Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokładnie. Chodzi przecież raczej o budowę GB i jego obudowanie przez body.

Tam gdzie na to miejsce pozwala można stosować piankę poliuretanową taką jak do izolacji między posadzką a panelami np.

(upycha się ja między GB a body)

Można tak zrobić z wszystkimi replikami (prawdopodobnie) które maja GB "pod pachą" operatora :)

Aug, FaMas, P90 itp.

 

Poza tym nie ma sensu bawienie się w wyciszenie totalne. Swoją drogą wyciszenie bardzo mocnego tuningu jest praktycznie nie możliwe.

Bardzo pomaga np. zestaw cichej głowicy.

Mój przykład. Mam m15a4 ris i tuning coś koło 450fps. tłumik 200x40 KA robi mi jako kryjówka dla lufy (509mm), tłumi w nim tylk jakieś 4-6cm.

Kiedy strzelam to mam odgłos niemiłosiereny w uszach.

Ale kiedy dałem postrzelać koledze to z ok 10m mało co było słychać. Praktycznie tylko pracę silnika.

 

A co do osiągów to pamiętam ze ktoś z mojego środowiska miał Auga od TM, zrobił tłumik z rury PCV, miał wytłumienie, nie wiem czy dodawał FPS ale poprawiał celność, nie wiem jakim cudem ale fakt potwierdzony. Zaznaczam że ten aug to był stock.

Mądrze powiedział kidyś Assarin z PSS: "Nasze repliki to bądź co badź drogie, ale tylko zabawki, ich wykonanie jest niepowtarzalne" i prawdopodobnie dlatego jedni maja na lufach 363mm zasięg większy niż snajperzy na lufach 700mm, a inni cichą zabawakę nawet i bez tłumika.

 

Pozdrawiam

Edited by Paton (Rat Killer)
Link to post
Share on other sites

A ja się zapytam do jakiej broni chcesz go wmontować?

Do serii PMów będzie wyglądał no nie wiem ale dość komicznie

A do broni szturmowej... przedłużenie np. eMki która średnio ma 0,75-0,8m o 0,25m... No nie wiem... to tak samo jak operować M16 która ma też koło 1m długości.

Taki długi tłumik to tylko myślę przy snajpach będzie wyglądał ciekawie.

Ale oczywiście to moja opinia

A jeśli chodzi o wytłumienie - to myślę ze to jest odpowiednia długość aby uzyskać efekt wyciszenia.

Posiadam PBS-4 od VFC i zdaje bardzo dobrze założenia tłumienia. Fakt może to być powód - jak wspomniano wcześniej niejednakowej średnicy.

Pozdrawiam serdecznie!

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

AdRain

"nie chodzi mi o skuteczne wyciszenie karabinu, tylko o stłumienie jego dźwięku do tego stopnia, aby strzał z odległości kilkunastu metrów, byłby trudny do zlokalizowania"

 

(Wybaczcie ze nie uzywam "Cytuj" sle nie bardzo kumam jak to zrobic na tym forum, chyba zrobie przez BBcode nastepnym razem.)

 

Motyw jest taki... zabawny

Jesli masz bron stoskową to tłumik SS-100 z G&G tłumi tak samo jak tłumik w P90 w zestawie w wersji TR. Po mimo ze jest o wiele krotszy.

(SS-100 - 9,5cm / SOCOM 18,5cm)

Paradoks, ale sprawdzone przeze mnie.

ja posiadam P90 TR z tłumikiem King Armsa Tłumik LW 40x335.

To jest taka rura ze mozna sie bronić jak pałką teleskopową.

 

Powiedz jaką masz lufe, ile chcesz jej schować w tłumiku, wtedy Ci moge pomoc z doborem tłumika, ile musi zostać tłumika.

 

Jeśli masz mocny tun up to zapomnij o wyciszaniu.

 

Zalozylismy do Kałacha moj tłumik, wystrzal skierowany w sreone czlowieka nie byl slyszany, tylko silniczek w rękojeści był masakrycznie głośny.

 

To jeszcze zalezy jak Koledzy wczesniej pisali od budywy body, od samej broni czy pozwala na wyciszenie.

