Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koniec końców nabyłem buttback austriacki - podobny do alice, materiał bardzo zbliżony (nylon), kolor również.

Jedno co mogę powiedzieć - "slingi" austriackie są wygodniejsze, ale mniej wytrzymałe niż usa ;) A do lbv pasuje jak ulał (żeby nie było OT).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

a ja mam pytanko z innej beczki, ale też w temacie: jak to jest z tymi lbv, czy navy seals nosili je w olive czy tylko w woodi? wydaje mi się że na zdjęciach widziałem olive a nie woodi, ale teraz już nie mogę tych fotek znaleźć. tymczasem wszędzie piszą że koniecznie woodi. więc jak to w końcu jest?

 

[Zaczynaj zdania wielką literą.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

To by wiele wyjaśniało, bardzo dziękuję za pomoc. Czy znasz może ofertę bardziej przystępną niż sklep w us i a? A czy te ze strony którą podałeś to nie jest jakaś unowocześniona wersja tych używanych w latach '90 bo zależy mi na tym by nie wyjść poza ramy czasowe. Dziękuję za pomoc i przepraszam za offtop, w końcu to temat o lbv a nie szelkach rangersów.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz brać się za reko SEALsów, to nie zaoszczędzisz, bo nosili dużo customowego sprzętu, niedostępnego dla przeciętnego szweja. Jeżeli tylko "wzorować się na", to ELBVka od SDSa będzie dobrym i tanim rozwiązaniem.

 

 

sogpup5pm8jh8.th.jpg

Obecność chwytu ewakuacyjnego i rzepu pod nim, oraz taśmy pod ALICEa z tyłu bocznych paneli świadczy, że nie jest to produkt SDSa (najbliżej po lewej). Eagle ma podobne rozwiązania w LBV-E, choć zdjęcia na stronie odrobinę się różnią (możliwe, że wprowadzono modyfikacje później). Pan najbardziej z przodu ma zapewne któryś model z 1195 (K?) od LBT (http://www.londonbridgetrading.com).

Gdzieś połowa lat 90'.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki. Pozwólcie jednak że powrócę do wcześniejszego pytania bo ta rzecz nie daje mi spokoju. czy lbv, w dowolnej wersji, było noszone przez NS w latach '90 w kolorze olive czy tylko woodland. Jakie jest wasze zdanie na ten temat. Dziękuję za pomoc!

 

ps. Przed chwilą trafiłem na dość... ciekawą stronę. jest tam sporo info o wszelkim szpeju. Oto ona: http://www.special-warfare.net/data_base/index.html

Edited by djedrys
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

To teraz ja wkraczam do akcji ze swoim pytaniem ;]

Jak to jest z przerabianiem LBV i ELBV na Molle, da się ? pytanie z technicznego punktu widzenia, czy siatka utrzyma, oraz czy taśmy będą dostatecznie sztywno siedziały (żeby ładownice na dół nie zjeżdżały). Ktoś próbował ? Jak wyszło ?

Link to post
Share on other sites

A o tym cudeńku nie wiedziałem ;] Dzięki.

Wie ktoś może, czy to w Polsce jest osiągalne (kontrakt oczywiście) ?

Oraz, tak z ciekawości, czy dalej jakieś oddziały US Army lub USMC używają LBV i im pochodnych, czy może to już przeżytek, którego nikt nie chce ?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...