Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 702
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam, dziś przyszła do mnie ta kamizelka(Multicamo? multicam) i na najbliższej strzelance ją wypróbuję (skatuję :D), i zdam krótką relację codo wytrzymałości itp. a zdjęcia w najbliższym czasie, dodam jeszcze że u krakmanów to zdjęcie cirasa jest ochydne bo kolor jest jak najbardziej Olive-MC a nie

Coyote brown-MC, pozdro

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszedł ciras cb z camelbackiem. Jedno mogę powiedzieć już teraz, camel jest w tym samym kolorze co kamizelka.

Tak na szybko dodam że moje pierwsze odzucia są jak najbardziej pozytywne, więcej napisze jak ją wyreguluje i porobie foty myśle że jutro lub w piątek.

 

 

 

Camel jest delikatnie ciemniejszy od kamizelki, przynajmniej u mnie, ale lepiej sie pochwal jak umocowałeś camela, czy może jako plecak będziesz nosił?

Link to post
Share on other sites

Na początek nadmienię tylko, że moja opinia opiera się na dwóch czynnikach, cenie i jej stosunku do jakości.

 

Pierwsza rzecz jaka wpadła mi w oko to metka, po przeczytaniu której jasno wychodzi że kamizelki te są zamówione przez Krakmana u podwykonawcy w Chinach.

 

Co otrzymujemy z kamizelką:

5 x ładownic na dwa magazynki(lub jeden, ale o tym w dalszej części) do M16/M4(1xpodwójna, 1x potrójna)

2 x ładownica na magazynek do pistoletu

1 x kieszeń na radio (duża)

1 x mapnik

1 x Uniwersalną/ torbę medyczną (z wewnętrznymi elastycznymi taśmami)

2 x atrapy płyt z pianki

 

W moim przypadku doszedł jeszcze camelback.

 

kamizelkatg6.th.jpgkamizekatyev2.th.jpg

 

Wrażenia:

 

Moje wrażenie są jak najbardziej pozytywne, wszytko jest tam gdzie powinno, rzepy są naprawdę mocne i nie tak łatwo jest się uwolnić z objęć kamizelki.

 

Materiał robi przyzwoite wrażenie, nie jest to cerata. Po przyłożeniu dla porównania kabury z cordury odczucia dotykowe były bardzo zbliżone, wizualne cóż widać różnice w ilości splotów, ale nie jest to coś, co by się rzucało w oczy.

 

Zatrzaski to już inna sprawa, trzymają w miarę mocno ale trzeba się też czasami pomęczyć z ich prawidłowym zapięciem, z kontraktowymi (bo akie miałem do porównania) nie maja startu.

 

Ładownice i inne elementy są wykonane całkiem przyzwoicie, szycia też raczej wyglądają na solidne w całej kamizelce.

 

mollezc5.th.jpg

 

System regulacji umieszczony z tyłu kamizelki o bardzo dużym zakresie, w moim przypadku przy 186 cm wzrostu nie regulowałem pasów naramiennych dla osób wyższych pozostał jeszcze jeden stopień wydłużenia. Zaś, jeśli chodzi o resztę wymiarów to pole manewru jest naprawdę spore.

 

regulacjayj5.th.jpg

 

Kolor, cóż nie wiem jak go określić z tego względu, że tyle jest opinii co ludzi jeśli chodzi o CB, według mojej jest on nieco zbliżony do khaki Pantaca, jak nadmieniłem jest to moja ocena koloru a jak wiadomo płeć męska i tak rozróżnia tylko podstawowe kolory ;).

 

Camelback w moim przypadku wygląda na kolorystycznie taki sam jak kamizelka, co do wkładu nie wiem, bo nie mam porównania. Wygląda na całkiem niezły. Rurka obszyta jest jakimś zielonym badziewiem. Zapinanie tego cuda to już inna historia, zaraz po pierwszym wypięciu pękła jedna z zapinek i myślę że jest to rzecz jaką należy wymienić. Co do montażu na kamizelce zrobiłem to tak jak mi wygodnie i nie mam bladego pojęcia czy jest to prawidłowo czy nie :)

 

camelzapxz0.th.jpgcamelzap2qx6.th.jpg

 

 

Teraz o wadach jakie zauważyłem do tej pory. Wystające nitki są, ale nie w jakiś olbrzymich ilościach. Ładownice natomiast to chyba loteria, jak czytałem opinie innych mieli oni problemy z włożeniem dwóch magów do jednej ładownicy, w moim przypadku jest to niemożliwe tylko w jednej z nich do pozostałych czterech wchodzą bez problemu plastikowe jak i metalowe. Wniosek z tego jest taki, że małe chińskie rączki czasami coś przeszyją zbyt ciasno. Bardzo cieniutkiej jakości zapięcia plastikowe w camelbacku, badziewnie obszycie rurki. Ale można z tym żyć lub wymienić.

