Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jo, jo :)

 

Niebo a ziemia to może bez przesady. Na tyle co wtedy u Ciebie pomacałem :) to myśle że G&P też była ładnie uszyta no i to też cordura.

 

Podstawowe plusy FSBE Guardera względem FSBE G&P:

- G&P ma ciut krótsze szelki przez co wrzyna się w szyję przy pochylaniu i przynajmniej dla mnie jest mniej wygodna

- guarder ma replikę miękkiego wkładu w formie wypełnienia obszytego nylonem(cordurą 500?) a G&P gołą gąbkę w dodatku cieńszą

- linki, pętelki i inne detale od QR w G&P wygladają badziewniej

- G&P wygląda ok. ale poziom wykończenia guardera jest jednak lepszy

- taśmy gardera wyglądają solidniej

 

Na fotce kamizelka jest z oryginalnym wkładem guardera – jak widać jest na tyle sztywny że stoi bez dodatkowej pomocy. Ja dołożę jeszcze sapi z karimaty+laminat – zobaczymy jak bedzie się wtedy układała ale specjalnie nic ponad standard jej nie potrzeba.

Link to post
Share on other sites

Zgaszona?? :)

Nie powiedziałbym, to raczej złudzenie przez jakość oświetlenia w tamtym pokoju. Założona na MCCUU w pełnym świetle dziennym "świeciła się" oraz jakby lekko błyszczała... Naprawde kolory miała za ostre :roll: Osobiście wydaje mi sie że woodland Guardera prezentował sie lepiej w świetle dziennym. Może to przez to że moja kamizelka była "jak nowa", jeszcze nie dotarta.

Link to post
Share on other sites

No światełko nie było aż takie złe ;-)

 

Na fotkę można narzekać że zrobiona w 2 różnych rodzajach oświetlenia ale na żywo odniosłem podobne wrażenie(pamiętam dokładnie jak się zdziwiłem że jest jakby lekko wyblakła) wiec nie jest chyba taka zła:

 

Po lewo fsbe po prawo callahan oba G&P:

woodlandytg6.th.jpg

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Mam 180 i noszę L.

 

XL jest napewno dłuższa jakieś 5 cm od ostatniej tasmy do końca kamizelki. Widać to na focie(to XL)- wolna przestrzeń bez taśm na dole(a 1 rząd jeszcze by się zmieścił):

http://img101.imageshack.us/my.php?image=minidsc04831wj0.jpg

Pozostałe wymiary cięzko mi porównać bo nie mam już XL w domu ale na logike powinna mieć trochę dłuższe szelki.

 

Wniosek z tego że XL powinna być na Ciebie dobra przy czym jeśli tylko w klacie się wciśniesz(ja mam +/- 94 cm a myśle że spokojnie do 100-105 można brać L) to bierz L - jest krótsza więc więcej rzeczy bedziesz mógł umieścić na pasie pod nią.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

W kwestii usztywnienia. Dziś dorobiłem sobie SAPI dla ubogich ;-) z karimaty i mojej ulubionej tektury 2 mm(jak mi się będzie chciało to jeszcze polakieruje/zalaminuje). Do kamizelki w rozmiarze L wchodzi spokojnie wkład M(jest jeszcze trochę miejsca wiec myślę że L tez by się zmieściła – pamiętajcie że rozmiary Guarderów są raczej zawyżone i dlatego nie jest to takie oczywiste).

 

platemedpr7.th.jpg

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ja za to mam pytanie jak jest z rozmiarem "M". Czy mógł by się ktoś wypowiedzieć jak na nim leży przy danym wzroście i posturze.

 

Nie mam okazji przymierzenia, a biegać w czymś co jest za duże mija się z celem.

 

175 wzrostu, przeciętna budowa (ni to gruby ni to chudy :lol: )

Z góry dzięki za pomoc!

 

Wiem- należy mi się złoty szpadelek.

 

edit:

 

chodzi mi o kopie aavki guardera.

Edited by Hawk14
Link to post
Share on other sites

M powinna pasować na obwód ale będzie dość krótka. Ja mam 180(budowa ciała medium-regular :P) i noszę dość ciasno pospinane L . M przymierzałem dawno i z tego co pamiętam to tez była ok ale brakowało mi właśnie 1 rzędu molla. XL była nie najgorsza na tęgość ale zdecydowanie za długa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...