Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sposób na parujące gogle/okulary


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprzedaż prowadzi też Specshop, aczkolwiek obecnie nie mają na stanie.

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_167&products_id=7554&name=ESS_-_Gogle_Taktyczne_TurboFan_-_TAN_-_0133

 

Ja swoje ściągnąłem ze Stanów, niestety problem z parowaniem nie zniknął- zmniejszył się ale nie zniknął. Chyba poświęcę je i wywalę gąbkę, może będzie lepiej no i spróbuję tej magicznej ściereczki z ESS ICE :)

Nie wiem czy to już tu było ale dobrze też robi posmarowanie czoła i okolicy oczu dobrym antyperspirantem w sztyfcie np nivea silver.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Osobiście polecam środek FOX firmy K-2, na parujące szyby samochodowe. Wystarczy psiknąć okulary (środek powinien się nieco spienić na szybce), odczekać chwilę aż obciekną i wyschną i na bite 4 godziny mamy spokój z parowaniem. Sprawdzone nawet przy minusowych temperaturach. Kupiłem go w Praktikerze,ale podejrzewam że w sklepach samochodowych i na stacjach benzynowych też powinien być dostępny. Koszt: około 7zł za spray 200ml, który starczy na długo długo...

Link to post
Share on other sites

Sprzedaż prowadzi też Specshop, aczkolwiek obecnie nie mają na stanie.

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_167&products_id=7554&name=ESS_-_Gogle_Taktyczne_TurboFan_-_TAN_-_0133

 

Ja swoje ściągnąłem ze Stanów, niestety problem z parowaniem nie zniknął- zmniejszył się ale nie zniknął. Chyba poświęcę je i wywalę gąbkę, może będzie lepiej no i spróbuję tej magicznej ściereczki z ESS ICE :)

Nie wiem czy to już tu było ale dobrze też robi posmarowanie czoła i okolicy oczu dobrym antyperspirantem w sztyfcie np nivea silver.

 

Daj znać czy wyjęcie gąbki coś dało. Mam podobny problem z okularami i myślę o nabyciu gogli z wentylacją.

Najbardziej mnie wkurza, kiedy po forsownym marszu chcesz się przyłożyć do strzału, a tu nic tylko mgła i mgła!

Może jakieś kuracja przeciw nadpotliwości dała by lepsze efekty? Mamy w śród nas doktorka?

Link to post
Share on other sites

Test to najwcześniej pewnie w kwietniu zrobię, najpierw magiczna szmatka, a potem ewentualnie gąbka. Co do środków przeciw poceniu działających ogólnie to bym raczej nie ryzykował. Pocenie jest mechanizmem obronnym przed przegrzaniem organizmu i jego zmniejszenie bądź zahamowanie może mieć tragiczne skutki w postaci udaru cieplnego. Proponuję szukanie najskuteczniej działającego antyperspirantu w postaci sztyftu czy rollona działającego miejscowo.

Zamówiłem też coś takiego, może to pomoże http://www.desertdeucesurplus.com/servlet/the-481/Op-Drops-McNett/Detail

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

http://www.sklep.rwscetus.com/p,pl,229,sciereczka+revision+do+czyszczenia+gogli+i+okularow+zapobiegajaca+zaparowaniu.html

 

Szczerze i otwarcie rekomenduję. Sam doprowadziłem do sprowadzenia tego przez RWSC i wciąż jestem pod wrażeniem.

 

Nie jest to środek "cudowny" ale w tym co robi jest bardzo skuteczny. Pokazali nam to w Revision na IWA w tym roku i przemówiło to do mnie. Używam na codzień i nie narzekam. Na Europoltechu w ciągu jednego dnia rozdrapali wszystkie próbki bo z parowaniem okularów i gogli problem ten sam mają i airsoftowcy i ludzie z G-Unit, Piątki, WZS, BOA czy skąd tam jeszce chcecie... Oceny uzytkowników są pozytywne z tego co słyszę.

 

Co do użytkowania: Czyścimy do sucha gogle lub okulary/wkładki korekcyjne. Czyścimy je szmatką lub środkiem do czyszczenia odpowiednim - ten anti fog NIE SŁUŻY do czyszczenia i należy go używać do CZYSTYCH szkieł. Następnie bierzemy naszą nano-szmatkę (też się zastanawiałem jak sucha szmatka ma coś pomóc) i dokładnie, z pewnym naciskiem polerujemy nią wewnętrzną (parującą) stronę szybek naszych gogli lub okularów, względnie okular naszej optyki. Metodycznie, spokojnie i dokładnie. Tak jakbyśmy coś w niego wcierali, chociaż oczywiście nic nie widać. Takie czary trochę. Myślę że 20-30 sek wystarczy na okular, zresztą sami zobaczycie jak poeksperymentujecie.

