Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, proszę o Waszą radę :) wysłałem zapytanie o wycene tuningu do M14 AGM i o to co dostałem:

 

"Witam!

Poniżej przedstawiam wszystkie części, które były by potrzebne do

przeprowadzenia tuningu w M14 na M130/M140 (450-480fps)

 

1) Szkielet GB z częściami:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1855

Koszt: 316zł.

 

2) Sprężyna główna:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=301

Koszt 55zł.

 

3) Zębatki STU CA:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=413

Koszt 187zł.

 

3) Głowica cylindra:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=597

Koszt 79zł.

 

4) Głowica tłoka:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1409

Koszt 58zł.

 

5) Prowadnica sprężyny:

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=623

Koszt 67zł.

 

I to by było chyba wszystko.

Ogólny koszt to: 762zł.

 

Niestety od pewnego czasu nie przyjmujemy już na serwis replik firmy Well, Cyma, AGM, SRC, P&J, DE, Kart itp. Jest to spowodowane tym, iż z powodu zastosowania tanich elementów, repliki te są bardzo niestarannie wykonane. Bardzo często przy tuningach, lub wymianie pewnych rzeczy, okazuje się że trzeba wymienić dużo więcej części a i tak finalna ilość fps nie zawsze odpowiada rzeczywistej ilości fps jakie może oferować dany tuning. Dodatkowo po mocnym tuningu bardzo często są problemy z repliką...

 

Nawet gdy w replice zostanie wymienione większość mechanicznych rzeczy (Gerbox, komora hop-up) to nie oznacza to, że replika będzie działać prawidłowo...

 

Wszystkie te fakty spowodowały podjęcie takowej decyzji przez nasz serwis.

Pozdrawiam

Marek "

 

Co o tym myślicie? Pasowałoby mi takie coś z wyjątkiem gearboxa, jak ten się sypnie to wtedy pomyśle nad nowym :) Co ewentualnie byście zmienili? Zależy mi na jak największym zasięgu i skupieniu. Do tego dochodzi oczywiście gumka hu i precrura.

Link to post
Share on other sites

Proponowałbym to poniżej jak tylko będzie dostępne(jeśli będzie):

 

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=971

 

Do tego łożyska ślizgowe.

Sprężyna M110.

Precka 550mm Systema.

Gumka HU (sylikon Guarder albo Systema).

Prowadnica sprężyny.

Bateria 9.6V.

 

Skoro OLO napisał że po wymianie sprężyny na M100 i lufy na precke miał 395fps to przy takim zestawieniu powinni być koło 420fps może więcej? Jeśli coś pominąłem to poprawcie mnie.

Edited by splinter
Link to post
Share on other sites

Sprawa ma się tak!

Mam M110 MO do tego precke MB , głowicę tłoka samoróbkę od kumpla , łożyska ślizgowe i batkę 8,4 V RC Sanyo 3600 mAh i śmiga pięknie ! :-F

Z tym że mój banglacz to Kart !

Myślę że części w GB Kart-a i AGM są te same ( choć nie widziałem AGM ).

W każdym bądź razie na tym zestawie mam niecałe 390 fps.

Na razie nic się nie rozleciało ( może przez to że strzelam tylko single ).

Więc po co chcesz zmieniać aż na M130 !?

Co do gumki u nas Kartowców jest mały problem z gumą !

Jakiej nie założysz to lipa bo sypie po 2 kule - czasem oczywiście !

To chyba wina komory hop-siup !

Zrób tunning ale bez przesadyzmu !

POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

Wyślij do Krakmana, oni chyba już z zamkniętymi oczyma składają te M14 :P Ja wysłałem i zamontowali wszystko tak, że po dwu-kulowych strzałach nie ma śladu...

 

No i co ciekawe po wsadzeniu rury 6.03 i gumy HU siła wynosi....350fps na 0,2!! Nie wiem skąd ale tak pokazuje chrono!

 

Loteria!

Link to post
Share on other sites
Więc po co chcesz zmieniać aż na M130 !?

