Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Granaty 40 HE Madbull i Classic Army


Recommended Posts

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gallain: czy możesz bliżej określić, ile gazu zjada granat Madbull'a na 120 kulek - 100ml, 200ml/"na ile granatów" wystarcza jedna litrowa butla GG/jaki jest koszt jednokrotnego załadowania GG?

Ja wiem? Generalnie to są gazożerne, ale nie powiem dokładnie na ile starcza butla gg. Poczekajcie, aż się skończy - tym razem zwrócę na to uwagę :)

Rozmiem, że wciąż męczysz tą jedną jednolitrową butlę. A myślałem, że "tragiczne zużycie" to jedna butla na miesiąc, czy dwa.

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites

Heh, nie do końca :)

Butli używałem razem z gaziakiem, w dodatku dwóch zamiennie.

 

A granaty już sprzedałem ;)

 

Odpowiem tak, jak mnie pytają ile pali mój samochód: ile się wleje, tyle spali ;)

 

Tak serio to raczej nie widzę tego, że ktośwam powie na ile nabić starcza jedna butla GG, bo niby jak? Mam zapisywać każde nabicie?

 

Jak kogoś stać na kupno granatów do ASG, to raczej kupowanie Green Gazu do nich nie powinno stanowić problemu. W każdym razie tania zabawa to to nie jest. I jeśli ktoś mnie spyta, czy warto wydawać na to pieniądze, to powiem, że nie warto wydawać 1,5k pln na zabawkę.

Link to post
Share on other sites

W kwesti "czy opłaca się" to się zgodzę, że nie. Mimo faktu, iż wydajemy 'tysiące' na zabawkową broń, to granatnik nie jest specjalnie efektywny. W tym wypadku wybitnie 'chodzi' o klimat, a nie o skuteczność...

 

O "spalanie" pytałem raczej z ciekawości, tak aby móc porównać z kosztami dwutlenku węgla...

 

A tak to masz całkowicie rację, ba, nawet ośmiele się stwierdzić, że sama zabawa w airsoft jest nieopłacalna, a "wybitnie drogą" opcją powinien być chiński AEG.

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z drugiej strony, większy zbiornik to większe zużycie gazu. Ponad to, większy zasięg idzie w parze z większą prędkością kulki - trzeba barardziej uważać ("ciemna strona mocy"). Warto też dodać, iż nie do wszystkich granatników mieści się tak duży granat.

 

Moim zdaniem, najlepiej byłoby mieć parę 204-kulkowych granatów i parę 108-kulkowych.

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites

granatnik nie jest specjalnie efektywny. W tym wypadku wybitnie 'chodzi' o klimat, a nie o skuteczność...

 

O zdziwilibyście się, porządznie nabity CO2 granat potrafi nieżle przeczesać krzaki.

Kumpel uzywał moich na Bergecie - czyściliśmy las wzdłóż drogi żeby ktoś nam nie rozwalił z lasu czołgów z zasadzki. Klimat był masakryczny. Gęsty las na zboczu, przeciwnicy pochowani za kazdym załomem - a graniaciki szatkowały liście aż miło. 8)

Link to post
Share on other sites

Tak, owszem, garnatnik dobrze wykorzystany ma masakryczną skuteczność. Kiedyś wyczytałem, że (podobno) ktoś z MGL'a wybił całą drużynę przeciwnika - 17 osób...

 

Aczkolwiek, czy naprawdę nadaża się tak dużo dobrych okzaji, aby go wykorzystać? Czy przeciwnik tak często zapomina, że nie siedzi się w grupie? Pozatym, jeżeli źle się tego użyje, to można tylko pokazać wszystkim w promieniu kilometra (...), w którym miejscu się jest...

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites

Strzelanki u nas w grupie odbywają się na niedużych obszarach. granatnik kuiłem za pół ceny, a więc grzechem było by go nie używać.

Robię w grupie za wsparcie z M15A2Rifle, granatnik długi RIS z c.a. idealnie podchodzi do niego.

kupie na początek 2 Madbulle 204 kulki, a potem się zobaczy. Zima niedługo...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...