Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dobra gumka, może jakaś komora hop-a, uszczelniona dysza, jakaś fajna głowica tłoka choć ta jest tez całkiem dobra. Możesz po kolei wszystko zmieniać na firmowe części i będzie grało. A prec lufa też się może okazać dobra rzeczą..:P

Ja bym stawiał na kolimator zamknięty koszt to ok 150 w górę + montaż na rączkę transportową i gitara..:) luneta przy tego rodzaju broni wygląda co najmniej "dziwnie"..:P chyba że ta dedykowana właśnie do broni serii M4/M16 tylko że to jest chyba coś ok. 200zł..:P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 219
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie rozumiem was czemu narzekacie na tą gumke ... Jest w sam raz !

C odo komory hu to nie mamzamiaru wymieniac, zobacze najpierw czy zadowala mnie w terenie jak nie to wtedy pomyśle o remoncie wewn.

Chodzi mi po głowie taki pomysł aby zmienic mag-kolba-frontgrip na moro np. woodland ? Macie z tym jakies doświadczenie ? Jaki jeszcze zew. tuning polecacie ?

Edited by RealBadAngel
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Tak wiem, to nie ten temat ale nie chce narażać się na "opier***" ze strony moderacji za rzekome zakładanie tematu który już się pojawił (przeszukałem fora i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie).

 

A wiec chciałem zapytać jaka jest różnica między M733 z tego tematu a M4A1 (Link do aukcji) również firmy JG. jest tylko o 10zł droższy a jak na moje oko wygląda solidniej a co ważniejsze posiada szynę na której można by zamontować kolimator. Chciał bym dowiedzieć się co lepiej zakupić (m4a1 czy m733 tej samej firmy, JG) i dlaczego.

Link to post
Share on other sites

Tak wiem, to nie ten temat ale nie chce narażać się na "opier***" ze strony moderacji za rzekome zakładanie tematu który już się pojawił (przeszukałem fora i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie).

 

A wiec chciałem zapytać jaka jest różnica między M733 z tego tematu a M4A1 (Link do aukcji) również firmy JG. jest tylko o 10zł droższy a jak na moje oko wygląda solidniej a co ważniejsze posiada szynę na której można by zamontować kolimator. Chciał bym dowiedzieć się co lepiej zakupić (m4a1 czy m733 tej samej firmy, JG) i dlaczego.

 

 

Zasadniczo M4A1 i M773 nie różnią się niczym oprócz długości lufy i zdejmowanym uchwytem transportowym o ile są tej samej generacji.

Ja bym brał M4A1 tym bardziej że ma kolbę 6 poz. Dłuższa lufa M4A1 to lepsze skupienie a zdejmowana rączka to możliwość zamocowania lunety czy kolimatora.

W realu było M4 i na jego podstawie stworzono skróconą wersję czyli M4 commando a M733 to cywilna wersja M4 commando.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja mam pytanie jak z konserwacja? jestem zielony z tego tematu widze tylko ze gdzie luski wypadaja sa trybka pewnie do smarowania ale nie wiem czym jak czesto itd. Dzieki

 

ja zadajesz takie pytania to sie nie bierz do konserwacji tylko oddaj do sklepu to Ci nasmarują. Te trybiki to służą do ustawiania hopupa i tego sie nie smaruje.

Link to post
Share on other sites

Stałem się szczęśliwym posiadaczem repliki JG m733. Jak narazie, to się ładuje bateria.

Ze wzoru wychodzi 6,16h dla baterii o pojemności 1100 mAh :-P

 

Z wyglądu nie odstrasza, trochę się lufa chwiała, ale wystarczyło dokręcić pierścień, na którym znajduje się sprężynka i wszystko gra.

 

Pytanie: czy elementy gearboxa są smarowane fabrycznie, czy smarują je w sklepie, czy są "suche" ??

Link to post
Share on other sites

Od jakichś 2 do 3h jestem posiadaczem JG6604 (m4a1) i naprawdę jestem bardzo mile zaskoczony osiągami tego karabinu.

- Jest "silny"

- Celny

- Ładnie wygląda

- Nie zacina się przy strzelaniu serią

 

Na razie formatuje baterie więc jutro zrobię bardziej "dogłębny" test ;)

 

JG 6604 (M4A1) Oceniam na: 4+

Link to post
Share on other sites

Pierwsza rysa na obrazie mojej repliki. Karabinek zaczął pluć kulkami, po 2, 3. Z początku myśleliśmy, ze to hop up, ub zatkana lufa. Rozkręciliśmy, sprawdziliśmy, niby wszystko grało (btw, stockowa gumka HU jest strasznie gówniana ;-) ). Skręciliśmy wszystko spowrotem, z nadzieja podpiąłem magazynek i dupa :cry: Wszystko wskazywało na to, iż będę musiał sie przyglądać zmaganiom na polu walki. W międzyczasie koledze wyczerpała sie bateria w Scarze, z ciekawości oblukalem sobie replikę i ot tak sobie zamieniłem magazynki. Jakie było moje zdziwienie, gdy moja replika ożyła.

 

Po przyjeździe do domu rozkręciłem maga, oczyściłem, skręciłem i lipa dalej. Znowu rozkręciłem i tym razem inaczej założyłem sprężynę, mianowicie wcisnąłem ja w te 2 wycięcia na zębatce, skrecilem i strzeliłem serie w pudełko. To nie byl miarodajny test, gdyż zrobiło sie ciemno. Jutro z rana przestrzelam i napisze co i jak.

 

Poza tym mka spisywała sie znakomicie :lol:

Link to post
Share on other sites
Od jakichś 2 do 3h jestem posiadaczem JG6604 (m4a1) i naprawdę jestem bardzo mile zaskoczony osiągami tego karabinu.

- Jest "silny"

- Celny (...)

 

Fajnie, fajnie, a ja jestem posiadaczem Snickersa z orzeszkami od 7 minut, ale nie wiem jak smakuje bo dopiero go otwieram.

 

To jest temat o M733 JG. A to znaczy że nie jest o M4A1 JG. :???:

Link to post
Share on other sites

Brayli: jesteś posiadaczem mózgu, ale nie użyłeś go w chwili pisania powyższego postu.

 

M733 od M16A1 różni się tylko tym, że ma szynę ris ze zdejmowaną rączką, inną kolbę, jest cięższy i dłuższy. Pod względem technicznym są to dwie identyczne repliki.

Także wypowiedź Shooter146 w tym temacie uważam za uzasadnioną.

Link to post
Share on other sites

@Slavoo - Zapewniam Cię, że różnice, które które podałeś pomiędzy M16A1 a M733 nie są do końca różnicami (od kiedy M16A1 ma zdejmowaną rączkę) i nie są jedynymi różnicami. I skąd w ogóle to M16A1 jak Shooter146 wspominał o M4A1

 

Zarzucasz ludziom nie używanie mózgu podczas gdy sam chyba nie dokońca wiesz o czym piszesz. Poza tym temat o m733 z JG jest tematem o m733 z JG i już.

 

Przyczyny podwójnych strzałów dopatrywałbym się raczej w gumce mimo iż pewne magazynki niwelują ten efekt (po prostu słabiej podają). Spróbuj wymienić gumkę np. na Systemę a jak nie pomoże to są jescze inne patenty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...