Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sposób na parujące gogle/okulary


Recommended Posts

  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Używam ołówka przeciwpotnego, takiego od maski MC1. Kawałek "czegoś" w kolorze żółtawym, opakowany w niezłe plastikowe opakowanie, trochę jak szminka. Jestem z niego bardzo zadowolony. Wystarczy oczyścić szybkę wilgotną ściereczką, wysuszyć chustką i posmarować, wystarczy naprawdę niewiele. Potem trzeba rozetrzeć na całej szybce i git. Podstawiałem nad czajnik i połowa którą posmarowałem była w pełni przejrzysta, ta druga kompletnie biała. Ale nie należy przecierać szkiełek po smarowaniu bo jak pochuchałem i potarłem, to zaczęło się zmywać. Tak czy inaczej gorąco polecam takie ołówki!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sposób na: Uvex Ultrasonic, sprawdzone w warunkach domowych i w ostatnią sobotę na strzelance. To daje dość ogólne pojęcie bo sobota była dość zmienna jeżeli chodzi o warunki pogodowe, a ja miałem 2 sprinty 300 metrowe po flagę (CTF) więc test na parowanie był hardcore'owy. NIE PARUJĄ

 

ingrediens: woda z kranu,płyn do mycia naczyń ludwik, szmatka (ale nie zostawiająca ani kurzu ani kićków, chyba bawełniana, taka do mycia szyb w samochodzie), szybka wyjeta z okularów uvex ultrasonic, suszarka do włosów

 

sposób uzycia: zakurzoną powierzchnię okularów wycierasz szmatką na sucho, po czym polewasz ją lekkim strumieniem wody, lekko wilgotną pokrywasz ludwikiem (nalej troche i rozetrzyj na całość palcami), potem bierzesz szmatke (jej róg, zeby reszta została sucha) i myjesz tym ludwiczkiem całą szybkę, rogu szmatki nie płukasz, płukasz szybkę i osuszasz ją suchą częścią szmatki, potem, rogiem który jest spieniony ludwikiem przecierasz jeszcze raz całe okulary na sucho i spłukujesz wodą, potem osuszasz szmatką do lekkiej wilgotności a resztę suszarką do włosów

Pisałem to dość późno koledze na gg, teraz nie chce mi się redagować, wtedy było zrozumiałe :P

Edited by gimli3
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

ehh... Byłem w Castoramie i Praktikerze w Gdańsku - Przymorzu. Nie ma żadnych środków do konserwacji mebel. W castoramie w info powiedzieli że jest tylko do jakiś paneli podłogowych. A praktikerze polecili udać mi się do reala -.-' Jest może ktoś z Gdańska i wie gdzie można dostać tego Cyprysa? Spróbuje jutro z pianką do golenia...

Edited by Pumba
Link to post
Share on other sites

Jest taki chemiczny we wrzeszczu - tam dostałem Cyprysa. W domu jak eksperymentowałem to google w ogóle nie parowały, aż zdzwiony byłem. Wczoraj testowałem je w boju i sprawowały się trochę gorzej. Lekko parowały i chyba pot z czoła spływał mi na szkiełko (?!) więc tez nie było tak super. Ale mimo tego z pewnością było lepiej niż przed użyciem tego kremu więc jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

google w ogóle nie parowały

 

Aaaaa czym się objawia parowanie GOOGLE?

 

chyba pot z czoła spływał mi na szkiełko (?!) więc tez nie było tak super.

 

Yyyyy kolego aaaale co ma to do jakości gogli, czy tego "patentu"?

Widzisz i jaki morał z tego? Smaruj czoło tym magicznym kremem to by pot nie będzie spływał :-F :wink:

Link to post
Share on other sites

w boju dwie sztuki ess land ops nie parują.

 

podróbka ess nvg nieparują.

 

na google SWD nie działa ani cyprys ani pianka do golenia.

 

bolle x-800 (z dawno zdartym antifogiem) nie parują.

 

 

Efekt taki ,że cała para gromadzi się na ciele. Czyli po zdjęciu gogli jest się mokrym na twarzy. I bardzo dobrze! Bardzo dobrze ze nie parują!

 

aha korekcyjne w boju też nie parują....

Edited by mozzart
Link to post
Share on other sites

a ja ostatnio przetestowalem preparat Shella :) na suche gogle nalozone w domu i nic nie parowalo ale kropla deszczu mi spadla do srodka i... niestety ja starlem. ponowne nakladanie preparatu i polerowanie nic nie dawalo bo bylo zbyt wilgotno, ale... psikniecie na szikelko i pozostawienie bez polerowania (pozwolilem tylko troche by odparowalo) zdzialalo cuda! zero parowania :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...