Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

a ja mam pytanko, widział ktoś może jakiś patent na montowanie akumulatorka na zewnątrz giety? Mam zamocowany tłumik jednak przy każdym wyciąganiu batki muszę go ściągać... co jak sie łatwo domyślić jest kłopotliwe, wkurzające i co wyrabia i tak marny niestandardowy gwint lufy/tłumika.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A ja bym zrobił jakiś gustowny czarny woreczek i przymocował 'wewnątrz' kolby, jak najdalej od body.

+ środek ciężkości przeniesiony bardziej do tyłu,

+ taniej niż PEQ/AN ;)

 

- trzeba wyprowadzić kable na zewnątrz,

- mniej profesjonalne,

- batka bardziej podatna na czynniki zewnętrzne.

 

Twój wybór ;)

Link to post
Share on other sites

AnR , ja też mam ;) Ale od mojej odpadł już dolny "celownik", pin przytrzymujący jedną z gumek, gwint od śrubki padł przy 1szym demontażu. Już lepiej obkleić front taśmą i tam schować batkę ;)

 

Gdzieś w temacie zamieszczone jest zdjęcie ostrej giety z ładownicą przyczepiona do front gripa. Nie wygląda to może jakoś super rewelacyjnie ale tanio pozwala włożyć baterie na zewnątrz.

Link to post
Share on other sites

A tak troszkę na marginesie ... jakiej replice dacie 10 punktów?

ja dam swojej :) - G36C (JG)

ocena jest subiektywna,

więc wybieram spośród tych, których zdarzyło mi się używać.

Moja jest zmodyfikowana dokładnie tak, żeby była dla mnie wygodna,

spełniała moje wymagania - zarówno mechanicznie jak i ergonomicznie.

Dlatego dam jej 10 pkt.

Link to post
Share on other sites

A tak troszkę na marginesie ... jakiej replice dacie 10 punktów?

Takiej która nie ma praktycznie żadnych większych/znaczących wad za to posiada wiele zalet wyróżniających ją z pośród innych replik. Nie wiem czy jest jakaś replika aktualnie na polskim rynku która wg. mnie bedzie miała 10/10... być może w ogóle narazie takiej nie ma a może jest ich wiele :) wg. mnie, G36C JG ma wiele zalet ale ma też wady i przez to nie dałem 10.

 

Ja dam 10 pkt. G36C TM ;]

Cena również jest 10/10? :) Takim tropem to z pewnością tuningowana giwerka systemy z topowymi częściami za 4.000 PLN będzie miała 11/10. Chyba nie o to chodzi... choć każdy myśli wg. własnych kryteriów.

Edited by tomekszm
Link to post
Share on other sites

Cena odpowiada jakości ;) Wiadomo, moja replika w 1szej kolejności ma się podobać mnie. A, ze mam do niej sentyment to inna sprawa ;) Oczywiście napisałem swoją ocenę z nutką ironii i całkowicie zgadzam się z tym co napisałeś ;)

Link to post
Share on other sites

Takiej która nie ma praktycznie żadnych większych/znaczących wad za to posiada wiele zalet wyróżniających ją z pośród innych replik. Nie wiem czy jest jakaś replika aktualnie na polskim rynku która wg. mnie będzie miała 10/10... być może w ogóle na razie takiej nie ma a może jest ich wiele :) wg. mnie, G36C JG ma wiele zalet ale ma też wady i przez to nie dałem 10.

Cena również jest 10/10? :) Takim tropem to z pewnością tuningowana giwerka systemy z topowymi częściami za 4.000 PLN będzie miała 11/10. Chyba nie o to chodzi... choć każdy myśli wg. własnych kryteriów.

 

No właśnie... oceniacie repliki we wspólnym worku. Replikę tzw klasy II porównuje się z replikami z najwyższej półki. To z jednej strony wyróżnienie bo rzadko która replika w takim towarzystwie wypadnie dobrze. Ocena repliki może dotyczyć wykonania i jej działania i to na dodatek w stocku. Wszystkie inne oceny to już jest tzw custom. A te jak wiadomo są tworzone przez użytkowników po to żeby spełniać ich potrzeby. Ocena repliki pod względem ergonomii... to chyba nieporozumienie, przecież to replika nie może być wykonana inaczej niż oryginał. To tyle jeżeli chodzi o kwestie obiektywizmu oceny.