 

Cóż kamizelka według mojej oceny warta jest tych 299 zł. Fakt że wykonana jest z nylonu 600D a nie z Cordury 1000 naprawdę nie wiele zmienia w przypadku, kiedy w kieszeni potencjalnego nabywcy zostaje kilka stówek :). Wiadomym jest że „zboczeńcy” nie dadzą się skusić na ten produkt, ale chyba nie z myślą o nich został on wyprodukowany. Cieszy też że wreszcie można stać się posiadaczem cirasa za rozsądne pieniądze. Bo nie każdy nawet mając zaplecze finansowe na firmowy bądź kontraktowy produkt czuje potrzebę posiadania takowego, są różne priorytety w życiu i to one określają ile i na co wydamy nasze ciężko zarobione pieniądze.

 

 

Na koniec fotki z marpatem, z góry przepraszam za modela ale wykosztowałem się na kamizelkę :-F

 

cirasfrontua0.th.jpgcirastyxg2.th.jpg

 

 

Pozdrawiam i miłego użytkowania sobie i innym posiadaczom tej kamizelki życzę.

Edited by MastaFoka
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim masz tą kamizelkę trochę za nisko. To jest kamizelka zintegrowana, opancerzona płytami SAPI, płyty mają chronić klatkę piersiową, a nie brzuch. Popatrz na tych zdjęciach jak się nosi takie kamizelki:

http://marpat.ru/wp-content/uploads/2007/04/spartan.jpg (to nie CIRAS)

http://farm1.static.flickr.com/144/350111091_4596b0cbed.jpg

http://www6.ocn.ne.jp/~devgru/3C-CIRAS-2.jpg

http://www6.ocn.ne.jp/~devgru/ACU-CIRAS-2.jpg

http://www.wannabe.uk.com/GRAW%20013.jpg

Link to post
Share on other sites

Przedni ma 33 cm a tylny 37 cm. Tyle że pierwszy rząd na przednim ma tylko tylko dwa punkty zaczepu bo po między nimi jest rączka QR.

 

Ale czy to jest dokładnie ta sama to głowy nie dam, jak patrze na foty ze specshopu to wydaje się że cargo jest większe niż w tej od krakmana.

Edited by MastaFoka
Link to post
Share on other sites

A sprawdzałeś może, czy ten QR w ogóle działa?

 

 

Ja sprawdziłem a mam dokładnie taka samą i działa wyśmienicie i nie trzeba drugiej osoby do ciągnięcia linki jak już czytałem o Cirasie z G&P, ładnie się rozpada i nie ma problemu z poskładaniem. Jednie trzeba wymienić tą sznurówkę co wszystkie pasy trzyma z tyłu, licha jest i musiałem opalić zapalniczka bo sie zmechaciła i nie wchodziła w dziurki.

Link to post
Share on other sites

MastaFoka, czy ten kolor który widać na Twoich zdjęciach pokrywa się z kolorem kamizelki w realu? Właśnie odebrałem swoją (w kolorze CB) i nijak jej kolor nie pasuje do tego co widzę na Twoich zdjęciach. U Ciebie ten kolor wpada w piasek, jest taki przygaszony, tymczasem mój egzemplarz ma kolor bardziej zbliżony do takiego koloru:

http://www.zabawki-modele.pl/catalog/produ...roducts_id=3240. Rzekłbym jest prawie identyczny...

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ładownice na magi to spróbujcie wepchnąć dwa do jednej i tak zostawić. Niech się ta gumka wyrobi. U mnie w Phantomie podziałało. Zresztą, te kilka stówek na chińskim Cirasie zaoszczędzone można wydać na lepsze (firmowe, kontraktowe) ładownice ;).

 

Racja, tylko najpierw trzeba sprawdzić czy kolor orginalnych ładownic bardzo odstaje od chińskiego odcienia CB.

 

 

 

MastaFoka, czy ten kolor który widać na Twoich zdjęciach pokrywa się z kolorem kamizelki w realu? Właśnie odebrałem swoją (w kolorze CB) i nijak jej kolor nie pasuje do tego co widzę na Twoich zdjęciach. U Ciebie ten kolor wpada w piasek, jest taki przygaszony, tymczasem mój egzemplarz ma kolor bardziej zbliżony do takiego koloru:

http://www.zabawki-modele.pl/catalog/produ...roducts_id=3240. Rzekłbym jest prawie identyczny...

 

Porób zdjęcia swojej kamizelki, to będziemy mogli zobaczyć jak bardzo różnią się wasze odcienie CB. W sumie mi się bardziej podoba troszkę ciemniejszy :D

Link to post
Share on other sites
Dopóki nie zrobicie zdjecia dwóch kamizelek leżących obok siebie to nie porównacie odcieni. Różne odwzorowanie kolorów przez aparat, różne oświetlenie, parametry ekspozycji. Amatorska fotografia cyfrowa się do tego nie nadaje.

 

Masz rację Foka, inaczej się chyba nie da. Przed chwilą zrobiłem zdjęcie telefonem komórkowym i kolor kamizelki i na tym zdjęciu nijak się ma do rzeczywistości... ani do tych kolorów na zdjeciach MastaFoki :)

 

spa0070wz5.th.jpg

Edited by sieta
Link to post
Share on other sites

Hhehhe, no właśnie do białego to mu daleko. To zdjęcie wstawiłem po to, żeby pokazać jak cyfrówka zniekształca kolory (w dodatku słaba bo w telefonie).

 

MastaFoka: Też mi się wydaje, że ta sama partia kamizelek powinna wyglądać identycznie. Tym bardziej kupiona w tym samym miejscu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...