Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki PESTKI - wady/zalety/propozycje


Recommended Posts

Z tego co czytałem, to każda partia tych kulek jest inna. Te które mnie się trafiły same w sobie nie są złe, tylko są w czymś upaćkane (stawiam na jakiś smar sylikonowy, czy inny ciuśpajs). Mnie tam mycie pomogło i byłem wręcz pozytywnie zdziwiony tym jak latały, SoniX już nie miał tak dobrych efektów. Porównując z Extreme'ami widać jedną zasadniczą różnicę, przy większym pokręceniu hopa, tak aby uzyskać maksymalny zasięg przy w miarę prosty locie, Extremy jednak lecą nieco łukiem do góry, a wyprane pestki prosto, zasięg ten sam. Inna sprawa to celność, ale jak pisałem nie było możliwe sprawdzenie.

 

Fakt faktem jest to słaba amunicja, bo kicha zamawiać coś, co do czego nie ma pewności jak będzie działać, to znaczy czy w ogóle. Mnie tam było szkoda ich wyrzucać, dlatego spróbowałem wyprać i dało radę.

 

Jakby nie patrzeć, to Capri nieco niepoważnie podchodzi tu do sprawy, bo sprzedaje towar albo niesprawdzony, albo sprawdzony i niedoskonały. W zestawianiu z tym, co jest napisane na opakowaniu i w opisie produktu (że je niby hop świetnie łapie itd), wychodzi, że wprowadzają klienta w błąd

 

 

Tak przy okazji - użyłem Ajax Multipurpouse co napisane ma, że usuwa tłuszcz ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chłopie weź poczytaj ten topic od początku, a później zarzucaj komuś powagę lub jej brak.

 

Sam założyłem ten topic właśnie po to by wasze opinie mogły służyć udoskonalaniu naszej amunicji. Na początku jedni chwalili, inni twierdzili, że z magów nie wychodzą. Po prawie dwóch latach testów ostatnia partia miała 5,92 +/- 0,01 i powłokę oleju silikonowego. Niestety efekty są takie jak piszecie i do czasu aż nie zmienimy producenta Pestek, nie będzie kolejnych dostaw.

Link to post
Share on other sites

No to w takim razie wszystko jasne, skoro kulki mają powłokę z oleju sylikonowego, to jak ma je hop podkręcać niby?

 

"Zaawansowane procesy zastosowane przy jej produkcji zapewniają jedne z najlepszych właściwości balistycznych w tym trajektorię lotu oraz podatność na działanie systemu Hop-Up."

 

Sorry, ale jeśli efekty są jakie są, to nie piszcie, że kulki mają jedną z najlepszych podatności na działanie systemu Hop-Up, bo nie jest to prawda.

 

Czytanie wątku od początku nie ma tu nic do rzeczy, nie chodzi mi broń Boże, że nie zapewniacie supportu swojemu produktowi, tylko że przy opisie produktu na witrynie sklepu informacje na jego temat nie są zgodne z prawdą.

Link to post
Share on other sites

Opis dotyczy serii wcześniejszej, która była matowa i "kręciła" się na hopie lepiej od jakiejkolwiek dostępnej amunicji. Faktycznie masz rację, w przypadku ostatniej serii jest nieadekwatna.

 

Opisu jednak nie zmieniamy, gdyż jak pisałem, "gruszek w popiele nie zasypujemy" tylko szukamy rozwiązania idealnego, które będzie zgodne z tym opisem i nie będzie powodowało problemów w magazynkach typu mid-cap.

Link to post
Share on other sites

Z midcapami nie wiem jak to działa, natomiast po umyciu kulek w hi-capach jest bardzo dobrze - kulki schodzą prawie do ostatniej no i nie występuje to denerwujące "rozkręcanie" się maga jak nie ma już w nim kulek prawie.

 

PS Gruszki w popiele się zasypia, nie zasypuje (tak wiem dziwne, ale tak jest) ;-)

Link to post
Share on other sites

Panie Capri, a nie sądzi pan że na stronie internetowej sklepu przy sprzedaży kulek powinno być jasno i wyraźnie napisane że nie są podatne na system hop up?

To troszkę oszustwo, bo na opakowaniu pisze całkiem co innego..

Widocznie tutaj firma działała na zysk, a nie korzyść kupujących.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Po podwójnym umyciu już się kręcą tak jak powinny.

Trajektoria lotu jest straszna, ale na pewno lekki wpływ ma wiatr.