 

z tego powodu, że chciałem m14 zrobić jako sniperke. Wiem, że moge się zdziwić więc niech to chociaż będzie taki konkretniejszy gun dla strzelca wyborowego,jak już pisałem wcześniej zależy mi na zasięgu skutecznym i taka sprężyna też jest powodem :) Chociaż nie mówie, że się nie zastanawiam nad słabszą. Ktoś w temacie tuningu Karta chyba już wsadzał sprężyne M130 i zdaje się, że gearbox zaczął mu pękać, nie pamiętam dokładnie.

 

W każdym bądź razie na tym zestawie mam niecałe 390 fps.

 

Czy mógłbyś mi tak chociaż na oko powiedzieć jaki masz zasięg skuteczny? Czy jest to jakaś kolosalna różnica w porównaniu ze stockiem?

W drużynie mam odniesienie do M15 CA po tuningu do lvl II czyli około 430fps. Chciałbym dążyć do tego żeby mój zasięg przewyższał CA po tuningu z wiadomych względów ;)

 

Proponowałbym to poniżej jak tylko będzie dostępne(jeśli będzie):

 

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=971

 

Racja, ten zestawik przy opcji, że nie będe brał nowego gearboxa chyba jest oczywisty. Do tego trzeba jeszcze dorzucić łożyska.

 

 

Drakeus, tuning chciałem sam przeprowadzić ale to też jeszcze podlega dyskusji ... :)

 

Splinter nowych zębatek nie przewidujesz w tym zestawie co napisałeś? W M14 są ponoć stalowe ale czy wytrzymają?

Link to post
Share on other sites

Quattro zębaty wytrzymają na luzik ! Kumpel miał te same w R6 i śmigał na nich

właśnie na M130 przez pół roku - później sprzedał replikę ( pewnie bangla dalej :-F )

Co do zasięgu. Kiedyś liczyliśmy krokami ( niech żyją prymitywne sposoby ery kamienia łupanego ) i w człowieczka można bez problemu trafić z stockowego Kart-a z ok. 45-50 kroków ( myślę że to będzie odpowiadać 30-35m) ! Po lekkim tuningu :

- głowica tłoka (samoróbka)

- uszczelka głowicy (j.w.)

- precka MB

- M110 MO

- łożyska ślizgowe CA

- guma hop-siup czarna ( firma niznana - znalazła się w szafie :-F )

- batka 8,4V RC 3600 mAh Sanyo

Mam jak napisałem wyżej niecałe 390 fps (chyba cosik 386 fps ) a zasięg i skupienie w porównaniu do stock-a to jak Polonez , a Audi S8 ! Zasięg ( znów liczony krokami ) to teraz ok. 65-70 kroków ( tj. tak myślę 45-50m ).

Oczywiście mowa tu cały czas o skutecznym a nie maks.

Pozdrawiam all userów M14 !

Link to post
Share on other sites

Tak tutaj mówisz Quattro o m130 a jaką baterię włożysz do kolby? Ja się zastanawiałem nad m150 i tym wzmocnionym GB (razem z częściami Deep Fire, Guardera, baterią wyjdzie około 1050zł) ale w kolbie nie ma miejsca na baterię. Myślałem żeby wyprowadzić kable na zewnątrz, a baterię zakryć skórą jednak do tego potrzebna by była batka typu V ew. jakiś custom :roll: Chyba że RC Sanyo pociągną m150 (tylko single) ale to już bajdurzenie.

Link to post
Share on other sites

OK zrobiłem sobie podsumowanie i ma się to tak:

-spring m120 lub m140 (30zl) zależy od mojego humoru :)

-łożyska ślizgowe (40zl)

-zestaw cylindra (199zl) o ile dobrze to kolega Splinter napisał kiedyś będzie dostępne

-prowadnica z łożyskowaniem (67) ale jest sens?

-gumka HU powyżej 400fps (54zl)

-precrura Guarder 550mm 6,04 (134zl) o ile ... j.w.

-dysza uszczelniona (40zl) i ... jest sens?

 

w sumie za wszystko 564zl, bez bezsensownych rzeczy w moim mniemaniu :) 457zl. No i sniperka tudzież karabin wyborowy że mucha nie siada :)

Galandisch jeśli tamto to polonez przy Audi S8 to to bedzie awionetka przy promie kosmicznym :D mam nadzieje ...

