Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK-74


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to ja między jajkeim a ciastem wrzuce tu efekt wielkiej soboty ;)

 

69157171ki2.th.jpg

 

Jak to mówią, to co fabryka dałą :-F

 

89495791tu5.th.jpg

 

Wersja "naga"

 

40569973fj2.th.jpg

 

45994366fo4.th.jpg

 

wersja użytkowa :killer: :uśmiech:

 

p.s. nie mów że VFCki takie słabe bo się zamkne w sobie;P

p.s.2 magi oczywiście nie świecą tak:P to wina lampy aparatu

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

Nie przejmuj się zbyt ale troszke ta kolba 'nie pasuje', już lepiej może załatw sobie kolbe z AKM'a, osłabiacz podrzutu i metalowy magazynek z 47' i już masz całkiem ładnego AKM'a :) Pakować sie w kolbe ramową nie mając jej z prawdziwka albo yunkera to syzyfowa robota, żeby to jakos wyglądało trzeba miec wyginarke do blachy i wycinarke czy jakoś tak, i dobrego gościa który wie co robi.

 

Pozdrawiam, Menel.

Link to post
Share on other sites

men3l

 

Sposób na dopasowanie pokrywy jest bardzo prosty- bierzesz klej dwuskładnikowy (6 zl), wykrawasz pasterek blachy o szerokosci ok 5-6 mm ( tyle ile brakuje) , ugniatasz podlepiasz pod koncowka pokrywy od oryginalu i nakladasz na te mase blaszke.

Nie jest to moze przylutowane, ale po zaschnieciu ta masa jest twarda jak metal i pokrywa ani drgnie.

Ew. jeżeli masa odpadnie od pokrywy, smarujesz cjanopanem.

Pierwszy raz zajął mi 20 min. Kiedy kleilem kolejny raz- calość z nowa masa plastyczną zajęła mi 5 min.

 

ergo- wydatek- 25 zl pokrywa + 6 zl masa+spray (0 zl bo zakladam ze kazdy maniak ma puszke sprayu :) )= pokrywa od prawdziwka.

 

zdjecie jak to wyglada:

2007041020005ez7.th.jpg

 

 

ps. ues- dolaczam sie :)

 

 

pps. moj kalach- na razie brak czasu na poprawki- córka druga sie urodzila :P

Z nowości raczka od AKSU zastapiła klejona bakielitową od oryginalu.

2007041020011ff7.th.jpg

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

a ja mam jeszcze jedna prosbe do USa! Mianowicie czy moglbys zrobic zdjecie kolby zdjetej z kałasza od strony mocowania jej do guna?? bo mnie nurtuje problem wydrążenia jej tak zeby sie dało ją zamontować!!

 

Nie no musisz wydrążyć tak jak to ma miejsce w kolbie plastikowej. Akurat mój classic jest rozkręcony całkowicie, więc o to ci chodzi : ?

http://img474.imageshack.us/img474/469/1004071920lu3.jpg

http://img378.imageshack.us/img378/1015/1004071919hq1.jpg

przepraszam za jkość ale takie telefony robią ;)

 

 

 

Czy to ważne z jakiej jest jednostki i czy wogóle? Może na PW takie pogaduchy?

Link to post
Share on other sites

Aleście się rozgadali :D

 

UES - biję ci Allahy do ziemi niczym Ewoki wobec C3PO :D

 

Stronę temu ktoś pytał o pokrywę komory zamkowej prawdziwka na replice... Odpowiedzi już były, ale dorzucę jeszcze moje trzy grosze.

 

W porównaniu z typowymi replikami ASG, jest ona o 5mm krótsza i o 1 lub 2 węższa. Wymaga przedłużenia (ja to kiedyś zrobiłem metodą lutowania), ale mimo dopasowania po prostu wygląda licho.

 

Po pierwsze, przedłuzanie możliwe jest tylko z przodu, podczas gdy za krótki jest tył - w ten sposób dostajemy półcentymetrową szczelinę przy załamaniu dźwigni bezpiecznika.

 

Po drugie, w z wiązku z powyższym oraz w związku z mniejszą szerokością pokrywy, zmieniają się proporcje okna wyrzutowego. Robi się ono nieproporcjonalnie duże, niemal jak to z SWD. Imitacja zamka zostaje ściśnięta i wymaga szlifowania...

 

Co więcej, oryginalna pokrywa jest lżejsza od repliki. A więc mnóstwo roboty, a efekt taki sobie. Ma to sens jak sięprzerabia AK-47 na AKMa lub 74, ale wymiana żebrowanej pokrywy którejś z replik AK-74 na prawdziwą moim skromnym zdaniem nie ma sensu.

 

Przy okazji, dwie fotki mojego starego customa (czy ktoś wie kto go teraz ma???) w którym zamontowana była pokrywa ostrego AKMa - na zbliżeniu widać wyraźnie przedłużenie.

 

dsc5424cs0.th.jpg

dsc5566lg9.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Ues byłbym bardzo wzięczny gdybyś napisał jak zaadaptowałeś magazynki oryginalne do broni ASG.

Czy dużo pracy Cię to wyniosło?

Czy potrzebny był bardzo specjalistyczny sprzęt?

 

(Wiem, że gdzieś był taki temat, ale nie moge go znaleźć, także bardzo przepraszam.)

 

Czy adaptował już ktoś na potrzeby ASG magazynek od AK74?

 

Pozdrawiam

Aikikai ;)

Link to post
Share on other sites

Ues byłbym bardzo wzięczny gdybyś napisał jak zaadaptowałeś magazynki oryginalne do broni ASG.

Czy dużo pracy Cię to wyniosło?

Czy potrzebny był bardzo specjalistyczny sprzęt?

 

(Wiem, że gdzieś był taki temat, ale nie moge go znaleźć, także bardzo przepraszam.)

 

Czy adaptował już ktoś na potrzeby ASG magazynek od AK74?

 

Pozdrawiam

Aikikai ;)

 

Np kazik_ ma w swojej 74' maga 45nabojowego, trudne nie jest wyciagasz flaki z maga np hicapa, midcapa i wkładasz w pudełko z ostrego, tylko trzeba uciąć od góry te wypustki, troche podpiłować i gra. Sam czekam na bakielita tylko 30 nabojowego ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wszystko da się przerobić. Do wymiany jest kolba, łoże, obsada łoża, kolano gazowe (nowsze wersje mają jak w AK-74) szczerbinka, podstawa muszki, tłumik płomienia, pokrywa komory zamkowej i komora zamkowa no i lufa oczywiście. A później już z górki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...