Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt M733 ???


Recommended Posts

ppytanie akurat pasowało do topicu :]

edit.1 jakbyś mi jeszcze mógł powiedzieć gdzie tam szukać, bo z ogniw 8.4V widze tylko takie 4000mAh :]

chyba że można włożyć o innym napięciu ale ja nic o tym nie wiem :D]

edit.2 widze jeszcze takie 9.6V ale moja alfa3 ich nie obsługuje 8)

edit.3 :D reszta to 7.2V co jest chyba zbyt niskim napięciem

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:o Jak mowiles ze zielony jestes to nie myslalem ze az tak :o

 

Zacznijmy od poczatku.

- baterie do AEG'ow skladaja sie z roznej ilosci ogniw po 1,2 V kazde

- bateria 8,4 V to 7 ogniw, 9,6 V to 8 ogniw itp. itd.

- 600 mAh, 1200 mAh to oznaczenia pojemnosci(to ona decyduje o tym jak dlugo sobie postrzelasz, ale im wieksza pojemnosc tym wieksze ogniwa)

- ogniwa sa zgrzane w pakiety przy uzyciu zgrzewarek punktowych, nie proboj laczyc ogniw w pakiety przy uzyciu lutownicy bo pozbawisz je tego co najcenniejsze, pojemnosci

 

Co do ogniw na www.batimex.pl , w dziale sklep, w menu po lewej na samym dole masz "ogniwa przemyslowe ni-cd", kliknij ten link a po prawej stronie pojawi ci sie lista roznych ogniw. Powinny tez tam byc Sanyo KR-1200AAE 4/3AA. To jest najwieksze co mozesz wcisnac, a i tak po modyfikacjach roznych. Jak bys mial jeszcze jakies pytania wal na priva albo gg:1680204 bo nie ma sensu zasmiecac tego topica.

 

Dodano: Czw Maj 13, 2004 11:25 am

 

Hmm, nikt mi nie odpowiedzial na pytanie dotyczace baterii to sam sobie odpowiem na podstawie moich wlasnych doswiadczen :P Moze sie to komu przyda.

 

Do foregripa w M733 zmiesci sie bateria 9,6 V 1700 mAh na ogniwkach NiCd. I nie jest to bynajmniej jakis vshape bo by nie wszedl ze wzgledu na zbyt waski foregrip. Bateryjka to dosc nietypowy nun-chuck, zeby sie bezpicznik zmiescil(a i tak bezpiecznik zostal wymieniony na mniejszy).

 

M733%20custom%20battery%20pack.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ta jest :D Modyfikacja ta polega na dodaniu jednego plastikowego pierscienia, ktory w zaden sposob nie dociska lufy do body i rurki, ktora na tym pierscieniu sie opiera. Bynajmniej rurka tez nie usztywnia nic. Takze jakichs powaznych zmian konstrukcyjnych w celu pozbycia sie efektu chwiejnej lufy nie poczyniono, grip zostal tylko nieznacznie wydluzony i zwezony.

Link to post
Share on other sites

Najwidoczniej srubki masz dobrze przykrecone a body nie zdazylo sie wyrobic w miejscu laczenia lufy i body. To drugie to pewnie dopiero po dlugim uzytkowaniu repliki wystapi. Co do srubek w chamber blocku, zabezpieczyc loctitem 243 i po sprawie.

Link to post
Share on other sites

witam

Co do Arbalowej giwery- fakt za stara nie jest, chciał sie chlopak pochwa lić. Tak już jest, jak sie dwa lata na AEGa składa. :wink: Anyway przy wstępnym i dogłębniejszym porównaniu z M4A1 to własnie ten plastikowy dynks "usztywnia" nieco lufe. Ale nie wyprzedam faktów, bo skręcone jest tak samo jak we wszystkich Coltach (jedna oś), więc teoretycznie chwianie powinno wystąpić tyle ze później :lol:. TM mogło się postarać i skręcić "trój osiowo" albo dać większe śruby. Pożyjemy zobaczymy.

 

Co do akumlatorka jest dokładnie jak pisał Minimal.

 

Paramedic.... leń z Ciebie śmierdzący.

 

pozdrawiam

wilku

Link to post
Share on other sites

Jezu, arbal, skoncz pisac glupoty. Ten plastikowy pierscien, w ktory wklada sie ta aluminiowa rureczke(czy moze tak jak ty to nazwales, metalowy sztywny pret) nijak nie usztywnia czegokolwiek. Ten kawalek plastiku siedzi na chamber blocku a nie na chmaber blocku i body. Co do rurki, na pewno nic nie usztywnia, wystarczy popatrzec gdzie, jak i do czego jest przymocowana. Heh. Sugeruje, zebys najpierw rozkrecil giwere a dopiero pozniej pisal cokolwiek na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Jezu, tez mam taki pret, sztywny, ale na pewno nie jest masywny, wazy niewiele wiecej od paczki zapalek. Ten pret niczego nie usztywnia. Ten pret to atrapa rury gazowej. Jesli rozkreciles i stwierdziles, ze zarowno ten plastikowy pierscien jak i ten precik usztywniaja lufe to gratuluje spostrzegawczosci.

Link to post
Share on other sites
tylko masywny zajebiscie sztywny pręt

 

On nic nie daje, a jak go wymontujesz to lufa się też nie chwieje.

 

Co ciekawe zacytuje tekst który jest w opsie M733 Comando na firearms.pl

 

Jednak największym plusem wykonanej przez Tokyo Marui repliki jest rozwiązanie znane już z M16A1 VN - wzdłuż lufy w przednim chwycie znajduje się metalowy pręt wzmacniający lufę i w zasadzie eliminujący występujący w M4/SR-16 efekt "chwiejnej lufy".

