Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie wiedziałem czy zaliczyć to do broni palnej. Z góry sory.

Ciekawe jakby coś takiego sprawdziło sie w ASG :)

 

 

SoldierTech_Corner2.jpg

 

Dane techniczne:

Waga: 4,4 kg

Długość: 90 cm max, min 73 cm.

Efektywny obszar precyzyjnego strzału: 150 metrów

Obszar działania: do 350 metrów.

 

 

Urządzenie, które umożliwia mocowanie pistoletów (nie rewolwerów) i strzelanie zza rogów budynków wykorzystując do tego kamerę video oraz reflektor. Niestety, obsługa tego urządzenia mimo, że nie jest trudna wymaga wiele praktyki i przyzwyczajenia się strzelca do inaczej ukierunkowanego odrzutu, jak również do innego sposobu celowania. Przez wiele lat służył Anglikom, ale w obecnych czasach gdzie kamerę można podwiesić pod broń i korzystając z videookularów wycelować broni wystawiając lufę i dłoń, potrzeba takiego urządzenia nie jest wielka.

ŹRÓDŁO MILTECH.

 

Nowa broń zwana Corner Shot zaprojektowana przez izraelskie wojsko o kalibrze 40 mm może być zastosowana do róznych celów. Strzelanie granatami wybuchowymi, gazowymi, świetlnymi, rozpryskowymi to dla niej żaden problem.

 

Broń ta umożliwia żołnierzowi na strzelanie do celu zza ścian budynków, bez wystawiania ani kawałka własnego ciała w polu rażenia. Broń jest stosunkowo mała, ma wbudowaną wysokiej jakości kamerę kolorową i specjalny wizjer z celownikiem elektronicznym. Obraz wideo może być także transmitowany do dowództwa.

 

Co o tym myślicie ?

 

PeTer

Edited by PeTer_Legnica
Link to post
Share on other sites

Jeśli mnie pamięć nie myli Niemcy podczas II wojny mieli coś podobnego, chyba na bazie FG 42, ale moge sie mylić.

Co do zastosowania w ASG - nie sądze żeby to weszło do użytku. Cos takiego wymaga innego sposobu celowania i przyzwyczajenia sie do strzelania z tego ustrojstwa. Dzisiaj tylko kwestią czasu (i pieniedzy) jest przystosowanie dowolnego pistoletu do strzerelania zza rogu (wystarczy mała kamerka cyfrowa pod lufą, kabelek i wyświetlacz na goglach (jak ktoś oglądał serial NetForce to wie co mam na myśli).

Link to post
Share on other sites

1. "Coś podobnego" to na pewno nie. Mieli kmy z krzywą lufą do stzrelania z bunkrów.

2. Przypominam, że to jest forum broni palnej i nie jest to miejsce do rozmów na temat ASG, a rozmów "co by było gdyby" w szczególności.

Link to post
Share on other sites
1. "Coś podobnego" to na pewno nie. Mieli kmy z krzywą lufą do stzrelania z bunkrów.

 

Z tego co wiem, to nie była krzywa lufa w km, tylko "nakładka" do StG-44 zwana Krummelauf.

Nie pamiętam dokładnej niemieckiej desygnaty tego ustrojstwa, ale mam gdzieś nawet zdjęcia Jagdtigera sugerujące, że ta ciekawostka mogła być faktycznie zastosowana bojowo.

Oczywiście sensowność takiego urządzenia jest raczej dyskusyjna...

 

mp43.jpg

krumm_1.gif

 

-

Link to post
Share on other sites

Krummlauf był zaprojektowany dla załóg wozów bojowych, w celu eliminacji "martwych pół ostrzału" wokół pojazdu. W praktyce w walkach pozycyjnych (okop, schron bojowy) też był sporadycznie wykorzystywany. Czytałem w jakieś monografii, że mimo pozorów ustrojstwo działało całkiem nieźle. Niestety wprowadzono je zbyt późno i w zbyt małych ilościach aby odegrało większą rolę.

Link to post
Share on other sites
W walce w zwarciu do dnia dzisiejszego używa się kolby, bagnetu, noża, pistoletu, granatu, pięści i zębów.

Zapomniałes o ciosie głowką, kopie w klejnoty (ewentualnie z półobrotu 8) ) lub "czego sie nawinie pod ręke", oraz o mojej ukochanej saperce :lol:

Krzywe lufy czy Corner Shot'y tak naprawdę przydać się mogą formacjom antyterrorystycznym.

Dokładnie. W ASG możnaby czegoś takiego używać tylko wtedy gdyby robiono scenariusz terrorysci vs. antyterroryści.

Link to post
Share on other sites

W ASG możnaby czegoś takiego używać tylko wtedy gdyby robiono scenariusz terrorysci vs. antyterroryści.