 

I co teraz - ano nie będą parowały. Nie przez rok. Ale przez 5-8 godzin po prostu nie da się ich zaparować. DA się spocić w nich tak że wilgoć skroplona zacznie "płynąć" po szybce i rozmazywać obraz, ale zaparować się tego nano-filmu jaki nałożyliśmy po prostu nie da. Revision mówi że to środek do stosowania bezpośrednio przed akcją, że nie udało się zrobić działającego dłużej, ale jest jest jednym z najbardziej skutecznych jakie testowali. No i nie jest w płynie czy aerozolu. Jest właściwie suchy.

 

Jedna ściereczka starcza na jakieś 20-30 użyć, więc może starczyć na miesiąc lub dłużej, w pakiecie są 3 "kondony" ze ściereczkami. Jedyna niedogodność i moja rada zarazem to to że po otwarciu opakowanie najlepiej trzymać w małej torebce strunowej. Sciereczka w jakiś tam umowny sposób wietrzeje i brudzi się - a po otwarciu ciężko ją trzymać w rozdartym opakowaniu przypominającym to po prezerwatywie.

 

Jak dla mnie - póki co nr. 1 wśród antifogów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja osobiście po prostu polałem troszeczkę z butelki i wycierałem chusteczką, aż do momentu, kiedy gogle były całkowicie przejrzyste. Nic nie płukałem.

Dodam jeszcze, że płyn "cytrusek", (czy jakoś tak - w każdym razie jeden z najtańszych, taki zielony) dawał wyraźnie gorsze efekty od płynu Biały Jeleń.

Link to post
Share on other sites

Ja robię tak jak Wiciok, tylko zamiast płynu do naczyń używam żelu pod prysznic adidasa. Próbowałem wiele metod: "cyprys" do konserwacji mebli,płyn do naczyń, zwykłe mydło, stearyna, wosk pszczeli, żel do włosów itp. (właściwie smarowałem próbne szybki wszystkim co miałem w domu).Najlepszy efekt dał adidas, po nasmarowaniu szybki i wytarciu do sucha po chuchnięciu nie ma śladu pary, wiadomo nie daje 100% ochrony bo jak na wszystkim czym by się nie smarowało po dłuższym bieganiu w upale i tak cały pot się skropli.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam. To działa.

Najpierw były dwie krótkie strzelanki, zero parowania, nawet przy szczelnie owiniętej twarzy. Po zakryciu nosa na okularach kondensowały się krople wody, ale uciążliwej pary nie było.

Milsim w górach cała noc plus pół dnia, bardzo wilgotno, częste opady, okulary raz przetarte tą ściereczką na ok 7h przed rozpoczęciem milsima - do końca zero parowania.

Jedno "ale":

w pakiecie są 3 "kondony" ze ściereczkami.

Jest jedna ściereczka - ta informacja o trzech została już poprawiona na stronie sklepu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A ja nie będę cudował z pastami, płynami. Catch22 mnie przekonał, kupujemy całym teamem magiczne ściereczki anti-fog, jeśli jedna starcza na 20-30 razy i na kilka godzin to to jest około 2 miechy strzelanek za 15 zeta bez parowania. Kupimy i napisze wrażenia.

 

 

Edit. Jeśli pot skropli mi się na gogle i wytrę pot delikatnie chusteczką higieniczną to powłoka antifog zetrze się czy nie? Przypuszczam, że tak ;/

Edited by Paniszer
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ostatnio wręcz przypadkowo wpadłem na proste rozwiązanie. Wystarczy spryskać powierzchnię okularów zwykłym WD-40 i wetrzeć go w nią (ja użyłem jakiejś starej szmaty bawełnianej). Efekt jest taki, że działa i nie paruje :) do tego ładnie czyści. Sprawdzane na Uvexach I-vo

Edited by Bojeq
Link to post
Share on other sites

Catch22, muszę Ci podziękować za polecenie tej szmatki.

Kupiłem jedną na allegro i jestem bardzo mile zaskoczony. 4 godziny biegania w słońcu po górkach i krzakach, a gogle (ESS NVG, gąbka postrzępiona u góry i dołu) jak przejrzyste na początku tak przejrzyste na końcu.

Parę razy miałem wrażenie, że jakaś tam mgiełka nieśmiało próbowała mi zasłonić pole widzenia, ale to prawdopodobnie słońce uwydatniało rysy na szybce.

Jeśli szmatka faktycznie starcza na te 20/30 użyć to polecam. Chyba że ktoś strzela się codziennie, wtedy te cudowne metody z pastami do mebli i płynami do naczyń mogą być bezpieczniejsze dla portfela :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...