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Arbal, nie kluc sie. Bylem tak samo uparty jak ty poki za namowa Minimala nie rozkrecilem chwytu. Ta imitacja rury gazowej jest gowno warta. Rownoznacznie mozesz ja wyjac i miec wiecej miesca na baterie.

 

A takie upieranie sie uzytkownika M733, ze nie ma u niego problemu jak w innych eMkach TM to pobozne zyczenia - jesli Ci sie nie chwieje teraz to napewno bedzie sie chwiac pozniej.

Link to post
Share on other sites

I ja wlasnie tak zrobilem, Wyjalem rureczke i mam dzieki temu baterie 9,6 V 1700 mAh w chwycie :)

 

Co do tekstu, ktory zacytowal sharpek, to jedna wielka bzdura. Nie wiem czym sugerowal sie ten kto to pisal.

 

Co do lufy w M733 i M4, nalezy pamietac ze w M4A1 TM jest lufa dwuczesciowa i niekiedy to chwianie moze wystapic nie przy chamber blocku a zaraz przy muszce. Jednak dwuczesciowa lufa ma tez swoje zalety(dziwi mnie, ze w M733 nie zastosowano takiego rozwiazania), mozna ciasniej zamocowac foregrip, co przy jednoczesciowej lufie jest malo mozliwe. Ostatecznie mozna tez podlozyc podkladke miedzy muszke a metalowa plytke trzymajaca polowki foregripa.

 

I na koniec, M733 jest be :P Lufe ma zdecydowanie za krotka, zeby nie powiedziec pedalsko krotka :P :D

Link to post
Share on other sites

a co Ci w niej sie nie podoba?:)

 

Mi taka giwerka wystarczy... fakt nie robie upgardow i nie zamierzam. Jako stockowa giwera jest bardzo dobra, jest to eMka i nie jest dluga... dla mnie wsam raz. Jestem z niej zadowolony jeszcze mnie ani razu nie zawiodła :]

Link to post
Share on other sites
... nalezy pamietac ze w M4A1 TM jest lufa dwuczesciowa...

Nope. Nie dwu tylko trzy.

... i niekiedy to chwianie moze wystapic nie przy chamber blocku a zaraz przy muszce...

Moze. Jak sie sruby poluzuja albo z czasem wytrze material na srodkowym odcinku na styku z srubami.

Jednak dwuczesciowa lufa ma tez swoje zalety..., mozna ciasniej zamocowac foregrip, co przy jednoczesciowej lufie jest malo mozliwe

A co ma liczba elementow lufy do ciasnego zamocowania okladzin (bo o okladziny Ci chyba chodzi)? Przedni ogranicznik jest o ile pamietam przykrecany (musi byc bo na pewno nie jest integralnym elementem lufy). Jak jest przykrecany, to jesli Ci okladziny lataja mozna go odkrecic i przesunac w strone korpusu. Latwiej to zrobic niz wszystko rozbierac i 'skracac' lufe. A nawet jesli sie myle to ten karbowany O-ring przy korpusie jest przeciez na sprezynie wiec to on tak naprawde dociska okladziny do przedniego ogranicznika i trzyma je razem. Jednym slowem (oprocz potencjalnej redukcji kosztow) za grzyba nie moge dojsc czemu zastosowali taki patent z lufa w M4. Jesli w w 733 odeszli od tego to zrobili krok w dobrym kierunku.

A, jest jeszcze jeden powod zeby robic trzyczesciowa lufe. Mianowicie daje to duzo miejsca na super hiper wielka plastykowa tacke trzymajaca super hiper maly bezpiecznik.

Link to post
Share on other sites
...Nope. Nie dwu tylko trzy...

...A co ma liczba elementow lufy do ciasnego zamocowania okladzin (bo o okladziny Ci chyba chodzi)? Przedni ogranicznik jest o ile pamietam przykrecany (musi byc bo na pewno nie jest integralnym elementem lufy). Jak jest przykrecany, to jesli Ci okladziny lataja mozna go odkrecic i przesunac w strone korpusu. Latwiej to zrobic niz wszystko rozbierac i 'skracac' lufe. A nawet jesli sie myle to ten karbowany O-ring przy korpusie jest przeciez na sprezynie wiec to on tak naprawde dociska okladziny do przedniego ogranicznika i trzyma je razem...

Hmm, co do ilosci czesci lufy, ja liczylem bez chamber blocka, a wtedy sa tylko dwie czesci w M4 i tylko jedna w M733 :P

 

Jesli zas chodzi o okladziny, pomimo sprezyny przy karbowanym pierscieniu nie lezaly zbyt pewnie. Nie bardzo rozumiem jak chcesz przesuwac przedni ogranicznik. Po zalozeniu lufy od M4 problem zniknal, leza na tyle ciasno, ze nic sie nie rusza.

Link to post
Share on other sites
Hmm, co do ilosci czesci lufy, ja liczylem bez chamber blocka, a wtedy sa tylko dwie czesci w M4 i tylko jedna w M733 :P

no coz czamber blok jest bardziej czescia lufy niz korpusu. zobacz jak wygladaja zamienne lufy jednoczesciowe. Jak rozumiem w m733 czamber blok jest nadal osobna czescia?

 

Nie bardzo rozumiem jak chcesz przesuwac przedni ogranicznik.

odkrecic mala srubke, przesunac ogranicznik w kierunku korpusu, przykrecic srubke?

sprawdze w domu czy nie bredze. dzis czwartek co oznacza ze sie w pracy integrujemy przy puszce czy dwoch wiec szansa pomylki wzrasta dramatycznie :D (kids, don't do it at your work, leave it for pros :D)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...