Nie czytałem wypowiedzi wyzej i nie wiem do jakiej broni chcesz to zalozyc. Sorki za lenistwo.;/

Link to post
Share on other sites

To zapomnij o wyciszaaniu, jedyne co mozesz zrobic to uzyc wyciszonej glowicy (ten zestaw) i tłumik średniej długości, bo bebechy w środku beda krzyczeć "TU JESTEEEM".;)

A lozyska kulkowe strzelą w chwili.

Taki lvl UP'a nie sluzy wyciszaniu.;)

 

Średni/długi tłumik i zestaw wyciszonej głowicy, mozesz dac zebatki helikalne ale to juz od Ciebie zalezy.

 

A pisales wyzej ze chcesz tylko wygluszyc strzal swojego AEG'a, daj mu tlumik i juz masz stlumiony strzal, bo tłumik dusi niskie tony wychodzące z lufy i sa same wysokie, i ciezej zlokalizowac skad pada strzał.

 

Ale i tak bedzie wnętrze słychać przy takim poziomie mocowym.

 

ja mam stocka P90 i tuningu nie bede robic, bo ide na maksymalne wyciszenie.

W chwili obecnej z 20m jedyne co sie dzieje to czuć ból kulek.

 

Ale tylko na otwartej przestrzeni, bo w budynkach dzwięk GB się odbija i trzeba większej odległości.

 

Chcesz coś jeszce wiedzieć?

 

Aha, i zapomnałem, uzywac ognia pojedynczego, na automacie szybko mozna sie zorientowac skad ktos strzela.;)

 

Zeby wyciszyć broń tak przesadnie do czego ja daze, to;

 

Zestaw wyciszonej głowicy.

Łozyska kulkowe.

Duza ilość smaru.

Zębatki helikalne, - odpowiednio ustawione.

Najdłuższy tłumik.

I body pozamykac pianką piuretanową przy GB. (nie wiem jak sie to pisze)

I silnik z lozyskowaniem kulkowym, ma duzo cichszą prace.

Link to post
Share on other sites

ja mialem to samo w P90 tyle ze z najdluzszym tłumikiem, King Armsa LW 40x335.

Przyczyny moga byc nastepujace:

 

Albo material w srodku jest nie rowno, i kulka odbija sie od gąbki i dlatego uderza.

 

Albo strzelales za lekkimi kulkami.

 

Albo w koncowce jest za maly "otworek", ja zrobilem tak, ze wzialem dluuugi SZTYWNY pręt i pouciskalem delikatnie ten material w srodku, tak zeby bylo idealnie równo i wymieniłem końcówke na drugi gwint, (bo jest wiekszy ten otwor) i teraz lecą idealnie.=)

 

Moze byc jeszcze jedna przyczyna tego, ze lufa wewnętrzna jest sztywna od komory HU, a lufa zewnętrzna na ktorą zakłądałeś tłumik moze sie chebotać wystarczy o kilka mm, i kuleczki juz beda uciekac, im dluzszy tlumik tym wiekszy klopot.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja odświeże temat pytaniem. Czy tłumik działa jak lufa wewnętrzna czyli jeśli mam tłumik 20cm to muszę dać cylinder np. zamiast 2 to 0?

I jeszcze jedno pytanie. Czy TAKI tłumik dobrze by tłumił w stocku [G36C JG]? A jeśli nie to jaki byście mi mogli polecić?

Edited by Placek
Link to post
Share on other sites

Na przykładzie socoma: Z tlumikiekm ma 410fps czy cos takiego, bez ma 330fps. jak mowili poptrzednicy, zalezy to jaki rozmiar tego tlumika, moze byc to zwykly tlumik (dla wygladu, albo cos tam tlumi) albo przedluzeniem lufy wbudowana lufa do tlumika. Na osiagi ma duzy wplyw: 1) Jaka lufa jest tam wmatowana (najlepiej taka, jaka jest w pistolecie) 2) Dokladnosc wykonania (Moze byc tak, ze miedzy lufa w tlumiku a w pistaku moze byc przerwa i to POGARSZA osiagi repliki, wiec firma jest tez wazna) 3) Wazny jest dobry gwint, aby dobrze sie stykal z lufa w pistaku 4) Wazna jest moc, bo wiadomo, do slabej repliki nie zalozymy 600+ bo bedzie plulo kulkami a nie strzelalo (na logike, tarcie spowalnia kulke).

 

Pozdrawiam PumoszA

Edited by PumoszA
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...