Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Z tym, ze Zakapior masz trochę racji w tym co napisałeś ("Dlaczego Brytyjczycy mają gdzieś używanie kamizelki?" 0 w tym fragmencie :) ) i Catch o tym wie z tym, że w odniesieniu do Ospreya. Wygląda na to, że opinia o tej kamizeli jest obecnie parszywa: ogranicza ruchy, jest pękata, urywa głowę (wiem, trochę przesadzam), itp.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mylisz Wuki Ospreya z Kestrelem (znanym także jako "Elvis" ze względu na charakterystyczny kołnierz, Kestrel jest dla strzelców w górnych stanowiskach, wartowników etc, powstał na bazie stroju do EOD). Do Ospreya zwłaszcza w stosunku do ECBA nikt nie ma specjalnych pretensji.

Link to post
Share on other sites

Kurcze a ja myślałem, że Kestrel to Osprey z dodatkami. Mój błąd, sorry. (niemniej jednak kilka regimentów, takie ploty chodzą, odmówiło przyjęcia Ospreya do czasu wprowadzenia poprawek ale to chyba w normalne przy wprowadzaniu nowego sprzętu. Nota bene Vaguard/Wyvern wypuścił dodatkowe ładownice do Ospreya).

Przy okazji. Ma ktoś fotę Ospreya w normalnym DPM? Choćby prototypu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam takie pytanie, może nie ściśle związane z tematem, ale jeśli ktoś poratowałby mnie odpowiedzią, to byłbym wdzięczny. Chcę kupić ELBV w woodlandzie (rzecz jasna - używany kontrakt z powodów chyba oczywistych), problem polega na tym, że sam używam holenderskiego DPM. Jak to będzie współgrało? Wiem, że gdzieś tam kiedyś tam ktoś nieco bardziej doświadczony tę kwestię poruszał (bodajże był to Catch), ale było to w dziale dla Totalnie Zielonych, przez co temat poszedł na straty już wieki temu.

 

KLIK!

Edited by Miszczu Wichurski
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Trochę odgrzeję temat i wrócę do wątku z pierwszej strony.

 

Jak z rozmiarami tej kamizelki/ pasa ? Ile ich jest i na jakie mają wymiary (nie wiem o co pytać w sklepie/ na Allegro) ?

 

Czy ta ładownica pomieści krótki magazynek do AK ?

 

I na koniec- w kamizelce chcę przenosić TYLKO 2 krótkie magi, kulki, szybkoładowarkę, nóż, telefon i wodę (manierka), czy do takich celów kamizelka się sprawdzi ? Będę jej używał na spotkaniach nie dłuższych jak kilka godzin.. ewentualnie co polecilibyście w tej cenie, najlepiej w DPMie ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ravic, jeśli bardzo ci zależy, to mogę cyknąć fotkę, ale dopiero w poniedziałek (cyfrak poza domem). Tyle że raczej powinieneś sobie poradzić z dorabianiem atrapy wkładu (bo domyślam się że o to ci chodzi) i bez zdjęcia. Po prostu rozepnij boczne rzepy na nerkach, rozłóż na podłodze karimatę/linoleum(czy z czego tam będziesz ten wkład robił) i na to połóż rozpięty uprzednio pokrowiec od kamizelki. Odrysuj, wytnij, i po kłopocie :)

 

Acha, jakbyś nie wiedział- wkład jest jednoczęściowy, część na plecy jest połączona z lewym przednim i prawym przednim panelem, twocząc całość. Należy przełożyć przednie panele przez ramiona pokrowca do przodu.

Link to post
Share on other sites

@ravic; powiedz mi jak jest z "wygodnością" tej kamizelki? Mocno krępuje ruchy? Zakupiłem sobie ostatnio komplet PLCE; a chcę jeszcze dokupić właśnie tą kamizelkę.

Z doświadczenia wiem ( połączenie LBVli z kamizelką PASGT ); że może ona ładnie "blokować" człowieka...

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Powiedział bym że jest nawet odwrotnie. Dobrze dobrany flack jacket z wkładami czy to z karimaty czy orginalnymi poprawia komfort noszenia PLCE. Oczywiście jak zapnie się fastexa do pada. A w zimie grzeje ładnie ;)

 

dscf2139uw0.th.jpg

dscf2140ht3.th.jpg

 

Wkłady "balistyczne" wykonane z zagiętej plexi oklejonej karimatą z obu stron i całość oklejona taśmą izolacyjna. Wkłady miękkie wykonane z karimaty.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Troche odgrzeje temat ale trudno...Mam pytanie czy sprawdiło by sie połaczenie kamizelki elbv z kamizelka przeciw odłamkowa brytyjską ? (nie chodzi mi tu o kolor bo lbv bedzie oliwkowy) Czy ktos próbował tak zrobic ?

Na p. odłamkowej nosze taktyczna modułową - sprawdza się - jest ciepło 8-) wygląda się tak trochę bardziej okazale :-P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...