Więc to jest rozwiązanie.. umyć w gorącej wodzie z jakimiś płynami czyszczącymi i zostawić aż się wymoczy.

Później trzeba przestrzelić ok. 30 kulek żeby hop to ogarnął i strzela dobrze

Link to post
Share on other sites

Interpretacja opisu jest oczywiście dowolna i również jest indywidualną kwestią.

W taki sposób można sprzedawać też i królicze bobki w tanichmilitariach.

Sorry ale już raz źle zinterpretowałem opis i parę tysięcy kulek poszło do kosza. Nauczkę mam, następnych nie będę próbował, choćby nie wiadomo jakie były poprawione, etc, bo ciągle mogę coś źle "zinterpretować" w opisie produktu :roll:

 

p.s. Żeby było jasne nie krytykuję firmy (korzystam i jestem zadowolony) ale tylko ten towar.

Link to post
Share on other sites

panie Capri,

używam pestek od prawie roku, na zmianę jajkowych lub białych (dla niewtajemniczonych - jajkowe to kolor dla eko) w zależności od tego czy do hicapa czy midcapów (jajkowe zacinają się w midach)

ostanio zauważyłem taką niepokojącą przypadłość - mam prawidłowo założoną gumkę (oczywiście gumkę hopa ;-) ) i nawet przy całkowicie rozkręconym hopie kulki są podkręcane do góry (spadają dopiero pod wpływem Newtona jak stracą prędkość)

 

nigdy nie miałem problemów z pestkami (tylko eko nie nadają się do midów)

nigdy ich nie myłem, nie przesiewałem, ani nie oglądałem pod mikroskopem - po prostu ładuję i strzelam, zawsze latały idealnie,

w przeciwieństwie do blasterów, exeli czy innych ( nie wspominając o "niewidoczynych" blasterach które gubią farbę w lufie >550 fps)

 

PS mam gumkę guardera i lufę 6,04 systemy

mam także chińską gumkę stock w Warrior I i lufę 6,03 700mm - jest OK (ale kulki muszą ważyć 0,35g)

Edited by pip
Link to post
Share on other sites

Witam, jak dla mnie to najgorsze kulki jakich miałem nieprzyjemność używać kompletnie nie podatne na hop-up we wszystkich replikach w teamie hop nie podkręcał prawie wcale, magazynki miały problemy z podawaniem totalna klapa co grosza kupiłem 6000 tys na zlot co to była za masakra biegać z repliką co ma 30m zasięgu.

 

NIEPOLECAM

Edited by HUGO_HUGO
Link to post
Share on other sites

Panowie mam prośbę, daliście sobie po razie, a nawet po kilku razach i teraz zakończcie, bo chyba w sumie nie o to w tym topicu chodzi.

 

Jeżeli mogę to proszę jeszcze o uporządkowanie tego tematu z OT.

 

Ok postaram się dziś w nocy przelecieć cały temat i posprzątać.

thor_

 

Edit:

 

Dzięki:)

Edited by capri
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam Panowie .

 

Od ostatniego posta w tym temacie mineło trochę czasu a na CAPRI są PESTKI do kupienia.

 

Wczasach posuchy kulkowej (gg i guarderów ni widu ni słychu)Nieprecyzyjni strzelacze rozglądaja się za czymś co jako tako strzela.

 

Mam pytanie czy Pestki znajdujące sie obecnie w sprzedaży odpowiadaja opisowi produktu , czy w dalszym ciągu ideał jest poszukiwany :)?

 

A prościej , czy juz można je kupować i liczyć ,że polecą prosto .

 

Jaki jest ich obecny wymiar i czy sa czymś nadal wysmarowane , czy są szorstkie czy gladkie.

 

Dziekuję:)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Dostałem ostatnio za darmo 4000 sztuk Pestek 0,2. Są upaćkane jakimś syfem (zresztą to kolejny taki przypadek w moim obcowaniu z tymi kulkami) i nie reagują na hopka. To samo było w poprzedniej paczce, jaką kupiłem. Przy porównaniu z Guarderami 0,28 zasięg na Guarderach jest o wiele większy, celność genialna.

 

Podsumowując, fakt, że replika na 0,28 strzela dalej niż na 0,2 nie świadczy chlubnie o tych kulkach....

