Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki PESTKI - wady/zalety/propozycje


Recommended Posts

  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Replika: AKS74U z VFC

Lufa: KM HEAD 285mm 6.04mm

kulki: pestki 0.25 (wyplute ponad 2k)

Magazynek: midcapy G&P i VFC

 

Brak zacięć w lufie i midcapach....

 

Chociaż gdy dłużej poleżą w midcapach (np. rozładuję magazynki następnego dnia po rozgrywkach) to zacinają się - wystarczy puknąć magiem w drugą rękę i wsio wraca do normy.

Link to post
Share on other sites

Replika: M15A4 CA Stock

Lufa: 509 mm stock marui

Kulki: pestki 0.20

Wystrzelone kulki: około 3000

Brak jakichkolwiek zacięć w lufie czy to w magazynkach. Używam low capów CA. HU ustawione na 0 i wtedy też kulki mają najlepszą trajektorię i zasięg.

Link to post
Share on other sites

Mam SLR105 A1 Steel version ~440 fps, na gumce guardera przeźroczystej.

Na początku strzelałem z 0.25(pestki oczywiście), wszystko ok, wydawały sie za lekkie.

Przerzuciłem sie na 0.28(również pestki) i kulki wydaje mi sie, że nie są podkręcane odpowiednio(są podkręcane za słabo). Hop up na maxa podkręcony, co spowodowało już kilka zacięć(wcześniej brak).

 

 

Muszę powiedzieć, że tego typu problemy są raczej rzadkością i z tego co wiem to taki objaw wystąpił dosłownie w kilkunastu paczkach z kilkunastu tysięcy paczek, które sprzedaliśmy. Chyba, że jestem w błędzie, to proszę o informacje innych osób.

 

może to mnie dotyczy, niedługo będę miał "trochę później sprzedane " 0.28.

 

Pozdrawiam kuba1323

Link to post
Share on other sites

Przestrzeliłem już 2k kulek na precce 6,03 i lata jak marzenie :) Wprawdzie kulki rozsypują się łatwo po uderzeniu w cel, ale póki co przebywają cało całą podróż przez lufę więc nie narzekam :)

Kulki ładnie lecą już na MINIMALNYM hopsiupie, co biorę na plus (nie trzeba "dusić" kulki gumaczem...)

 

Ogólnie kulki w porządku, mogę je polecić z czystym sumieniem :) I ta cena...

Link to post
Share on other sites

replika - AUG [JG] upg 400fps

lufa - precka SRC 6.03mm

hu - sylikon guardera

kulki - pestki 0.25 wystrzelone 1.5k

 

+ zero zacieć w Hicupie i w lufie

- po 1.5k kulek gumka HU (hu ustawiony na 0) została delikatnie poszarpana co mnie delikatnie zdenerwowało... wcześniej gumka była dałą bo przed strzelaniem robiłem przegląd :-F

Link to post
Share on other sites

Replika - M16A3 P&J

Lufa - stock

hu - stock

kulki - pestki 0,23 i 0,25 wystrzelone jakieś 4k

 

Tor lotu ładny, nie wiem dlaczego pestki 0,25 lecą dalej i lepiej od guarderów 0,25. Czasami wśród kulek można napotkać się na jakiegoś bubla który blokuje się w magu, dlatego zalecam selekcje.

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem 4000 szt pestek 0.23 i 2000 szt 0.20

Nie w celu testów, lecz chciałem po prostu spróbować...

 

Replika m14 AGM, wymienione wszelkie bebechy, prec 6.03

Ustawiłem HopUp i byłem bardzo zadowolony... zasięg wzrósł... podobało mi się...

Po około 3 godzinach... przerwa na obiad...

Zaznaczam, że nie zanotowałem żadnych zacięć w lufie...

Zaczął mnie niepokoić rozrzut...

Kumpel strzelał na dragunowie, jakimiś ciężkimi, był wniebowzięty..

Znów sprawdzam HopUp... Zasieg lepszy, ale coś mi tańczyły na boki...

 

Pomyślałem... ubzdurałem sobie... wcześniej było tak samo...

Ale cóż... wziąłem od kumpla extremy... sprawdzam...

Skupienie lepsze... zasięg delikatnie gorszy...

 

Pomyślałem, że wina komory.. dopiero co wymianiałem...

Więc wzieliśmy na warsztat lekko stuningowaną mke z CA...

To samo... na extremach skupienie lepsze... zasięg ciut gorszy...

No to excele... wypadly podobnie jak xtremy...

 

Kolejna replika... stockowy mp5sd3 z CA...

Kumpel załadował pestki... strzela w semi...

cytuje:

O k...... ale kulki... zaje...te (wzrost zasięgu)

strzela w auto:

O ku... ale tańczą...

 

Sprawdziłem na koniec w pistolecie (Umarex na co2 - 360fps)

Nie dalo sie strzelac... celnosc byla fatalna... zego na extremach nie odczulem...

 

Podsumowując...

Byłem zadowolony z kulek... gdyż bawiłem się nieprzeciętnie...

Podczas testu na dystansie 50metrów celując w środek grupy trafiłem 3 osoby :)

Po zmianie na xtreme trafiłem jedną...

Do mojego pistoletu... się nie nadają...

Jeżeli oczekuje skupienia... nie nadają się..

Jeżeli ktoś sieje kulkami jak z km... są fantastyczne...

 

Nie wiem czym to może byc spowodowane... w końcowej fazie lotu kulki skrecaly a to w lewą strone.. a to w prawą...

Zastanawialismy się czy jest to może kwestia wyważenia kulki... nie wiem...

