Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie jaki jest wpływ tłumików na osiagi broni?

Jaki najelpiej % lub fpsowy wpływ mają one na zasięg skuteczny broni?

Chcę kupić tłumik VFC PBS-4 bo niestety AK jest dość głośny ale nie wiem czy to nie będzie za duży "samobój" :) do gun'a :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem że w socomie z przedłużeniem lufy tłumik dawał lepsze skupienie i moc.

Co do PBS, :) ciut wytłumi ale dźwięk głowicy walącej w GB, :) Sam wiesz.

Na osiągi tłumik wpływa nijak, sam mam PBS-1 i nie zauważyłem żadnych zmian po za tym że ciut ciszej pracuje gnacik.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie.

Kupiliśmy teamowo chrono (Guarder Speeder 2000) i porobiliśmy wszelkie możliwe pomiary.

W 350 fpsowym P90 TR stockowy tłumik zabiera ok 5 fps.

Podobnie jest w UMP. Im dłuższy tłumik tym więcej zabiera, jednak wartość zabranych fps nie przekracza 10.

 

W zasięgu nie widać praktycznie żadnej różnicy, w celności też nie.

Za to im krótsza lufa, tym tłumik lepiej tłumi. I jego działa nie nie polega tylko na wyciszaniu gnata, lecz "zabieraniu" wysokich tonów pozostawiając tylko niższe, co w powoduje efekt taki, że ktoś slyszy że skądś do niego strzelają, ale za cholerę nie potrafi zlokalizować z którego kierunku :)

 

Ogólnie - opłaca się :)

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites
Im dłuższy tłumik tym więcej zabiera, jednak wartość zabranych fps nie przekracza 10.

Hm, a nie zależy to przypadkiem od bezwzględnej odległości końcówki lufy od chrono? Tłumik ileśtam cm ma, co się wiąże z większą odległością lufy od miernika...
Link to post
Share on other sites

Bo w Socomie w tłumiku jest lufa... Normalne tłumiki nie mają wpływu na fpsy.

 

PS.: vaderski mogłeś sobie oszczędzić spamu...

 

 

to nie był spam a potwierdzenie wczesniejszej wypowiedzi kolego......

 

ew. utrata fps moze wynikać z błedów w konstrukcji tłumika (złe wygłuszenie itp)

 

p.s. to tez mozecie sobie wykasować

Link to post
Share on other sites
Przykładasz lufę,
Ano właśnie, pomiar zależy także od odległości. Z tego co się orientuje, najwyższy pomiar jest nie tuż przed samą lufą, ale kilka cm za(przed?) nią.

Może ustalcie (ci co mają możliwość pomiarów) odległość od końca lufy na - przykładowo - 35cm dla miarodajnych wyników?

Edited by BlazakoV
Link to post
Share on other sites

przecież to zależy bardziej od cylindra i lufy włożonej niż od tłumika.... przykładowo jak masz cylinder typ 0 i krótszą lufę to czy z tłumikiem czy bez i tak będą fpsy rosnąć do pewnej odległości od końca lufy.... Dlaetego jednym wychodzi że tłumik zabiera fpsy a innym że dodaje....

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Mi przy różnych okazjach tłumik czasem zabierał ok. 5fps, a czasem nie. Tłumił zawsze.

Ciekawostką jest SS100, który tłumi w P90 tak samo jak TM SOCOM firmowy, ale jest krótszy. Ubytku fps nie stwierdzono.

 

Na zdrowy rozum tłumik nie powinien obniżać fps, bo i czemu niby? Chyba, że dochodzi do jakichś zawirowań. To by raczej znaczyło, że pewne tłumiki hamują, inne niekoniecznie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tłumiki nie mają wpływu na prędkość wylotową kulki. To tak a propo's tematu...

 

Co do tłumienia to nie tłumią dźwięku tylko zmieniają jego barwę (dźwięk po tłumiku słyszany jest w niższej częstotliwości przez co wydaje się nieco cichszy)

 

Mowa oczywiście o TŁUMIKACH DO ASG.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie - po prostu dzięki tłumikowi trudniej zlokalizować kierunek, z którego dobiega dźwięk.

 

Jeszcze skuteczniej może działać, jeśli będzie miał komoru o nierównej średnicy, tzn raz mniejsza, raz większa, raz mniejsza raz wieksza itd.

Link to post
Share on other sites

Przy P90 efekt był świetny z tłumikiem, bardzo ciężko wyłapać skąd ktoś strzela. Ale żeby zmieniał prędkość kulki o te kilka fps ? Zdziwiło mnie to troche. . . może chodzi właśnie o te 20 cm które kulka przeleci w tłumiku i w tym momencie wytraci prędkość.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...