 

Biorąc pod uwagę stocki klasy II to replika wypada mniej więcej 10/10.

Biorąc pod uwagę repliki różnych klas to dostaje 9/10.

Co do zamienności części to czy wadą będzie niekompatybilność z TM a kompatybilność z CA? Dobrze że w ogóle da się coś dopasować. Wykonanie niektórych elementów mi na przykład podoba się bardziej niz w replikach wyższej klasy. W stocku to bardzo dobra replika, jeżeli ją modyfikujecie to powinna obowiązywać zasada jak się ubierzesz tak się nosisz.

Link to post
Share on other sites

Do ideału tej replice naprawdę blisko a nawet TM nie jest idealne. 10/10 dałbym replice która miałaby:

- odpowiednie tworzywo body - JG jest dobre ale tylko przez 0,5 roku - później zaczyna się świecić, ale chyba TM ma podobnie, tylko STAR i CA są lepsze (ale to tylko opinie z drugiej ręki)

- metalowa dźwignia przeładowania - jak w oryginale (tu żadna replika na stocku tego nie ma)

- selektory które nie odpadają. Trzeba je po prostu samemu podkleić i jest ok ale jakby nie było powinno to być seryjnie rozwiązane

- rozkładanie jak w oryginale - na 3 piny a nie jakieś ampule udające piny. Da się to na szczęście zmodyfikować tak jak opisał to AWR_Ronin

- oznaczenia

Replika z tymi cechami dostałaby 10/10. Bez tego daję tej replice 8,5/10. Dla pocieszenia ani TM, ani CA ani STAR nie dostałby 10/10 bo żadne nie spełnia wszystkich punktów ;-)

W sumie gdyby panowie z JG dokonali takich w sumie niewielkich modyfikacji (albo jakaś firma typu Gunfire czy Echo1 u nich wersję z tym wszystkim zamówiła) to byłby to dla mnie totalny ideał...

Ech... marzenia ;)

Link to post
Share on other sites

Mam Boyi'a. Puszka jak puszka.

a możesz wrzucić fotke na forum? Rozumem że puszka zamontowana na G36C... Szukałem na necie fotki z G36C i AN/PEQ2 i zupełnie nic...

 

Niby fajne to rozwiązanie z AN/PEQ2 jednak chyba nie bardzo to pasuje do repliki typu G36C, poprawcie mnie jeśli się mylę. O ile mi wiadomo, takie urządzenie montowane jest raczej na dłuższych sprzętach i przeznaczone do walki na dalszych odległościach... więc nie bardzo pasuje do np. MP5 czy G36C które przeznaczone są w normalnych warunkach do walki na krótkich odległościach. Oczywiście "pasuje" mam na myśli zastosowanie/przeznaczenie a nie czy spasuje na szynę ris (bo co do tego nie mam wątpliwości). To chyba jakby na MP5 zamontować lunetę... a na snajperkę kolimator zamiast lunety.

 

Myślę coraz intensywniej nad zamontowaniem batki na górze kolby i zamienienie jej jednocześnie w bakę. Efekt końcowy mógłby wyglądać tak:

deb90127a1895f1cm.jpg

Nie mam jednak na chwilę obecną pomysłu jak poprowadzić kable z wewnątrz na zewnątrz bez wiercenia dziur w body (w końcu jest na gwarancji). Jest to pewnie kwestia czasu i coś się wymyśli :) jak bedzie gotowe podzielę się fotką :D w międzyczasie czekam na fotę AnR... być może mnie pozytywnie zaskoczy.

Link to post
Share on other sites

@fuko

 

- odpowiednie tworzywo body - JG jest dobre ale tylko przez 0,5 roku - później zaczyna się świecić, ale chyba TM ma podobnie, tylko STAR i CA są lepsze (ale to tylko opinie z drugiej ręki)

 

Śmiem się nie zgodzić, body CA jest obrzydliwe i ma marne oznaczenia.

