania szyny na pokrywę w normalnej cenie :)

Co do wydłużania body no cóż chęci do wyniku :F

Kolba jest teraz elementem drugoplanowym, wpierw chciałbym się zająć zamontowaniem selektora ognia i zamontowaniem bezpiecznika tak by działał. No i powtórzę się po raz kolejny że muszę jeszcze znaleźć spowalniacz odrzutu i wydłużyć lufę. Generalnie to mam czas i może za jakiś czas będzie to jakoś wyglądać. Najzabawniejsze jest to że wszystko sam bez niczyjej pomocy montowałem na własnych domowych patentach :)

Więc jak na razie jest to chyba najtańsza "konwersja" oparta na częściach od prawdziwka (gdzie dużo części czeka jeszcze na montaż).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moja 74 juz nie wygląda tak normalnie jak 74 :) drewno od AKMu, osłabiacz... no i "postarzenie" plastikowego body, wg mnie wyszło bardzo dobrze oceńcie sami (aparat jest ciulowy dlatego takie zdjęcia). Bateria bedzie zmieniana na sticka, a narazie jest w opatrunku na kolbie.

 

http://i2.tinypic.com/52dyouc.jpg

http://i5.tinypic.com/5xy9ev4.jpg

 

pozdrawiam Dzióbek

Edited by d2io83k
Link to post
Share on other sites
A która wersja kałacha ma ostre kształty na zgrubieniach?

OK, może przesadziłem z określeniem ;) Chodzi o to, że zgrubienia z łoża AKM są bardziej miękkie, niż te od AK74. Każdy wie, ale pokażę;

 

akmft0.th.jpg ak74ea3.th.jpg

 

Wystarczyło pod odpowiednim kątem poszlifować i wyjdzie ;)

 

PS. Będę miał aparat, to pokażę jak wyszło. ;)

Edited by QLIG
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bawiłem się w robienie bakelitowej rączki(z miesiąc temu), miałem jedną z oryginału.

 

Na pierwszy rzut oka to jest szeroka jak silniczek który ma chować więc trzeba przeciąć(piłka do metalu) i jakoś poszerzyć. W środku żeberka. Trzeba spiłować(kamienie na wiertarkę, ~5zł).

Spiłowałem na bardzo cienko(więcej nie chciałem bo bałem się że przerwę materiał).

Skleiłem połówki papierem(od środka) żeby dopasować szerokość na gearboxie.

Potem szparę zakleiłem poxipolem(~8zł). Szpara ma niecały centymetr więc jest to duża szpara :) Pozostało pomalować farbką, ale to później(należy pamiętać żeby wyrównać powierzchnię kleju, np. patyczkiem umoczonym w wodzie)

 

założenie ujawni kolejną wadę, rączka z oryginału jest za krótka i tam gdzie styka się z body ma trochę inny kąt. trzeba podpiłować, ale pojawia sie problem, nawet z śrubką wystająca na zewnątrz(nie ma takiej dziurki żeby się schować, jak w tej stockowej) nie dotyka idealnie. I tego już nie mogę przeskoczyć.

 

ehh, dla mnie nie warto się w to bawić. chociaż ze zdjęć wynika że menel tego dokonał.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...