Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16-ki [JG]


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie macie jakas rade na ten stukot silnika , przypominajacy rozbijanie łba o sciane :D. Bo doprowadza mnie to do szału i jeszcze jedno chcialbym podczepisc granatnik tylko nie wiem czy korpus wytrzyma cieza frontsetu .

Edited by st34m
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Trochę czytałem ,ale nie znalazłem....

 

mam pytanie czy wersja m16a1 jg (330fps) z przbiegiem około 15k kulek ,jest warta +/- 200zł zakładając ,że wszystko z nią jest ok i posiada maga i batkę? Czy to może jest jakaś "gorsza" wersja? Można prosić o jakąś w skrócie opinie o tej replice.

 

Jakbym wrzucił do niej trochę mocniejszą sprężynę (m110) z jakąś lepszą batką to replika by to wytrzymała?

Edited by Marek_pno
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jak dopiero zaczynasz nie masz żadnej repliki to na początek będzie ok.

m110 możesz wrzucić, bateria 9.6v może być.

ja miałem m16a4 i po hmm z ponad 20/30k pękł mi szkielet tyle że tam miałem m120.

Jak działa to możesz kupić, ale jak się zacznie sypać to już nie ma co tego naprawiać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Cześć

Sorki za odgrzewanie tematu, ale mam sprawę odnośnie emki JG.

Mam nówkę sztukę z gunfire. Jak wyjąłem pin (a właściwie wypadł sam, jak wyciągałem z pudełka któryś raz z kolei :icon_razz:) , to mogłem wyciągnąć cały upper receiver (czy jak to tam się nazywa) razem z lufą. Patrzyłem na uppery w google i mają mocowania na dwa piny, mój ma na jeden. Ma ktoś tą m16 i chce się podzielić wrażeniami? Chodzi mi o to, czemu tu jest tylko jeden, wydaje się to dziwne.

Pzdr

Edited by Trojan757
Link to post
Share on other sites

to i ja odkopuję temat, sorry kolego wyżej, że się wetnę, ale nie chcę zakładać nowego tematu ;) na Zbrojowni pojawiło się takie o to cudo :

 

http://www.zbrojownia.com.pl/

 

XM16E1 [JG1601T] - łatwo znaleźć, jest w nowo dodanych replikach

 

a to krótki opis (nie mogę skopiować linku z ich strony o.O)

 

"Wewnątrz repliki znajduje się nowa wersja wzmocnionego gearboxa V2, podobnego do produkowanych przez KWA gearboxów typu GX2. Producent wyposażył ten model w zestaw wzmocnionych stalowych zębatek, oraz kierunkową głowicę tłoka. Dodatkowo nowy gearbox uzupełniono nowym silnikiem typu Hi-Torque opartym na wyjątkowo mocnych magnesach. Wszystkie wewnętrzne elementy są kompatybilne z częściami innych producentów.

Stockowo replika posiada prędkość wylotową rzędu 445FPS.

Największe zalety w skrócie:

 

- wzmocniony gearbox (typu GX2)

- kierunkowa głowica tłoka

- stalowe łożyska kulkowe 8mm

- wzmocnione stalowe zębatki z czterema zapadkami przeciwpowrotnymi

- stalowa prowadnica sprężyny

- wzmocniony poliwęglanowy tłok

- wzmocniony, chromowany cylinder

- wzmocniona, mosiężna głowica cylindra

- silnik typu Hi-Torque

- konstrukcja w pełni metalowa z dużą ilością elementów stalowych

- funkcjonalny bolt catch

- pełna kompatybilność elementów wewnętrznych z częściami innych producentów

- indywidualne numery seryjne"

 

ktoś już kupił to cudo i oglądał GB ? czy rzeczywiście jest dość obiecujący ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja właśnie kupiłem.

 

Nie znam się na bebechach, więc się nie wypowiem

 

jedyne co mnie wkurza, to pin, który jest na zacisk. Jak się wyjmuje z pudełka, to parę razy zdarzyło mu się wypaść (jak pisałem w poście wcześniej) i replika na dwie części się rozpada ;D

No i jeszcze szybkostrzelność nie powala, ale nowa batka załatwi sprawę.

 

Jakby ktoś chciał, to mogę fotki wrzucić, albo coś sprawdzić w emeczce :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Emeczka sprawuje mi się bardzo dobrze, była na dwóch strzelaniach jak na razie.

3 mikro problemy:

1.dość ciężko chodząca regulacja hop up.

Ale może to wina tylko mojego egzemplarza.

2. Tłumik ognia mógłby mieć jakąś śrubę kontrującą, bo bardzo łatwo go odkręcić(mam wrażenie ze się sam odkręca;))

3. Magi potrafią wypiąć się same z siebie np podczas biegu. Mam wrażenie, że lekko za płytko siedzą na zatrzasku. Delikatne podgięcie maga załatwia problem.

