Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Sorry, że się przywalam, ale jeżeli coś to pole widzenia ;-) Zresztą zależy ono nie tylko od obiektywu (może być obiektyw 50mm i będzie miał mniejsze pole widzenia niż np 30mm) Zresztą suma sumaru ten POSP 4x24 (lub PSO-1) będzie miał większe pole widzenia, niż np POSP8x42. A po co komu 8x do ASG? Może na 600m to się przyda (co nie oznacza, że z powodzeniem można takowe stosować). Jeszcze jedna rada nie ukrywajmy, że wszelakie tasco, edenbergi, hawke, bsa, bushnelle bannery i wiele, wiele innych to tylko symulatory celowników. Jeżeli chcecie mieć sprawne oczy to błagam na strzelankach nie ślipcie cały czas w te celowniki. Ograniczcie się do minimum (masz oddać strzał to patrz, nie wiesz cos się dzieje i czy ktoś gdzieś jest to patrz). Gwarantuje, że godzinna dziennie i na stare lata jesteś kaleką. Nie wyssałem sobie tego z palca bo znam ludzi, którzy doświadczyli tego na własnej skórze. Zresztą im większe światło (obiektyw), tym bardziej psuje się wzrok. mniejsze światło i mniejsze powiększenie daje większą głębię ostrości, raczej to jest bardziej potrzebne w ASG. Chyba, że ktoś ma Zeissa lub inne (wymieniałem w jakimś temacie jakie)

Myślę, że z obecnych na forum Kolega GZ to potwierdzi, bo też miał do czynienia z celownikami (nie mylić z symulatorami)

PS Posp też nie powala jakością obrazu.

PS 2 Oczywiście nie znaczy, że macie złe celownik, bo do ASG WYSTARCZĄ, tylko jeszcze raz proszę ograniczcie się do patrzenia przez nie.

Amen

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...