No coz, zycie pokazuje, ze nie tylko. Uproszczona, by nie powiedziec prymitywna wersja takiego urzadzenia (a mianowicie reka uzbrojona w pistolet, lub co gorsza automat wystawiona za rog albo ponad okop i siejaca kulkami na oslep) jest dosyc powszechnym zjawiskiem na polach naszych bitew

 

:???:

Link to post
Share on other sites

Panowie, panowie...

Przywołuję do porządku.

 

1. To jest wątek broń palna i nie życzę sobie tutaj odwołań do airsoftowego pola walki.

 

2. To jest wątek o Corner Shot'cie i rozwiązania drugowojenne traktujemy jako dygresję, a nie wątek podstawowy.

 

3. Chyba Australiczycy (pewnie C22, Królik lub Venti mnie skorygują) wymyślili coś przydatniejszego na zwykłym polu walki i przy tym dużo tańszego - pryzmat/peryskop zakładany na celownik broni podstawowej (karabinka) pozwalający celować pod kątem 45/90 st do osi lufy, co umożliwia strzelanie zza zasłony.

Link to post
Share on other sites

 

3. Chyba Australiczycy (pewnie C22, Królik lub Venti mnie skorygują) wymyślili coś przydatniejszego na zwykłym polu walki i przy tym dużo tańszego - pryzmat/peryskop zakładany na celownik broni podstawowej (karabinka) pozwalający celować pod kątem 45/90 st do osi lufy, co umożliwia strzelanie zza zasłony.

Zgadza się, artykuł na ten temat znajduje się w gazecie "STRZAŁ" numer z czerwca 2006. Ten "peryskop" to OAVD

 

Cytat ze Specops'a

AUSTEYR OAVD

ADI wprowadziło do zaawansowanych testów Off Angle Viewing Device - OAVD. W wolnym tłumaczeniu ten akronim oznacza: urządzenie do obserwacji pod kątem ostrym. Jest to technologicznie prosta przystawka do standardowego celownika AUSTEYR która pozwala na skuteczne prowadzenie ognia zza rogu, kiedy strzelec nie wystawia się bezpośrednio na ostrzał. Wystarczy wychylić broń zza rogu i pod kątem obserwować celownik, dzięki OAVD. Odrzut kalibru 5.56mm NATO jest wystarczająco słaby aby pozwolić na w miare celny ogień stosując tak nietypowe pozycje strzeleckie.

steyr_OAVD001.jpg

steyr_OAVD%20014.jpg

steyr_OAVD%20022.jpg\

OAVD030e.jpg

 

 

 

Krzywe lufy czy Corner Shot'y tak naprawdę przydać się mogą formacjom antyterrorystycznym.

 

A moim zdaniem równie dobrze przydadzą się w MOUT ;)

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites
Krzywe lufy czy Corner Shot'y tak naprawdę przydać się mogą formacjom antyterrorystycznym.

 

 

A moim zdaniem równie dobrze przydadzą się w MOUT ;)

Może ale włąśnie w walce MOUT (w zwarciu) używa sie głównie granatów, kolb. bagnetów i innych rzeczy które są pod ręką i raczej długo nie będzie nic lepszego. Jak narazie OAVD jest bardziej ciekawostką niż realnie wykożystywanym systemem. Jedynie program Land warrior (i pokrewne programy) ma szanse stać się masowo użytkowany do skutecznego celowania z za winkla ale trzeba będzie poczekać jeszcze kilka/kilkanaście alt na masowe użycie tego systemu.

Link to post
Share on other sites

MOUT - Military Operations on Urban Terrain

CQB - Close Quarters Battle

 

Albo ja czegoś nie wiem, albo...

 

Jak dla mnie w MOUT to możesz dobrze przeciwnika nie zobaczyć jak już będziesz utłuczony. Raczej nie kolbą, saperką, czy czymś co jest pod ręką. Chyba, że tym czymś będzie na przykład RPG...

Link to post
Share on other sites

Parę spostrzeżeń:

- sprawdzenie pomieszczeń na pewno bezpieczniejsze, ale też wolniejsze niż "konwencjonalnie"

- w stanie wyprostowanym CS jest b. duzy - dużo większy od np. MP5

- Na jednym z ujęć widać, że LWC nie jest zgrany z krzyżem na wyświetlaczu. To co jest właściwym punktem celowania? Jeśli krzyż, to po co LWC? Jeśli LWC, to jak celować tylko z krzyżem?

- spodziewam się problemów (oczywiście w początkowym okresie użytkowania) ze zorientowaniem tego co widać na wyświetlaczu z odpowiednim ruchem broni.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...