Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki PESTKI - wady/zalety/propozycje


Recommended Posts

Na wstępie pragnę zacytować moją wypowiedź w komentarzach do newsa:

 

Pragnę poinformować, iż jest to pierwsza partia (kilka ton), którą udostepniamy do sprzedaży. Z uwagi, że przede wszystkim uważam się za maniaka, a nie właściciela firmy, czy producenta amunicji, mam prośbę.

Nie kupujcie na poczatku wiadrami!!! Chcemy, abyście na początku dobrali sobie właściwą amunicję (gramaturę) oraz sprawdzili jak ona się sprawuje w waszych gunach. Jest to dość nietypowe ammo. Średnica zbliżona do Blastera, struktura nieco przypomina Excela, jednak jest produkowana inną technologią i np. pod lupą widać szew, który tak naprawdę jest widoczny wyłącznie na strukturze, ale nie stanowi jakiejkolwiek nierówności. Nowa technologia dała nam wysoką jakość (na razie potwierdzona tylko naszymi testami) oraz niską cenę (to chyba widać).

 

Na naszej stronie są już zdjęcia, na których widać, że Pestki są pakowane w podwójne torebki strunowe oraz w worki 25kg.

 

Proszę ponownie, potestujcie i czekamy na wszelkie informacje (dobre i złe) pod mailem ammo@asg.com.pl.

 

W maju mam spotkanie robocze z szefem produkcji i będę mu przedstawiał Wasze sugestie.

 

Życzę miłego użytkownia i z góry dziękuję za uwagi dotyczące eksploatacji.

 

Może się teraz powtórzę, ale to istotna informacja. Zachęcam w tym miejscu do opinii i wymiany poglądów dotyczących naszej amunicji. Nie ma znaczenia czy będą one negatywne, czy pozytywne, bo wszystkie są dla nas istotne. Jednak warunkiem wypowiedzi powinny być potwierdzone fakty i praktyczne informacje. Domysły nie są tu na miejscu i jeżeli ktoś ma ochotę "pogdybać", to prosiłbym o stworzenie własnego tematu.

 

W tym miejscu z góry przepraszam, bo sam pozwolę sobie później na małe OT, ale będzie ono odpowiedzią na niektóre komentarze do newsa.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moje wrażenia: W lufach kulki spisują sie nienajgorzej. Zacinek ani peknieć nie odnotowałem. Używam 0,28, przy mocy 430fps i lufie 6,03. Ich wadą jest natomiast duża chropowatość, co przy ciężarze 0,28, powoduje pewne problemy w podawaniu w gunach przy dużym rofie i bez nakładki na zębatce. Dopuki strzelam singlem wszystko jest ok. Lżejsze kulki (0,25-) są podawane normalnie.

Link to post
Share on other sites

Wyjął mi to kolega z ust, jednak chciałem to powiedzieć dopiero po udzieleniu odpowiedzi na komentarze z newsa :(

 

No cóż w ciągu najbliższych dwóch dni i tak to uczynię, a dla uspokojenia mogę zdradzić, że zostały już wysłane dwie partie tej amunicji do testów do Redakcji i to w dwa końce Polski. Testy będą na 100% rzetelne oraz wnikliwe, jak zawsze.

 

Na szybko jeszcze tylko dodam, że amunicja nie zacina się w żadnych lufach, pod warunkiem, że są one czyste, a hop-up jest właściwie ustawiony (nie zasłania połowy prześwitu lufy). Druga sprawa to prędkości dedykowane, które podajemy na opakowaniach oraz publikujemy na stronie, mają służyć początkującym we właściwym doborze amunicji. 0.35g w sprężynie za 50,- może działać równie komicznie, jak 0.20g w snajpie 550fps. Dla uspokojenia mogę jeszcze dodać, że osobiście strzelałem dziś z M700, które miało 660fps (również przez chrono) z Pestek 0.20g, 0.28g i 0.35g. Muszę zawieźć sceptyków, żadna kulka nie rozpadła się w lufie, jak również żaden cel nie został obsypany konfetti.

 

Jeszcze wrócę do tematu w wolnej chwili i dalej proszę o KONSTRUKTYWNE stwierdzenia po przetestowaniu Pestek.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Strzelalem z 0,2g i zachowywaly sie nieco gorzej niz Blastery i mialem problem z ustawieniem hopa na nich, ale cena to napewno wynagradza. Ogólnie mozna powiedziec ze sa OK

 

Czy "Gdzieś w Wielkopolsce" nie ma zwyczaju pisania z użyciem polskich znaków ?

