Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Pytanie do uzytkownikow...

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1340

 

Jak sie sprawuje, jak z trwaloscia, poziomem wykonania, z regulacja i przede wszystkim - jak sie ma odcien do kontraktowego MarPata by PROPPER Int.?

 

EDITA : Acha, i czy ktos zna odpowiedz na pytanie czego jest to kopia? Tudziez czy jest to radosna tworczosc panow z Guardera? Pozdrawiam...

Edited by maxavelli
Link to post
Share on other sites

EDITA : Acha, i czy ktos zna odpowiedz na pytanie czego jest to kopia? Tudziez czy jest to radosna tworczosc panow z Guardera? Pozdrawiam...

I tak, i nie. Szycie wzorowane jest na IBA (Interceptor Body Armor), ale kolor to już "radosna twórczość", bo na kontrakcie takiego nie ma.

Z tego co wiem odcień widocznie różni się od kontraktowego MARPATa

Link to post
Share on other sites

Jak sie sprawuje, jak z trwaloscia, poziomem wykonania, z regulacja i przede wszystkim - jak sie ma odcien do kontraktowego MarPata by PROPPER Int.?

 

Misie moje, powiem Wam tyle, że nawet oryginalne ILBE ma nieco inny odcień niż mundur... Dlaczego? Materiał proszę państwa. Niby te same kolory ale Cordura ma nieco inną budowę itd. niż NYCO i inaczej przyjmuje barwniki...

Link to post
Share on other sites

Filo, a nie pomyslales, ze moze Marginesy po prostu nie chcieli miec w marpacie, skoro "inteligentnie" wybrali CB (ale w stanach duzo inteligentnych pomyslow maja, np. stworzenie acu :P)

 

co do guarderowskich produktow, to to z czym mialem stycznosc bylo naprawde fajne, wiadomo rozni sie troche kolorystycznie, ale ogolnie sa git (chociaz kolor tasm w sprzecie w CB jest straszny)

Link to post
Share on other sites

Ładownice ujda ale IBA w MARPATcie to juz wiocha. Porównywalna z tymi tanimi chestami na allegro w mapecie.

 

na forum 24MEU mielismy dosyc rozbudowana dyskusje o sprzecie w CB vs. Sprzet w mapecie. Rozwazalismy za i przeciw, a takze powody dlaczego został wybrany CB. Nie musisz mnie kthulhu uswiadamiac, nie udało ci sie. Ja jestem stronnikiem CB, inni woleliby wszystko na styl grey shit'u pociapkowane. Gust jak dup***, kazdy ma swój

 

Ja sam urzywam IBA guardera w CB i po nocach sni mi sie ten odcien PALS'ow... jest mega przyrodzeniowy.Sam kolor główny jest przyjemny. Jesli ma to jakos wygladac to potrzebne jest barwienie palsow jakims domowym sposobem bo wstyd sie mamie pokazac.

Edited by Szaszłyk
Link to post
Share on other sites

oj nie, juz nie przesadzaj... tamte to juz zupelnie wyglada jak wypikselizowana kupa ktora wydostala sie z pedzacego wiatraka, a ten guardera to jeszcze ujdzie (przynajmniej jak ostatnio, jakis tydzien temu, widzialem go na zywo to nie prezentowal sie tak strasznie zle, byl tylko lekko ciemniejszy od kontraktowego munduru

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ma ktos może wersje "zieloną" tej kamizelki? Jak wyglada sprawa z jej kolorem, nie jest zbyt jasny?

 

I jeszcze jedno, nawet ważniejsze dla mnie pytanie - używa ktoś tej kamizelki razem z kamizelką ELBV? Interesuje mnie czy to połączenie jest w miarę wygodne.

Edited by noah
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest Miles_ACE

Ale na przykład według mnie zestawienie ACU(mundur) i woodland(IBA) pasuje lepiej niż mundur i IBA w ACU. Lecz o gustach się nie dyskutuje. Generalnie chodziło mi o lepsze i trwalsze wykonanie (mocniejszy materiał), nie mówiąc o kolorach.

Link to post
Share on other sites

....I jeszcze jedno, nawet ważniejsze dla mnie pytanie - używa ktoś tej kamizelki razem z kamizelką ELBV? Interesuje mnie czy to połączenie jest w miarę wygodne.

 

 

Ja tak nosilem kiedys i bylo ok. Nic nie uwiera, jest calkiem wygodnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

OD jest mocno zielonkawy wyraźnie jaśniejszy od bardziej zgniłej oliwki miwo. Z sprzętem alicjowym ciężko porównywać bo ten mocno się różni w zależności od partii ale do niektórych jest zbliżony.

 

Ameryki nie odkryje pisząc że wszystko zależy od ładownic jakimi kamizelkę obwiesisz ale warto o tym przypomnieć. Na woodlandzie wygląda ok. Gorzej jeśli jest już troche ściuchrany/sprany bo kolor guardera jest bardzo żywy.

 

Ta fota dobrze oddaje kolor(te ze strony guardera z resztą też):

minidsc04831wj0.th.jpg

 

 

A co do samego wykonania kilka moich uwag:

- bardzo dobre wykończenie wszystkich elementów

- materiały z najwyższej półki(cordura, klamry nexusa itd.)

- szwy wyglądają na bardzo solidne(na razie nie udało mi się nic popsuć) ale widziałem też miejsca gdzie wyłaziły nitki i trzeba je było po przypalać

- ciasne pionowe przeszycia taśm: teoretycznie są co +/- 35 mm ale szew(zdaje się ryglowy – wygląda na podłużny wzmocniony zygzakiem) jest gruby i praktycznie zostaje jakieś 28 mm na przeciągnięcie pasków.

 

Jak dla mnie mistrzowski stosunek cena/jakość(w HK bo u nas wygląda to już trochę gorzej).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...