Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mi też semi się zacina postrzelam i koniec :( co trzeba zrobić??/ macie jakis poradnik jak rozłożyć emke?? a ladowarke mam z takimi krotkimi bolcami ze szok da zadnego gniazdka nei wchodzi

chociaz batka byla slaba i wyczytalem ze to od batki bylo naladuje i sprawdze:)

Edited by Astonmarcin
Link to post
Share on other sites
  • Replies 219
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hawk!

Ostatnio rozbebeszyłem moje maleństwo i po około 20k kulek(raczej więcej) w gb nie było śladów zużycia. Chyba że zaliczyć jedną ryskę na szkielecie gb(pęknięcie to jeszcze nie było). No i zębatka silnika była trochę zjechana ale to z mojej winy bo sporo z nim kombinowałem. Reszta w stanie wręcz idealnym, co mnie bardzo dziwi bo plastikowe łożyska mają luzy w gb, a o podkładkowaniu zębatek nie było tu mowy, po skręceniu szkieletu można nawet zauważyć, że same zębatki też mają trochę(powiedziałby, że zdecydowanie za duzo)luzu.

Nie podoba mi się też patent ciężarka na głowicy tłoka...żeby było śmieszniej nie można go zdjąć bo wtedy nie przykręcimy głowicy do tłoka.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jako że trochę użytkowałem tą replikę to podzielę się własnymi spostrzeżeniami dla potomnych.

Na początku osiągi. Kupując, w ofercie była informacja że karabin ma 360-370 FPS natomiast na pudełku jak wół była informacją że na kulkach 0,2 prędkość kulki to 330 FPS.

Co do obserwowanych 360-380 FPS to mogło być tak że albo producent obniżał z jakiś względów ilość FPS "na papierze" albo dokładność była tak mało powtarzalna że wychodziła różna szczelność elementów. To tak jak z polonezami - trafiały się dobre modele a trafiały się takie co sie sypały od początku do końca.

Po rozłożeniu GB zębatki sprawiają dobre wrażenie i nie widać zużycia po ok 5 tys kulek. Tłok ma pierwszy ząb metalowy.

Samo użytkowanie było przyjemne i bezproblemowe a zastosowanie precki 6,03, gumki i sprężyny 120 zmieniło osiągi na 400FPS (mierzone na chrono)

Ogólnie polecam komuś dla kogo kwota 500-600 zł jest nie do przeskoczenia bo nie miałem problemów z tą Mką i właściwie sprzedałem tylko w związku z obawami o długowieczność a zamierzam jeszcze długo rozsiewać kompozyt dlatego zmieniłem na I klase.

Link to post
Share on other sites

 

Nie widzę opcji edycji to dopiszę jeszcze że z tymi elementami które wsadziłem nie bardzo radziła sobie bateria 8,4 i słychać było że silnik bardzo męczy się z naciągnięciem sprężyny więc kupiłem batke 9,6 Strike systems i super chodzi i bardzo fajny ROF. Zamontowanie takiej baterii wymagało usunięcia tych dzyngli z chwytu co piszą przedmówcy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie wiem jak u innych ale u mnie był cały plastikowy..:P i ostatni ząb poszedł na spacer..;p poprostu sie urwał jak wsadziłem tam M120..:) po około 150 strzałach..:)

 

Były trzy generacje jak się nie mylę i jak miałem II. Wychodzi na to że Ty miałeś I.

Link to post
Share on other sites

Były trzy generacje jak się nie mylę i jak miałem II. Wychodzi na to że Ty miałeś I.

