Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sposób na parujące gogle/okulary


Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mogę już potwierdzić - ślina na okulary jak dla mnie działa najlepiej, wystarczy spłukać wodą. Sposób szybki i mimo, że obleśny, to bardzo skuteczny, nawet jeśli nie ma czasu, żeby obeschło trochę:) Testowałem w dość niskiej temperaturze, wiec w sezonie będzie jeszcze lepiej. Nie działał permanentnie i musiałem to robić ze 3 razy w ciągu strzelanki, ale tak samo było z żelami, cyprysami i innymi wynalazkami, które były bardziej upierdliwe w nakładaniu, no i kosztowne w porównaniu ze sposobem "za darmo". Używam okularów ESS Ice, wiec nie jest to maska do nurkowania:)

I jeszcze może informacja, że nie używam niczego co zakrywa usta, czy nos (maska, chusta itp) - wtedy nic mi nie pomaga i nic nie widzę po kilku minutach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

wypróbowany sposób z paintballa - SZAMOPN BAMBINO - kilka kropel na szybęe rozsmarować i wytrzeć do sucha mimo upału i deszczu szybka sucha i reszta maski ociekała woda, BAMBINO nie drażni spojówek i nie wywołuje alergii w końcu to szampon dla dzieci

jak było to do wycięcia

Link to post
Share on other sites

Cyprys POKONANY!

 

HA! Mam w końcu środek który świetnie radzi sobie z zaparowanymi googlami.

Jest lepszy od cyprysu bo nie robi takiej matowej powłoki.

 

Znalazłem to na allegro w dziale dla nurków :ok:

 

sea_drops.jpg

 

Jak to działa?

Wystarczy rozprowadzić cienką warstwę na szkło. Poczekać z 15min aż wyschnie.

Następnie wytrzeć aż będzie przejrzyste (nie za mocno!).

Może się ciężko wycierać bo powłoka zrobi się jakby gumowa.

Po wytarciu możecie sobie chuchać do woli :napalony: a obraz nadal będzie krystalicznie przejrzysty.

Link to post
Share on other sites

Pozwólcie , że się podłącze. Mam gogle ESS Vehicle Ops. I czasem jak w upale siedze lub leże ukryty to na górnej części wizjera pojawia się wilgoć, zapewne od potu. Nie jest to para. Nie wiem czy ten środek coś da? W sumie oberwałem gąbki ale od tej pory nie było upałów więc nie wiem czy to coś da.

Edited by loginald
Link to post
Share on other sites

Cyprys i matowa powłoka ? Używam go od ponad pół roku i nic takiego nie ma jeśli się wypoleruje odpowiednio dobrze - wg. mnie mant3z przepłaciłeś ;-). Tak jeszcze co do parowania, a raczej jego braku to dla zainterosowanych opis zrobienia maski mojego pomysłu, która chroni skuteczne prawie całą twarz (głównie policzki i zęby), przed każdą repliką z każdej odległości, tutaj temat - post 91. Oczywiście nijak wpływa na parowalność ochrony oczu 8-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Poczytaj temat to się dowiesz. Ostanio jakiś starszy jegomość podpowiedział mi, że w jego czasach stosowano jabłko - a mianowicie pocierano wewnetrzną stronę szybki kawałkiem jabłka. Twierdził, że w jego samochodzie zdawało egzamin (wiem, że szalony sposób ale można sprawdzić) pzd.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja stsosowałem anti fog samochodowy w okularach :uvexch i bollach zdaje egzamin tak sobie. Początkowo para wodna spływa w postaci kropel po wytarciu szmatką zaczynają parować :/. Stosuje już dłuższy czas nie zaobserowałem skutków negatywnych w postaci podrażnienia oka itp pzd ŁP PS: Patent z jabłkiem nie działa, sprawdząłem na strzelance szkoda czasu na ten szrlatański pomysł ;)

Edited by lukasp
Link to post
Share on other sites

Ten anti-fog firmy K2 działa(sprawdzone na bole X1000). Użyłem go tak jak pisze na opakowaniu, następnie gogle dałem nad parująca wodę i para która usiłowała powstać zamieniała się w wodę i spływała. W boju również działa :ok:. Mimo iż na opakowaniu piszę że produkt drażniący, nie odczułem żadnych podrażnień skóry, oczu itp. :wink:

 

PoZdRo!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...