Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich :killer: Mam pytanko które z wyżej wymienionych lepiej sie sprawdza. No i moze kilka opini od posiadających owe kamizelki. Która wedłóg was jest "lepsza"? :uśmiech:Może Plusy i Minusy...

ps. buttpack podczepia sie do ringów kamizelki czy do pasa? :poddanie:

Edited by dembek90
Link to post
Share on other sites
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zacznę od końca, wydaje mi się, że buttpack doczepia się i do pasa za pomocą klipsów Alice i do ringów za pomocą pasków. Piszę "wydaje mi się" bo sam nie używam.

 

TLBV jest chyba wygodniejsza, bo ładownice naszyte są pod kątem i ułatwia to wyciąganie magazynków. Poza tym nie wiem jak w TLBV, ale ITLBV jest oparta na siatce, co zwiększa przewiewność konstrukcji. Więc może wybierzesz ITLBV? ;)

 

Ja mojej ITLBV używam wraz z MP5 i całość się sprawdza. Magi od niemieckiego pistoletu maszynowego,mimo iż zdawałoby się tak różne od M4, jednak wchodzą na tej samej zasadzie (do górnych ładownic po 2, do niższych po 1 szt.), a używanie jest komfortowe.

Myślę, że jest to całkiem znośne, choć może w dobie modułowych kamizelek nieco archaiczne oporządzenie, jednak jest wygodne, względnie tanie (ja używaną kupiłem w stanie "dobry+" za 100 zł u Bosskiego na allegro), wytrzymałe (przynajmniej jeśli chodzi o wersje kontraktowe), a i do pasa można zawsze doczepić co nieco.

 

Mówiąc krótko, jeśli nie czujesz potrzeby zmiany konfiguracji oporządzenia, tak jak pozwalają na to modułowe konstrukcje, to myślę, że możesz się skusić. Ja się nie zawiodłem.

 

Pozdrawiam ;-)

Link to post
Share on other sites

LBVka ma skośnie ustawione ładownice (część ludzi uważa, że to plus- lecz to nie ja :D ) natomiast TLBVka ma pionowo ustawione ładownice co mnie osobiście bardziej odpowiada. Oczywiście również bardziej odpowiada mi materiał zamiast siatki (co sprawia iż kamizela wygląda na mocniejszą- czy tak jest jeszcze nie byłem w stanie ocenić).

 

Ja wybrałem pionowe łądownice i materiał- ale to chyba rzeczy bardziej gustu niż powiedzenia co jest lepsze co gorsze... dość podobne produkty.

Link to post
Share on other sites
LBVka ma skośnie ustawione ładownice (część ludzi uważa, że to plus- lecz to nie ja :D ) natomiast TLBVka ma pionowo ustawione ładownice co mnie osobiście bardziej odpowiada.
LBV i TLBV to jesdno i to samo.

LBV - proste ładownice, na materiale

ELBV - skośne ładownice, na siatce

 

Oczywiście również bardziej odpowiada mi materiał zamiast siatki (co sprawia iż kamizela wygląda na mocniejszą- czy tak jest jeszcze nie byłem w stanie ocenić).
Ale jest nieprzewiewna.

 

Ja wybrałem pionowe łądownice i materiał- ale to chyba rzeczy bardziej gustu niż powiedzenia co jest lepsze co gorsze... dość podobne produkty.
Ta, pewnie dlatego po paru latach użytkowania armia stwierdziła, że trzeba LBVkę poprawić i wprowadziła Enhaced-LBV.

 

 

Ja mojej ITLBV używam wraz z MP5 i całość się sprawdza. Magi od niemieckiego pistoletu maszynowego,mimo iż zdawałoby się tak różne od M4, jednak wchodzą na tej samej zasadzie (do górnych ładownic po 2, do niższych po 1 szt.),
Do górnych spokojnie wchodzą 3. Do dolnych da się włożyć 2, ale wtedy może być problem z zapięciem kieszeni.
Link to post
Share on other sites

Do górnych spokojnie wchodzą 3. Do dolnych da się włożyć 2, ale wtedy może być problem z zapięciem kieszeni.

 

Wchodzą, ale u mnie na tyle ciężko (nawet do górnych), że noszę je tak, jak napisałem wcześniej.

Poza tym racja, pokręciłem nazwy, ELBV to faktycznie ta z siateczką, sorka.

Więcej informacji o oporządzeniu autor tematu może zdobyć tu:

 

http://www.recon.net.pl/equip/iifs/iifs.php

Edited by Imashel
Link to post
Share on other sites

Do niedawna byłem posiadaczem ELBV i jest to chyba najlepsza kamizelka oporządzeniowa jaką nosiłem ( w zasadzie to jedyna :roll: tzn. jedyna moja ale nosic nosiłem kilka ). Wiem napewno jedno że dla kogoś wysokiego (takiego jak ja) lepsza jest ELBV, bo przy zwykłej LBV'ce wyciągając magazynki można sie samemu nieźle pier...... (przynajmniej takie moje zdanie). Kamizelke polecam jak najbardziej.

Link to post
Share on other sites

Każdy nosi to co dla niego jest najwygodniejsze, ja oceniam pionowe ładownice na bardziej wygodne- stąd moja ocena. Co do siatki to sądzę, że przy charakterystyce moich "manewrów" (czyt. spotkań airsoftowych) poszła by w pierony i dlatego wolę materiał.

 

I tak na boku- nie zawsze to co nowsze jest lepsze :>

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Co do siatki to sądzę, że przy charakterystyce moich "manewrów" (czyt. spotkań airsoftowych) poszła by w pierony i dlatego wolę materiał.

 

To rzeczywiście muszą mieć ekstremalny charakter, bo ja nidy nie widziałem jak ktoś porwałby taką siatę, a nawet na używkach z ARMY rzadko się zdarzają jakieś poważne uszkodzenia siatki :).

Link to post
Share on other sites
No wiesz... skoro już o OT mowa icon_razz.gif to przekonać Ciebie może ponad 90min. czołgania? icon_razz.gif I to praktycznie (bądź w większości) co spotkanie icon_smile.gif ale takie są właśnie u nas strzelanki.

 

To prędzej Ci puści pierwsza lepsza kopia niż ta siatka. Nie od dzis korzysta się z gearu na siatce i akurat nie slyszałem negatywnych opinii o jego wytrzymałości. A to nie tylko Amerykanie, ale i Brytole chociażby z tego korzystają.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...