 

 

No tak:) To wiem. Tylko coś tu jest nie tak. Jak kupiłem II generacje na airsoftguns (czy coś takiego). I była wtedy promocja na tą broń razem z giwerką przysłali mi inna baterię więc tłok też pewnie podmienili..;p hehe Jak sie bawić to się bawić..:P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie mam taki prosty problemik- może ktoś załączyć zdjęcie z prawidłowo założonym "zamkiem" (tak czarna blaszka która cofa się po odciągnięciu go)? Przypadkowo mi wypadła i teraz nie mam pojęcia jak to włożyć :D

 

Co do panów z airsoftguns.pl- po 5 miesiącach użytkowania przepaliły mi się styki przy silnikczku i odesłałem i na gwarancję. Naprawa trwała 3 dni i przysłali mi kurierem ;). Nie wiem o co Wam chodzi z tym ich serwisem.

Link to post
Share on other sites

Panowie mam taki prosty problemik- może ktoś załączyć zdjęcie z prawidłowo założonym "zamkiem" (tak czarna blaszka która cofa się po odciągnięciu go)? Przypadkowo mi wypadła i teraz nie mam pojęcia jak to włożyć :D

 

Z ta blaszką to jest tak że ona nie jest blokowana ani nie zatrzaskuje się nigdzie. Ona sobie po prostu w odpowiednim miejscu leży. Musisz się przyjrzeć i załapiesz co i jak trzeba tylko trochę cierpliwości. Mi to zajęło 2-3 minuty prób.

Link to post
Share on other sites

Witam

Ja ze swojego JG, w pełni zadowolony byłem dopiero po pewnych zmianach (pierścień przy chwycie wymieniłem z plastikowego na metalowy itd.) były to niewielkie poprawki kosmetyczne :D.

Patrząc na inne AEG'i w podobnych cenach JG zasłużył w pełni na moje uznanie.

Teraz przymierzam się właśnie do wymiany baterii stockowej na coś lepszego i tutaj moje pytanie:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1909

 

czy ta bateria nie będzie za duża (w sensie pojemności) 1800 to nie przesada, a jeżeli tak to jaką batke polecacie??

Edited by Tuora
Link to post
Share on other sites

Stockowa ma 1100mAh myślałem że może 1800mAh przełoży mi się na szybsze zużycie gearbox'a bądź ślinika.

 

Szybsze zużycie, większy ROF i inne konsekwencje może mieć zastosowanie większego napięcia np 10,8 V zamiast 8,4 V. Natomiast pojemność nie ma nic do szybszego zużycia GB bo określa ile tego prądu w baterii jest lub inaczej jak długo ta bateria może napędzać silnik o określonym poborze prądu.

 

Przykładowo jeżeli silnik pobiera 1A to przy baterii 1100mAh będzie pracował 1,1 godziny a na 1800mAh będzie pracował 1,8 godziny.

Edited by Trigger
Link to post
Share on other sites

Szybsze zużycie, większy ROF i inne konsekwencje może mieć zastosowanie większego napięcia np 10,8 V zamiast 8,4 V. Natomiast pojemność nie ma nic do szybszego zużycia GB bo określa ile tego prądu w baterii jest lub inaczej jak długo ta bateria może napędzać silnik o określonym poborze prądu.

 

Przykładowo jeżeli silnik pobiera 1A to przy baterii 1100mAh będzie pracował 1,1 godziny a na 1800mAh będzie pracował 1,8 godziny.

 

Dobra mniej więcej wszystko już mam jasne, jeszcze tylko jedno jak duże różnice odczuje przesiadając się z baterii 8,4 na 9,6?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jaką optykę polecacie ? Kolimator czy lunete ? I jaki model z nich do 50 zł ?

 

Do 5 dych to nie ma o czym mówić szczególnie jeśli chodzi o lunetę (część lunet nie ma zestawu montażowego w komplecie). Kupowanie czegoś za takie pieniadze to strata tych pieniędzy.

Co do wyboru to wszystko zależy do czego ma Ci to służyć. Kolimator służy do szybkiego celowania i to bym Ci polecał, natomiast luneta daje przybliżenie co w asg raczej nie ma znaczenia poza tym że możesz obserwować teren, sprawdzić czy ktoś tam w krzakach to Twój czy obcy itp.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...