Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki PESTKI - wady/zalety/propozycje


Recommended Posts

Nie chcę obiecywać, ale jest szansa na 25 i 28 w ciągu najbliższego miesiąca, jednak główny transport jest spodziewany najwcześniej we wrześniu.

 

Nie przesadzajmy jednak, że będzie to po sezonie ;)

 

Co do statusu to faktycznie musimy pomyśleć nad jego zmianą...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

U mnie pestki 0,2 muszą być bardzo mocno dociskane przez dystanser, nawet do tego stopnia, że 0,25 G&G lecą od razu w niebo gdy pestki śmigają normalnie, do tego czasem jakieś dziwne trajektorie im się zdarzają.

Testowane i od dziś używane w AUG'u TM - lufa stock z wymienioną gumką na Systeme

 

@Edit

serio kulek to HI-PREC

Edited by Bojeq
Link to post
Share on other sites

Ja niestety muszę dorzucić jedną sprawę niekorzystną dla Pestek. Otóż 0,28 bio tną się nie tyle co w magu (można by to jeszcze zrozumieć), co w szybkoładowarce. Gdy przy G&Gkach napełnianie maga trwa sekundkę tak przy pestkach musiałem trząść tą strzykawką jak głupi by móc cokolwiek załadować. Co do precyzji strzelania nie porównuje bo stwierdziłem, że nigdy ich więcej nie włożę do żadnego magazynka i nawet nie chciało mi się dla nich ustawiać hopa...

Jak dla mnie są to kulki jedynie do siania po krzakach i grzechotek. Jeżeli ktoś chcę na nich otrzymać cokolwiek więcej niż efekt rzutu garścią kulek to się zawiedzie. No chyba, że te nowe serie będą lepsze ale wtedy musiałbym włożyć takową kulkę do komory i strzelić, inaczej nie zmienię zdania.

Link to post
Share on other sites

Ja niestety muszę dorzucić jedną sprawę niekorzystną dla Pestek. Otóż 0,28 bio tną się nie tyle co w magu (można by to jeszcze zrozumieć), co w szybkoładowarce. Gdy przy G&Gkach napełnianie maga trwa sekundkę tak przy pestkach musiałem trząść tą strzykawką jak głupi by móc cokolwiek załadować. Co do precyzji strzelania nie porównuje bo stwierdziłem, że nigdy ich więcej nie włożę do żadnego magazynka i nawet nie chciało mi się dla nich ustawiać hopa...

Jak dla mnie są to kulki jedynie do siania po krzakach i grzechotek. Jeżeli ktoś chcę na nich otrzymać cokolwiek więcej niż efekt rzutu garścią kulek to się zawiedzie. No chyba, że te nowe serie będą lepsze ale wtedy musiałbym włożyć takową kulkę do komory i strzelić, inaczej nie zmienię zdania.

 

Zapewne dotyczy to starszej serii pestek?

U mnie Pestki Premium 0,25 nie tną się nawet w nigdy nie smarowanym mid-capie G&P. O szybkoładowarce już nie wspomnę...

Link to post
Share on other sites

Zapewne dotyczy to starszej serii pestek?

Bez dwóch zdań, bo nie było Pestek Bio Premium.

 

właśnie z tym sęk że nowe. Przynajmniej w moim przypadku. co do lotu kulek słabo je widziałem bo strzały były oddawane w nocy.

Mam nadzieję, że nie były używane ;)

Chodziło mi o to, czy były to Pestki Premium, czy zwykłe.

 

Wiadomo już coś na temat terminu dostawy Pestek Premium?

Jakie gramatury będą dostępne?

Jeszcze nic nie wiadomo, bo sami się zastanawiamy (choćby po powyższych opiniach) czy iść w stronę taniej amunicji, czy najwyższej jakości i co za tym idzie niestety wyższej ceny. Mamy trudny orzech do zgryzienia, a zęby już nie te...

Link to post
Share on other sites

Co serii to sam do końca nie wiem bo kulki te wygrałem na zlocie :) Jednak z opakowań nie jest to żadna seria Premium, Pro, Uber or whatever.

Co do kwestii jakość/cena co wybrać. Moim zdaniem niech Pestki będą lepsze jakościowo od Gunfire'ów i PJ'tów. Cena na razie jest niższa niż w/w więc może po podniesieniu jakości nie byłoby drastycznej różnicy w cenie na korzyść GF'ów.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Kupiłem 1kg Pestek 0.35 (prawdopodobnie nie są to "Premium") Nie używałem ich w "snajperce", cokolwiek miałoby to znaczyć, tylko w AEGu z520fps.

Powiem tyle: tragedia. Każda kulka leci inaczej - jedna wali świecę w niebo, kolejne dwie lecą 30m i spadają, kolejna równo, kolejna trochę do góry, kolejna w dół, następna znowu w niebo. Są absolutnie nieprzewidywalne. Nigdy więcej. Nadają się tylko do wywalenia..

Żeby nie było. Po powrocie z dzisiejszej strzelanki (w dużej mierze zmarnowane ponad cztery godziny i paliwo na dojazd przez te cholerne kulki) sprawdziłem, jak replika działa na excellach, exteme'ach (0.30) czy (chyba) madbullach 0.40 - kulki reagują na hopa bez problemu i każdy strzał jest powtarzalny.

Edited by Vyderka
Link to post
Share on other sites

Kupiłem 1kg Pestek 0.35 (prawdopodobnie nie są to "Premium") Nie używałem ich w "snajperce", cokolwiek miałoby to znaczyć, tylko w AEGu z520fps.

Powiem tyle: tragedia. Każda kulka leci inaczej - jedna wali świecę w niebo, kolejne dwie lecą 30m i spadają, kolejna równo, kolejna trochę do góry, kolejna w dół, następna znowu w niebo. Są absolutnie nieprzewidywalne. Nigdy więcej. Nadają się tylko do wywalenia..

Żeby nie było. Po powrocie z dzisiejszej strzelanki (w dużej mierze zmarnowane ponad cztery godziny i paliwo na dojazd przez te cholerne kulki) sprawdziłem, jak replika działa na excellach, exteme'ach (0.30) czy (chyba) madbullach 0.40 - kulki reagują na hopa bez problemu i każdy strzał jest powtarzalny.

 

Jakiej gumy Hop-Up używasz?

Link to post
Share on other sites

Guardera. Od lat używam tych gumek hop up, strzelałem na nich różnymi kulkami i z górnej półki i jakimiś gfc i o różnej wadze. Ale czegoś takiego nie widziałem.

Nie wiem, może te pestki są zabrudzone czymś po produkcji i trzeba by je płukać przed wysłaniem do klienta?

Edited by Vyderka
Link to post
Share on other sites

Nawet dokładne mycie nie gwarantuje Ci tego. Ja myłem je 3 rodzajami mydeł, płukałem, ogólnie cuda na kiju z nimi robiłem. Wynik był taki, że jak na początku 1/10 reagowała na hopa prawidłowo tak po tych działaniach mniej więcej 5/10 reaguje dobrze. Co nie zmienia faktu, że cuda dalej się z nimi dzieją.

Link to post
Share on other sites

Aha. Dzięki.

Coś czuje, że właśnie darowałem sobie dalsze używanie tych kulek.

EDIT: dobrze, że przynajmniej z tego 1kg niewiele mi zostało, efektem nieprzewidywalności tych kulek było nader częste naciskanie spustu, i obserwowanie w lunetce różnorodnych radosnych trajektorii tych kulek. Wystrzelałem, jak na mnie, jakieś ich kosmiczne ilości.

Edited by Vyderka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...