 

Drakeus no myśle jakieś conajmniej 10V wrzucić, ale myśle że powinna wejść, a jak nie to poprostu tak jak mówisz wyprowadzić kable i baterie włożyć np do ładownicy przyczepionej do kolby i wtedy wielkość baterii Cie już nie interesuje ...

Edited by Quattro
Link to post
Share on other sites

Dyszy nie kupisz odpowiedniej bo:

1. Tm nie pasuje

2. G&P nie pasuje

3. DF nie pasuje

4. Inne j.w.

Wszystkie albo za krotki albo za długie! Można niby piłować.

Batka 8,4V nie da chyba rady z M130 , a jeśli da to na krótko.

10V na pewno nie wejdzie w kolbę , bo nie wsadzisz tam nawet 9,6V ta , ażeby nie demontować stopki kolby.

 

zestaw cylindra (199zl)

 

Jeśli będzie dostępny to podobno i tak cosik tam trzeba grzebać żeby pasował.

Ja mam stock i nie narzekam. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

eeee tam 9,6V nie wejdzie. Zamieniłem się z kolegą na strzelance na 9,6V z M15 taką tylko z dużym wtykiem:

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=981

 

i weszło spokojnie. Powiem nawet lepiej, jest dużo więcej miejsca na upchanie wtyczek a sama bateria ładnie pięknie się wślizguje :) Proponuje wybrać się do sklepu modelarskiego i sobie poprzymieżać co zamierzam zrobić :)

 

Sądze, że tak powinna wejść:

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1033

No tylko wtyki trzeba zamienić

 

Jeśli będzie dostępny to podobno i tak cosik tam trzeba grzebać żeby pasował.

 

Też tak słyszałem, jest podobno zadługi czy coś takiego. Ale nie ma bata jakoś się wciśnie !! :killer: :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Po co aż M140 montować? Wtedy trzeba zmieniać też zębatki, jeszcze nie wiadomo co z silnikiem przy montażu M140.

 

U mnie jest tak:

- zestaw cylindra (głowica cylindra z łożyskowaniem, cylinder, głowica cylindra z podwójnym uszczelnieniem, dysza uszczelniona, która nie pasuje do Karta, do AGM pewnie też) Guarder.

- metalowa prowadnica sprężyny z łożyskowaniem.

- łożyska kulkowe stalowe.

- sprężyna 150 PDI = M110.

- precrura 6.04 550mm Guarder (na styk z lufą zewnętrzną).

- gumka HU silikon Guardera (z tym mam najwięcej problemów, w najbliższym czasie zainwestuje w gumkę Prometheusa).

 

Na tym tuningu osiągam coś ponad 410 fps co w zupełności mi wystarcza, zwiększona żywotność gb, szybkostrzelność jest dobra na 9.6V 1700mAh, ale i tak strzelam na singlu. Problem mam tylko z podwójnymi kulkami.

Edited by bartek_86
Link to post
Share on other sites

Moja mała skromna rada. Przy M120-130 warto NIE UŻYWAĆ łożyskowanej prowadnicy sprężyny, tylko coś zwykłego, ale DOBRZE nasmarowanego - wzrost FPS od 20 do 50 ( mierzone na 5 różnych replikach).

Lufy CA, z doświadczenia są najbardziej kompatibilne i najsprawniejsze w wydajności FPS ( mierzone na 7 róznych lufach ).

 

Pozdrawiam,

M

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam M110 , łożyska ślizgowe CA i prowadnica stock , zmieniona guma hop siup na custom ( nie wiem skąd się wzięła ) , samoróbka głowica tłoka i uszczelka z cyklu wytnij to sam i lufka MB! All zestaw BaNgLa jak trzeba :-F

No tak to wszystko ciągnie batka 8,4V RC 3600 mAh Sanyo

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Ok, thx... jeszcze bym V7 zamówił icon_smile.gif

Przepraszam za wprowadzenie w błąd. U kolegi, który zakupił wersje 7 prowadnicy nie było problemów z wąskością "skrzydełek", ale jak OLO pisze, że v.3 pasuje najlepiej to na pewno lepszy wybór.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...