CHEMIK

Link to post
Share on other sites

Drogi i tajemniczy Panie asg73,

 

Dziwi mnie twoja totalna niewiedza oraz tak pewne wypowiedzi w tematach o których najwyraźniej nie masz bladego pojęcia. Rozumiem, że twój pierwszy post na forum miał być błyskotliwy i jakże profesjonalny, ale ...

 

Zaczniemy od pechęrzyków powietrza w amunicji, co z resztą już było opisywane.

O to zdjęcia Exceli (po lewej) i Blasterów (po prawej).

blaster_excel.jpg

 

Wracając do tematu posta poprzedniego.

Brakuje w nim informacji w którym momencie toru lotu kulki pekła?

W komorze HU, czy może po trafieniu w ścianę?

Jeżeli w lufie to chętnie się dowiem, w jaki sposób ją złapałeś?

 

 

Przepraszam, ale założyłem ten temat z prośbą o informacje istotne, a nie takie opowieści dziwnej treści.

 

 

p.s.

 

Może byś się tak przedstawił i powiedział jaki sklep reprezentujesz (wnioskuję to po danych, jakie podałeś przy rejestracji oraz ilości postów).

Edited by capri
Link to post
Share on other sites

Domysły nie są tu na miejscu i jeżeli ktoś ma ochotę "pogdybać", to prosiłbym o stworzenie własnego tematu.

 

 

Proszę wszystkich o trzymanie się tematu i zabieranie głosu PO PRZEPROWADZENIU TESTÓW .

Wszelkie przejawy OT będą znikać.

Link to post
Share on other sites

Zamówiliśmy razem 8k Pestek 0.25. Strzelają dobrze z P90 TM stock, M15 CA stock, MP5 stock i 400 FPS, Rugera krótkiego KJW i nie było żadnych problemów. Pojawiły się za to nie wiadomo czemu z nowiutkim MP5 SD3 z CA, w nim kulki się zacinały, (GoldFire, Blastery chodziły gładko) nie wiemy jednak czemu. To pewnie wina egzemplarza.

Edited by Stopa
Link to post
Share on other sites

Dostałem "pestki" 0,30 rano, do godziny 14tej wystrzelilem 50 z Tanaka 98k (ma około 520-530fps).

Niebylo zadnego zaciecia ani zadna nierozleciala sie w lufie,na hop-upie,w magu.

Tor lotu ,powtarzalnosc strzalow sa dobre.

Niestety narazie niemoge porownac z innymi kulkami o tej wadze.

Link to post
Share on other sites

Kilka następnych refleksji:

Jesli chodzi o twardość. Porównywalem KSC 0,20, Blastery 0,25, oraz pestki 0,28. KSC wykazały się bardzo dużą twardością, Przy zgniataniu kruszyly się najpierw na pół, a potem na kilka mniejszych, oddzielnych fragmętów. Blastery oraz Pestki, wyszły dosyć podobnie- najpierw lekko pekaly, w kilku miejscach, a następnie zamieniały się w plaską, plastikowa mase, z dużą ilością peknięc na powierzchni. Siła do tego potrzebna, także była zbliżona.

 

Zamontowałem w swoim m4 opóźniacz na zebatce, bo nawet blastery 0,25 nie były przy moim rofie podawane własciwie (co 2-3 strzaly następował pusty). W tej chwili nie mam problemu z pestkami 0,28 podawanymi z locapów CA, przy strzelaniu serią. Puki co 0 zacięć i bdb powtarzalność.

 

Pełna konfiguracja guna, na którym testowano:

GB G&G, zębatki stock, bore up systema, M120systema, silnik systema magnum, sylikonowe okablowanie, lufa precyzyjna mad bull 6,04, gumka hopup H type mad bull.

Edited by Small_Hunter
Link to post
Share on other sites

Teraz może ja się podziele swoimi spostrzeżeniami. Zaczynając od początku to z mojej SL9 >500fpsów wystrzeliłęm już około 500 kulek i żadna się nie zacięła, a wszystko łądnie śmiga. Zauważyłęm jedną rzecz że strzelając z blasterów 0.30 i pestek 0.30 bo miałem okazje porównac. Zasięg jest taki sam jednak na blasterach trzeba bardziej hop-up podkręcac żeby osiągnąc ten sam wynik. To chyba tyle o m4 wspomniałęm w komentarzach na stronie głównej;)

Link to post
Share on other sites

1 dzień testów poligonowych Pestek :)

 

Kulki jak kulki :) okrągłe :) i o to właśnie chodzi... przestrzelaliśmy dzisiaj ok ok 4 tys. pestek we wszystkich rozmiarach (od 0,2 do 0,35 ) rozmiary pow. 0,25 g na lufach precyzyjnych w różnych karabinach (od chińskich wynalazków, po markowe replliki z lufami precyzyjnymi).

