Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

mam w spr'ce KA 335x40 tłumi świetnie. Słychać tylko odgłos silnika z 40 m ( bore up z wyciszającymi głowicami elementa) naprawdę nie slychać skąd się oddaje strzał jeszcze w lesie i jak ktoś strzela + ghillie czyni cie cichym łowcą :) a tłumik niedrogi ja akurat wyczaiłem na allegro prawie nówkę (pare obtarć) za 100

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam, niedawno kupilem tłumik PBS-1, jest to tłumik robiony własnoręcznie. Wygląd ok, ale w środku nie ma żadnego tłumienia i za bardzo nei wiem co tam włożyć żeby to jak najlepiej tłumiło. Mysłałem o wacie dźwiękochłonnej ale nie wiem czy to coś da może

Wy mi pomożecie???

 

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Powiem ci że mam ten tłumik ale niestety, kryje lufę w 550mm. :(

Co do wytłumiania, weź rurkę 8mm. śr. wew. nawierć masę otworów, wstaw "jakoś" do środka, tak żeby to miało ręce i nogi :F Okryj watą o której wspominasz. W każdym razie ja bym tak zrobił :)

Link to post
Share on other sites

Marcinek83 nie ściemniaj nowemu bo sie natnie, większość tłumików AS to w środku po prostu krążki gąbki o chropowatej powierzchni przylegające do siebie, czasami różnych średnic, twój opis tłumika jest bliżej opisowi tłumika do ostrej broni niż do replik.

 

Stopczas możesz użyć wełny mineralnej i ją tak upchać by był tak przelot około 8mm w środku, lub użyć takich gąbek do izolacji rur, po kilku modyfikacjach bardzo dobrze tłumią. A te modyfikacje to najczęściej wycięcie 2 różnych średnic gąbki i przejechanie jej od wewnątrz papierem ściernym by powierzchnia zrobiła się chropowata.

Link to post
Share on other sites

Ja robiłem już kilka tłumików, o budowie o jakiej pisał Marcinek83 i tłumiły świetnie. Przynajmniej nie trzeba sie przejmować, ze gąbka lub mata się obsunie lub coś w tym stylu i będzie blokować kulki ;)

Edited by rdk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...