Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

hi-cap nakręca za mało kulek


Recommended Posts

No cóż Olo, ja co prawda w każdej wolnej chwili podkręcam Hicapa, robie to automatycznie, tak że raczej nigdy nie wystrzeliłem wszystkich podkręconych kulek, ale z tymi ponad 100 kulkami to troche przesadziłeś chyba :) Normalny Hicap CA jak podkręca 40 kulek to jest dobrze, nie ma sensu dalej go nakręcać bo mogą pęknąć trzpienie sprężyny (ja dwa razy musiałem kleić). Co do tych 15 kulek, to nie jest normalne. A napewno jednakowo długo podkręcasz te oba hicapy ?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mi hicap CA od mp5 podkręcał wszystkie 200 ;-)

 

 

Kurcze, ja jak miałem mp5 to mi podkręcało ok 40-50... hmmm.

 

Generalnie Hi-cap jest zbudowany w ten sposób że ma "potencjał" że tak to nazwę do podania wszystkich kulek. Jest tam sprężyna ślimakowa więc wystarczy ją mocniej nakręcić żeby podała wszystkie kulki. Tylko jest pewna granica napięcia tej sprężyny, po przekroczeniu której lubi pękać trzpień sprężyny ;-) Ale 15 kulek to rzeczywiście mało... A długo nakręcasz Hi capa ?

 

pozdrawiam

Edited by tofik___
Link to post
Share on other sites

No ja mam właśnie takie zjawisko tylko, że w Ak 74 Cymy i mogę sobie kręcić Hi-capa nawet minutę (liczyłem stoperem :P) i poda mi tylko ok. 15 kulek (podaje wszystkie gdy go obrócę rączką do góry). Czy ktoś miał taki problem? Jak mogę temu zaradzić?? Bo już mnie to strasznie denerwuje :???:

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Może chodziło im o kompatybilność magów cyma/ca?

 

Jak już mowa o podawaniu kulek przez magi mi wellowy hi cap podawał wsztykie 240 w sce pj tez prawie wszytkie 300 zostawało może 20, w marui tak samo. Teraz w mp5 ca 100 jak nie więcej.

 

Spreżyne zawsze nakrecałem do oporu aż bedize charakterystyczne kliknięcie a nawet po kliknięciu, jeszcze z pół obrotu kółeczka.

Link to post
Share on other sites

dobra nie oftop-ujcie 8) tylko odpowiedzcie mi na to pytanie, jak to naprawić.

 

"Widocznie kumpel trafił na jakiś felerny egzemplarz" - pisałem na początku że wcześniej nakręcało mu normalnie a teraz 15. Ja mam ten sam i nakręca 30-40.

Link to post
Share on other sites
W Taiwangunie mówili, że te magi do Ak 74 od CA (hi-cap) są takie same jak te od Cymy. Czy to prawda? Bo mi się jakoś wierzyć nie chce (wkońcu to CA)

Chyba raczej nie, skoro mają różną pojemność (Cyma 420, CA 500).

Edited by de Villars
Link to post
Share on other sites

Odpowiadając na twoje pytanie.....W magazynkach od m15 CA (w hi capach) na dole obok zębatki jest śrubka (mały imbusik) jeżeli magazynek kiedyś działał dobrze a teraz źle to ta śrubka mogła się odkręcić trochę dokręć ja mocniej i powinno zadziałać

Link to post
Share on other sites

Jeśli przesmarujesz jakimś olejem silikonowym to jeszcze będzie dobrze, gorzej jak jakimś gęstym smarem. Pozatym nie rozumiem co Ci da smarowanie, jeśli smar się wytrąci z maga to i tak problem powróci, zamiast non stop walić smar do maga lepiej zlokalizować dobrze problem.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mnie się dzisiaj zdarzyła awaria hi-capa 9do SLR105). magazynek nie podaje kulek pomimo podkręcenia kółka. replika wystrzeliwuje tylko 1-3 kulki zarówno w trybie auto jak i ogniem pojedynczym, po czym padają "suche" strzały - bez kulki. Do tego, gdy magazynek jest pusty to kółko kręci się z oporem, tak jakby w srodku były kulki. No i co z tym zrobić?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...