 

Czy są lepsze od innych markowych kulek ? Ciężko stwierdzić :) na pewno lepsza jest cena.

 

I największym atutem Pestek jest różnorodność wag... bo teraz każdy jest w stanie dobrać sobie kulki za rozsądną cenę.

 

Dodam jeszcze że kulki były testowane w karabinkach nie przekraczających 450 fps więc najcięższe kulki blisko latały ale nie było problemów z ich podawaniem.

 

Podsumowując :) choć z obecnych kulek (blasterów 0,25) byłem bardzo zadowolony to następną partię zamówię już pestek bo: tańsze i mogę kupić 0,28 :)

 

 

Pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites

AK74 CYMY

tuning 380 fps

lufa 6,04 CA

4000 sztuk - 0 zacięć z magu oraz w lufie

100% zadowolenia z powtarzalności celności

 

 

Mimo że faktycznie niektóre wyglądają jak "pokemony" (jak sie przyglądnąć widać łączenie)

szczerze polecam do podobnych konfiguracji.

 

Satysfakcja cena do jakości 100%

Poleca OASG.

Edited by SebasTTan
Link to post
Share on other sites

Karabinek:

G3 SAS WELL

ok. 400fps

low-cap TM

bateria 9,6 oraz 12V

hop-up CA

 

Wystrzelone ok 200 Pestek 0.25 na odległość 40m. Skupienie dobre, żadnych odchyłów od normy nawet przy wietrze. Żadna kulka się nie rozpadła, przy 12V baterii nie było również problemów z podawaniem. Hop-up dał się ustawić bez problemów.

Mogę tylko polecić.

Link to post
Share on other sites

Regdornowi i Chemikowi bardzo dziękuję za interwencję.

 

Esco, aktualna oferta Pestek nie obejmuje kulek bio.

Nie chcieliśmy prowadzać zbyt dużego asortymentu na początek, jednak w planach są kulki bio oraz tracer (mamy takie możliwości produkcyjne).

Wszystko zależy od zapotrzebowania. Jest to jednak temat najwcześniej na drugą połowę tego roku.

Link to post
Share on other sites

Przetestowałem trochę Pestek 0.25 w P90 z lufą 6.04, żadnych problemów w lufie i zwykłych magazynkach, ale w hicapie niestety ich chropowatość jest za duża i na 150 kulek miałem 3 zacinki, musiałem trzepnąć w maga z góry, żeby zaczął pobierać kulki dalej. Na błyszczących, gładkich kulkach nie ma tego problemu. I tak prawie nie używam hicapa ;-).

Link to post
Share on other sites

Ja rowniez mam podobny problem. Wywalilem ponad 1000 kulek na prometheusie 6.03 363mm w emce. Zadnej zacinki nie mialem , pod tym wzgledem kulki super , jednak w drumie tak jak w hicapie czasami kulki z powodu najprawdodpoboniej szorstkosci sie blokowały - rozkręcaly hicapa i musialem go dokrecac zeby dalej podawał. Na blasterach/xtremach taki problem wystepuje bardzo sporadycznie ,przy pestkach był troche upierdliwy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bron- ak47 beta (350fps)

Lufa- precka SRC 6.03

Kulki- Pestki 0.23

 

Na dobry poczatek wystrzelilem 500 "pestek" ;-) Zadna sie nie zaciela w lufie, nie pekla i smigaja dobrze, jestem bardzo zadowolony z tego zakupu i od teraz beda to moje standardowe kulki :) Polecam

 

Co nie zmienia faktu, że należy stosować polskie znaki.

CHEMIK

Link to post
Share on other sites

Kupilem 4000 pestek 0.23 .

bron: aks74 vfc

lufa stock ( nie wiem ile to ma ;) )

 

magi: mid capy g&p i vfc

 

w vfc nie ma problemów nie tną się. Za to w g&p masakra... Jak zwolni się blokadę to kulki nie lecą. Trzeba stuknąć puknąć...

Póki co do mid capów się nie nadają.

Edited by marys1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...