 

później zaczyna się świecić, ale chyba TM ma podobnie

 

Mam swoją G36 rok, jedyne co mi się świeci to gniazdo maga i kolba ;).

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Pewnie że ma marne oznaczenia - a które nie ma? I TM i STAR też dorzucają swoje trade marki i teksty w stylu - uwaga zabawka etc.

O body JG piszę zaś z doświadczenia - po pół roku, może trochę więcej wyświecił się front grip i chwyt pistoletowy (też mam go rok). Akurat kolba tak bardzo się nie świeci i gniazdo maga też (za to sam magazynek się świeci). Może to być wina tego że mam rękawice BW pokryte skórą i one tak wyświecają body.

Z CA się nie zgodzę - materiał mi się podoba - jest jakiś taki inny od plastiku choć też nie idealny. Teraz zastanawiam się nad zakupem ARESA w HK. Tu np. jest tanio:

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/...il?prodID=20010

Oczywiście jest to wersja K ale ta jeszcze bardziej podoba mi się od C.

180$ + ok 20-30$ za przesyłkę * 3 = 600-630 zł. Poczekam tylko na odpowiedni kurs euro/dolar (i przypływ gotówki :P) ew trochę się zaniży wartość na paczce i powinien przejść przez limit bez podatku (150 euro). Kilka dni temu kurs euro-dolar wynosił 1,4.. więc 150 euro to 210$, ale teraz troszkę się zepsuł. Zresztą nawet z podatkiem wyjdzie poniżej 800 zł więc w cenie nowych chińczyków PJ czy GF a jakość chyba lepsza ;)

Nie będzie to też ideał ale już blisko (zresztą zastanawiam się nad wrzuceniem tam GB z JG bo jest on nie do zarżnięcia, ma lepszą moc i nie posypie się przy tuningu na 400 fps a o GB STARA to różne rzeczy czytałem..)

Edited by fuko
Link to post
Share on other sites

Ja niedawno miałem okazję widzieć świeżo sprowadzonego SCARa ARESA... jeszcze przed premierą w Polsce. Matko święta... cudo. Myślę, że jak G36 ARESa już do nas przyjdzie ( na razie jest tylko SL9 ) to będzie to cudo.

Link to post
Share on other sites

Posiadaczem JG G36C jestem od mniej-więcej 1 miesiąca, wystrzeliłem coś około 1500 kulek. Póki co wsio działa ładnie, selektor nie odpada (choc to pewnie dlatego że cholernie na niego uważam ;)...). Lepszego porównania z podobnymi replikami niestety nie mam, więc ocena bedzie mocno subiektywna: 8- wg mnie, czyli b.dobry z małym minusem, za ten nieszczęsny selektor właśnie (wiadomo dlaczego).

Link to post
Share on other sites

A ja mam Gienię pół roku, wywalone kulki to już będzie ze 20-30k a selektor jak na razie nawet nie ma większych luzów. Nie uważam. Czasami jak się biegnie przez gęsty las to i może Gienia gałęzią dostanie ;)

W każdym razie moja pierwsza broń, ci co widzą mówią, że ładnie strzela, ładny odgłos strzelania i ROF też niezły. Jednak nie kupowałbym tej broni drugi raz. Wybrałbym coś z dłuższą lufą. K, E, V czy zwykłe 36, jeśli ma lunetę to wywalić i wrzucić szynę i kolimator. No i kawałek porządnej precki i będzie cud, miód, malina.

Link to post
Share on other sites

A właśnie, mam pytanko Panowie: odnosze wreżenie że kulki siane z mojej Giety minimalnie znosi w prawą stronę (ammo 0,25g TM). Wszystko jest stockowe, poza gumką HU (wymioniona przez Krakmanów na Guardera o ile dobrze pamiętam).