 

Zasięg cudowny, przy dobrze wyregulowanym hop up i , w moim przypadku, kulkach 0,23.

Edited by kotegaeshi
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam tę emke na stole, więc kilka słów mogę napisać:

szkielet wygląda dosyć solidnie- faktycznie przypomina budową 2gx. W środku też jest całiem fajnie: tłok z 7 stalowymi zębami, legendarne już stalowe zębatki, głowica tłoka łożyskoana aluminiowa. Niestety brakuje uszczelnionej dyszy (dlatego trafiła na stół) Gb ma 8mm łożyska, niestety chińskie i w serwisowanym egzemplarzu (miesiąc użytkowania) łożyska przy zębatce silnikowej były w agonalnym stanie. Zalecam wymienić chociażby na SHS-a. Wciska sie dosyć ciężko i podczas pracy zewnętrzny pierścień się nie obraca jak w przypadku szkieletów boyca. Prowadnica nie jest łożyskoana, ale jest stalowa, składająca się z dwóch nakładanych na siebie elementów, z których jeden się obraca.

Ogólnie fajna replika, całkiem dobrze spasowana- widać że chinole ewoulują.

Problem z luźną regulacją hop upa faktycznie istnieje- ja rozwiązałem to przez podpiłowanie oski, na której obraca się pokrętło regulacji. Dzięki temu śrubka doćiśnie pokrętło powodując jego prace z oporem. Mocniej skręcona śruba= większy opór, aż do zupełnego unieruchomienia.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czyli warto ten wynalazek kupić ? Wnioskuję, że na dzień dobry dysza, łożyska, kabelki, gumka do zmiany ? Podejrzewam, że spring też, bo w Mkach JG lubiły tracić fpsy dość szybko. Jeszcze takie pytanko - czy w stocku jest "p0ółprecka" bo do eMek ładowali kiedyś 6,04mm i naprawdę dawały radę, no i jak z osiągami repliki ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam,

czy JG wypuściło ostatnio jakąś nową generację replik M16? Konkretnie chodzi mi o M16 VN. Nie orientuję się niestety w temacie, więc na dobrą sprawę nie wiem, czy są jakieś generacje. :icon_biggrin:

Co mnie interesuje najbardziej: ładny wygląd zewnętrzny, dobra jakość materiału, z którego wykonane są części zew. i szkielet GB. Reszta części gb jest mniej ważna (bo mniej kosztuje).

 

Dobra, wiem już, że są co najmniej 4 generacje. Ktoś mi powie po czym rozpoznać najnowszą? W sklepie mogą sami nie wiedzieć co mają...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam ! Też posiadam tą emeczkę od JG już od kwietnia bodajże. Nigdy mnie nie zawiodła i nie było problemów z gearboxem. W stocku ma 430 fps. Przy kupnie zbrojownia wymieniła mi od razu okablowanie i dyszę na uszczelnioną, więc jest miodzio. Wzmocnienie w miejscu głowicy cylindra bardzo mnie zastanawia. Myślę nad tuningiem jej do 460-470 fps, więc spring 120 guardera powinien być okej. Pytanie tylko czy gearbox bez problemu to zniesie nawet na długą metę ? I takie pytanie jeszcze. Zmieniałem korpus, gdyż przerobiłem mą replikę na m16a3 , i jako iż korpus TROY'a miał problemy potrzebowałem spiłować ten górny ślad po odlewie na górze gearboxa nad miejscem gdzie jest sprężyna, chodzi mi o ten wypust. Zbrojownia nie będzie miała problemów z tym jako że chciałbym wysłać do nich replikę na serwis (czyszczenie, i wyżej wymieniony plan na tuning. Mieszkam nad morzem, więc większość miejscówek to stare pozostałości po wydmach bądź inne piaszczyste miejsca nie daleko przy wodzie i do korpusu lubi trochę tego wlecieć.)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Sorki za odkop :)

Czy m4 ma te same bebechy co m16? Czy jakościowo jest to to samo?

Nie orientuje się ktoś, która generacja jest aktualnie dostępna na gunfire? sklep nie odpisuje.. http://gunfire.pl/product-pol-1152200650-Replika-karabinka-JG4006MG.html http://gunfire.pl/product-pol-1152200651-Replika-karabinu-JG1601MG.html?rec=101002101

Edited by zdrowy_zab
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Odkopuje temat, ale :) M16A1 z tej nowej serii, "vietnamską" mam od jesieni i nie narzekam, teraz chciałbym jednak ją przerobić na nowszą wersję, powiedzmy M16A4. Z racji tego, że w JG body jest wsuwane, jakiego producenta zespół górnego body (upper receiver) i frontu bedzie pasował do tej eMki ? PJ, G&P, Cyma ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...