Link to post
Share on other sites

Czy nie możnaby wrócić do technologii produkcji starych pestek, z 2007? Mam cały czas trochę ze starych zapasów sprzed przeprowadzki do Kanady i te są rewelacyjne...

 

W moim berylu (cała mechanika stockowa, jeszcze nigdy nie ruszana, z tutejszego modelu Aftermath 'Kraken' ), ~460fps/.20, ~430/.25, działały i nadal działają rewelacyjne (czyli nic nieprzyjemnego nie dzieje się z ich strukturą i chemią po upływie lat). Bardzo podatne na hop-up (może nawet nieco za bardzo ze względu na niską wagę - przypuszczam że .28 byłyby odpowiedniejsze), żadnych zacięć czy pustych strzałów.

 

Używam też miejscowych BB Bastard w tej samej wadze żeby jak najdłużej zachować resztki zapasów pestek :D. Te są ponoć podwójnie polerowane i ogólnie 'competition grade' - ale jakoś najmilej mi się strzela z pestek.

 

Szkoda że z nowymi partiami są takie problemy... (przypominam - moje zapasy są z 2007)

Link to post
Share on other sites

Problemy o których ostatnio jest dużo pisane wystąpiły z partiami z 2008. Dlatego w tym roku właśnie była ostatnia dostawa. Pod koniec br spodziewamy się nowej dostawy pestek, która będzie całkowicie inna technologicznie. Nasze testy tej amunicji wypadły pomyślnie, choć znowu czasami wracają jak bumerang problemy z podawaniem w midach :(

 

Reasumując za niecałe 2 miesiące pojawi się partia testowa nowych Pestek, będą to tylko dwie gramatury i sprzedawane wyłącznie w opakowaniach 1kg i 25kg. Jeżeli się przyjmą to rozszerzymy ofertę i powinny być w ciągłej sprzedaży.

Edited by capri
Link to post
Share on other sites

Od jakiegoś czasu, z braku innych strzelam pestkami 0.33g, na replice karabinu snajperskiego m24 (chyba w snajperkach najszybciej ujawniają się wady :P) prędkość wylotowa na 0.2g to 550fps, na 0.33g 410fps... coś mało (pestki są... za małe!!) na dodatek słabo reagują na hopa (po dwukrotnym umyciu jest już jako tako) i żeby było śmieszniej to latają jak chcą :P powtarzalność baaardzo słaba, branie poprawek to totalny bezsens bo na 50m prawie nie da się trafić. Nie wiem jak reszcie, ale moje są mega kruche, głowica cylindra w m24 już przecięła mi kilka kulek zamiast pobrać je z magazynka.

 

P.s. Ale właściwie to czego oczekiwać od tak tanich kulek ? :P Moim zdaniem do śrutowania z Aeg-a wystarczą :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Jak na razie sami byśmy chcieli się dowiedzieć kiedy nam je armator odda, bo transport jest już 4 razy przesuwany, choć towar przeszedł już nawet odprawę celną i jutro miał być u nas.

 

Przepraszam, ale właśnie jest na gorąco po "walce" z frachtem i jakoś nie mogę ochłonąć.

 

Wracając do tematu, to wg naszych kilkumiesięcznych testów Pestki Premium powinny być kompromisem pomiędzy pierwszymi seriami Pestek (matowymi), a tą ostatnią śliską. Są one dobrze polerowane (błyszczące) i wg producenta wykonane w tolerancji 0,01mm przy średnicy nominalnej 5,95mm, czyli zgodnie ze standardami najbardziej znanych i cenionych producentów. Nasze testy praktyczne wykazały skupienie porównywalne do amunicji Blaster, to samo dotyczyło reakcji na regulację hop-up. Niestety w przypadku niektórych magazynków (szczególnie "mało zadbanych" i oryginalnych PTW) zdarzały się problemy z podawaniem...

 

Co mogę powiedzieć od siebie? To co mówię od zawsze w przypadku Pestek, to jaka jest amunicja wie każdy, jak jej użyje w swojej replice. Nie ma co szaleć i na początek proponuję kupić małe ilości do testów. Jak się sprawdzą - super, jak nie to trudno może jeszcze kiedyś uda nam się dopasować inną amunicję ;)

 

Wdzięczni będziemy jak zawsze za wszelkie komentarze zarówno dobre, jak i te złe. Dla ułatwienia niebawem zostanie wreszcie oddane do waszej dyspozycji specjalne forum dotyczące naszego asortymentu i innych spraw związanych ze sklepem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...