 

To przesunięcie zauwazalne jest już na odcinku około 10 metrów (moze mniej nawet) i wynosi dosłownie kilka centymetrów. Czy to standard? Jeśli nie to gdzie ew. szukać przyczyny, czym kręcić i co naprawiać? ;)

 

W temacie jestem dośc świezy, jednak o ile dobrze załapałem regulacja HU wpływa jedynie na lot góra/dół. Tu mamy nieznaczne (ale wkurzajace) przesunięcia w prawą stronę, z którymi nie bardzo wiem co robić.

Edited by Reka
Link to post
Share on other sites

A właśnie, mam pytanko Panowie: odnosze wreżenie że kulki siane z mojej Giety minimalnie znosi w prawą stronę (ammo 0,25g TM). Wszystko jest stockowe, poza gumką HU (wymioniona przez Krakmanów na Guardera o ile dobrze pamiętam).

 

To przesunięcie zauwazalne jest już na odcinku około 10 metrów (moze mniej nawet) i wynosi dosłownie kilka centymetrów. Czy to standard? Jeśli nie to gdzie ew. szukać przyczyny, czym kręcić i co naprawiać? ;)

 

W temacie jestem dośc świezy, jednak o ile dobrze załapałem regulacja HU wpływa jedynie na lot góra/dół. Tu mamy nieznaczne (ale wkurzajace) przesunięcia w prawą stronę, z którymi nie bardzo wiem co robić.

 

Więc tak mały kolego - wpierwej musisz dotrzeć gumę HU - myślę, że 1000 kulek i będzie ładnie śmigać. Druga rzecz to wyczyścić lufę - nawet nie wiesz jakie cyrki ludziom się działy/dzieją od nie stosowania się do praktycznie najważniejsze zasady konserwacji repliki. U mnie jak wsadziłem bawełnianą białą szmatkę czyszcząc lufę - praktycznie nówka była, to cała wyszła ubabrana jakimś czarnym smarem. Najlepiej to byłoby rozebrać całość i wyczyścić z tej wazeliny, którą żółte rączki pakują do środka, w GB to samo - dobry smar do GB to koszt paru złotych, ale to pomijając już gwarę.

 

To z tym smarem miałem po każdej strzelance - w GB musi być tego trochę, na szczęście wymieniam teraz części w GB, to przy okazji wszystko się wyczyści.

Link to post
Share on other sites

Pomocny jak zawsze :)

 

Replika jest na gwarancji a moje umiejętności/wiedza ograniczone, więc sam nic nie chce rozkręcać póki co :) Niemniej faktycznie warto chyba obadać co w tej lufie zalega :)

 

Aha, "mały kolego" - ? Eeee, ok - niech i tak będzie ;) Serdeczne dzięki za cenne - jak zwykle - rady.

Edited by Reka
Link to post
Share on other sites

Replika jest na gwarancji a moje umiejętności/wiedza ograniczone, więc sam nic nie chce rozkręcać póki co :) Niemniej faktycznie warto chyba obadać co w tej lufie zalega :)

 

Gwarę warto zostawić, szczególnie przy replikach drugiej klasy II. Ja swoją mam już pół roku, przebieg ponad 10 tys i zero awarii, więc wiem, że GB już nie winien strzelić, czy zębatki.

 

Będziesz chciał zrobić lekki tuning to 247mm Systemy i 8cm/15cm Silesii (brak potrzeby owijania gwintu teflonem). Biegałem z taką konfiguracją i na prawdę warto, z 50m/.25g można trafić człowieka, ale ten nawet nie będzie wiedział skąd dobiegł strzał ;-).

 

PS. Czyść lufę po każdej strzelance - przecież to raptem minuta roboty, a wycior jest z repliką.

Link to post
Share on other sites

 

Będziesz chciał zrobić lekki tuning to 247mm Systemy i 8cm/15cm Silesii (brak potrzeby owijania gwintu teflonem). Biegałem z taką konfiguracją i na prawdę warto, z 50m/.25g można trafić człowieka, ale ten nawet nie będzie wiedział skąd dobiegł strzał ;-).

a 247 mm to nie przypadkiem standardowa długość lufy ??

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...