Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Magazynki "20-nabojowe" mieszczą się do ładownic na granaty, po jednym na kieszonkę ;-)

Do ładownic na magazynki "30-nabojowe" nie ma sensu, moim zdaniem, pchać magazynków "20-nb". Za dużo przyprawiania ;-) z wyciąganiem, jak zauważył Procent, mała "zgodność z epoką" samych magazynków... Dla nich są inne ładownice, które można spokojnie założyć na pas.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fakt faktem masz racje :] ale jeśli używasz tylko 20-nb :D:D:D no cóż jakoś sobie poradzę xD

 

A tak poza tym z tego co tu już czytałem wynika, że ELBV robione przez MilTec to badziewie... czy na serio sie rozwalają, prują, itp.? Czy wytrzyma średnio drastyczne manewry ??:D Bardziej mi zależy na Olive niz na Woodlandzie :)

Link to post
Share on other sites

Miltec znany jest z hmmm... wątpliwej jakości swoich wyrobów. Jeśli bardziej zależy ci na Olive, znaczy to że używasz DPMa lub Pantery. W pierwszym przypadku Woodland całkiem zgrabnie przypasuje, a w drugim zamiast Milteca zainwestuj np. w któryś z paneli Miwo. Może i wyjdzie drożej, ale przynajmniej nie wywalisz 120 PLN prosto w błocko na jednorazową kamizelkę.

Link to post
Share on other sites

Fakt faktem masz racje :]Czy wytrzyma średnio drastyczne manewry ??:D Bardziej mi zależy na Olive niz na Woodlandzie :)

 

Mój oryginał ELBV trafił do mnie już jako używka, tyram go z 7 lat... znajdź mi podróbkę w takim wieku ;-) Jak napisał Miszczu Wichurski, możesz kupić Milteca i wyrzucić go po jednej "24H" - chyba nie stać Cię na taką rozrzutność ;-)

Link to post
Share on other sites

Phi, skoro porównujesz produkt sprzed 20 lat, technologicznie w epoce kamienia łupanego.. no, może żelaza, z najnowszymi wyrobami to proszę bardzo. Ale ja bym radził porównywać ceny podobnych do siebie produktów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

miałem lbv opartą na materiale, lepsza (moim zdaniem) od tej na siatce - siatka jakoś nie chciała się na mnie układać :| a materiał ładnie przylegał :D

niestety miałem wersje z ładownicami ustawionymi w pionie, wydaje mi się że jakby były pod kątem byłoby lepiej, ale ja i tak nie narzekałem :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wystarczyło zajrzeć na pierwszą stronę tego wątku:

ITLBV = LBV = LBV-88 = TLBV czyli ta z panelami z nylonu

LBV-E = ELBV to ta z siatką.

LBV i TLBV to jesdno i to samo.

LBV - proste ładownice, na materiale

ELBV - skośne ładownice, na siatce

Link to post
Share on other sites

to może żeby było najdokładniej :

miałem lbv

- moim zdaniem dużym plusem jest zastosowanie peneli materiałowych (te z Elbv - czyli siatka - na mnie jakoś nie chciały się układać)

- moim zdaniem była by wygodniejsza jakby miała naszyte ładownice po skosie (możnaby to zrobić samemu) jednak ja i tak nie narzekałem (proste ładownie tez się sprawdzały - nosiłem ją przez 8lat i uŻywałem nie tylko do ASG), dlatego swojej nie przerobiłem :)

 

mam nadzieję że teraz post będzie już OK ;)

 

bez nerwów, chciałem tylko swoje odczucia odnośnie tej kamizelki przekazać..

 

Pozdrawiam i do zobaczenia po drugiej stronie karabinka :killer:

:wink:

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
moim zdaniem dużym plusem jest zastosowanie peneli materiałowych (te z Elbv - czyli siatka - na mnie jakoś nie chciały się układać)
Pierwszy raz spotykam się z taką oceną. Zwykle siatkowe są dużo wygodniejsze i przede wszystkim przewiewne.

 

moim zdaniem była by wygodniejsza jakby miała naszyte ładownice po skosie
Dlatego powstała ELBV :)
Link to post
Share on other sites

mierzyłem i nosiłem jedną i drugą, i serio - te z siatki do mnie 'nie przemawiały', a odnośnie przewiewności - cała kamizelka (jak zapewne wiadomo) jest bardzo lekka, dodatkowo możliwość 'oparcia' jej na pasie daje 'luksus', np podczas marszu, rozpięcia klamr i 'przewietrzenia' ciała - moim zdaniem, do lasu jest to jedno z najlepszych oporządzeń - szczególnie na MilSim'y (stosując dodatkowo plecaczek).. ale to oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie - ja ją po prostu bardzo lubiłem, aż do jej smierci na zlocie w Tomaszowie, gdzie zahaczona o krzaki rozerwała się i od tej chwili leży w szafie, czekając na zimowe wieczory - wtedy może ją naprawię ;)

 

ELBV - wygodniejsze/ukośne ładownice, jednakże oparta na siatce.. dlatego ja, jak już, to bym przeszył te swoje (czyli przerobiłbym LBV) :)

 

sorka za byka w poprzednim poście :roll:

Edited by Forest
Link to post
Share on other sites

u mnie pękła klamra trzymająca lewą szelkę - materiał jest ok, dlatego jest szansa że ją naprawię - również twierdzę że lepsze - mocniejsze są oryginały, niestety, jak ją kupowałem nie było mnie stać, to raz, a dwa - wtedy o tym nie myślałem ;)

Edited by Forest
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...