 

Ogólnie zdecydowałem, że będe kupował i pestki... i xtremy...

w zależności od humoru i efektu jakiego będe pożądał, takie będe stosował...

 

Tu mam pytanie do Capri... Czym może byc spowodowany ten rozrzut?? i czy planujecie coś zmieniać... gdybym na waszych kulkach miał takie skupienie jak na xtreme... a zasięg się nie zmienił... no to kulki rewelacja...

 

W razie pytan co do bebechow wwymienionych u mnie badz mce podam do wiadomosci capri. mp5 byla stockowa...

Link to post
Share on other sites

Oto jaka "precyzyjna" pestka trafiła się w opakowaniu.

dsc00258uh0.th.jpg dsc00259kh1.th.jpg

 

Niestety ostatnio zaobserwowałem spadek jakości, ostatnio zakupiona paczka ma strasznie duży rozsiew na auto.

 

Na dwudniowym scenariuszu pestki zaliczyły 2 zacinki:

-0.2 na SLR CA

-0.23 na g36c CA

lufy: stock

Link to post
Share on other sites

Rozsiew, który również zanotowałem i wyżej opisałem prawdopodobnie spowodowany jest żłym środkiem ciezkości, wokół którego obraca się kulka po przejściu prze Hop Up... Raz pęcherzyk powietrza jest na środku, innym razem gdzie indziej... w związku z tym kulka nie obraca sie tak jak powinna... Rozsiew jest tragiczny...

Link to post
Share on other sites

Sprawa braków w opakowaniach faktycznie już została przez nas zauważona i wiemy, że średnio w jednym opakowaniu na 1000 zdarzają się odpady po produkcyjne. Niestety jest to problem wszystkich producentów to samo zauważyliśmy np. w Blasterach i Marui.

 

Fakt jest faktem, że nie powinno to się zdarzać i walczymy o to z fabryką, żeby takie przypadki nie miały miejsca.

 

Co do "rozsiewu", to nie zauważyliśmy tego problemu, ale skoro kilka osób zgłosiło problem to musimy temat zbadać. Czy dotyczy to wyłącznie Pestek 0.20g i 0.23g?

Link to post
Share on other sites

jak użyłem 0,28 pestek w sigmie na co2 ustawiając odpowiednio hu to po przejściu na extreme precision musialem hu skręcić w dół...

 

morał z tego taki że moje też się słabiej podkręcały...

 

no ale komora hu w tej sigmie to wymysł chorej wyobraźni ;)

Link to post
Share on other sites

Raczej to nie jest kwestia powietrza i tym podobnych. Przerabialiśmy to już na początku.

A co myślicie o tym, że może to powodować powłoka zewnętrzna, która jak zapewne wszyscy zauważyli ma na sobie coś w rodzaju talku? Możecie spróbować prawidłowo wyczyścić lufy (w szczególności komory hu)?

 

Dla niezorientowanych:

1. HU na minimum

2. lufa w dół

3. pryśnięcie niewielkiej ilości oleju silikonowego do komory (w gnieździe maga)

4. wycior

 

Zauważyliśmy, że po wystrzelonych kilku/kilkunastu tysiącach Pestek na gumce pojawia się pył (jakby odpowiednik nagaru w broni palnej ;) ).

Taki zabieg może wyeliminować problem. Przypominam, że po czyszczeniu trzeba wystrzelić kilkadziesiąt/kilkaset kulek, aby HU zaczął działać właściwie.

 

Jeżeli ktoś ma czas i ochotę to zapraszam z bronią i amunicją do nas.

Zrobimy testy na miejscu i może dojdziemy od razu do konkretnych wniosków.

Edited by capri
Link to post
Share on other sites

Przed strzelaniem karabin był czyszczony i smarowany z racji iz był to wypad dwu dniowy... No i druga kwestia... nie było tego problemu na extremach w tym samym czasie...

Jestem ciekaw czego mogłaby byc to kwestia z rajci iz ogólnie z pestek byłem zadowolony... Rozsiew był na moja korzysć w tym przypadku...

 

Jeżeli będę jechał przez Piaseczno to któregos razu wezme ze sobą sprzęt... pokazałbym w czym rzecz... może znalazłoby sie rozwiązanie...

 

Pestek używałem po raz pierwszy...

 

Spróbuje zrobic nagranie w ten weekend... o ile bedzie cos widać mogę przesłac do capri, tu nie bede umieszczał...

 

Pozdrawiam

Edited by sweder
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No to i ja coś napisze.

 

Karabin: g36c tunning 470fps

HU: stock TM, gumka też stock TM

Lufa: KM Head 363mm 6,04mm

Magi: 2xhi-cap CA do g36, 470BB

 

Od zawsze stosowałem eXtremy, ale że cena Pestek konkurencyjna, więc się skusiłem. Kupiłem od razu 6k kulek 0,28g. No i po wystrzeleniu 2k nie mogę powiedzieć żebym był z nich zadowolony :/ Fakt, nie zdarzyła mi się zacinka jeśli chodzi o lufę, ale wyraźnie tną mi się w magach. Mam dwa i w obu jest to samo. Przy eXtremech nigdy mi się to nie zdarzało (wystrzeliłem ich już z 30k), a jeśli nawet, to może raz czy dwa a tutaj praktycznie non stop. Mag do końca nakręcony, do tego wyczyszczony itp. Planuje je wypróbować w magu od TM. Jeśli sie sytuacja powtórzy to raczej już nigdy do tych kulek nie wrócę. One są chyba po prostu zbyt chropowate na hi-capy, bo mój znajomy w hi-capie do eMki ma podobne problemy.

Edited by _Arczi_
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...