Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki plecak na dłuższy wypad?


Recommended Posts

Na początku zaznaczam że przeglądałem tematy o plecakach, i nie znalazłem tam satysfakcjonującej odpowiedzi, dlatego zakładam nowy temat.

Chciałbym abyście polecili mi plecak, w który "zapakuję się" po pierwsze na 2-tygodniową wyprawę do lasu, rzecz jasna w plecaku nie będzie całego jedzenia ;), i w ktorym będe mógł w miare wygdnie chodzic na dłuższe dystanse, równierz po górach. Poza tym dobrze by było gdby nadawał sie też na krótsze wypady. Max cenowy to powiedzmy 350 zł, z małym Haczykiem. Fajnie by było, gdyby było to plecak wojskowy lub paramilitaryny, a już zupełnie super gdyby był we flecktarnie. Ja osobiście trafiłem na takie coś : http://ranger-shop.pl/product-pol-2856-Nie...-flecktarn.html, i całkiem by mi ten plecak odpowiadał, jeśli ktoś miał z nim stycznośc, to równierz byłbym wdzieczny za opinię o nim.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Plecak z poliestru? Ja tam bym wolał Cordure ;)

Powtórzę to, co będę mówił do usranej śmierci, ja osobiście polecam Wolverine'a z Arizzonu (lub kto woli, Wisportu)

 

http://www.wisport.com.pl/index.php/plecak...ystem/wolverine

 

Powiedziano o nim sporo, ale z własnego użytkowania dodam, że jest wygodny, bardzo łatwo regulowany, pojemy, w budowie wykorzystano wręcz pancerne materiały i szwy, możliwość rozbudowy jest szeroka (Molle), wygląda fajnie, ma ładny kolor, jest made in Poland (prawda? :P) i ma 5 lat gwarancji.

Cena co prawdę trochę (trochę?!) wyższa, ale warto poczekać i kupić coś co będzie służyło po wsze czasy.

 

A tak przy okazji to wygórowane masz wymagania, bo jeśli zakładając, że weźmiesz na przykład 100 litrowy plecak na dwa tygodnie, to ten sam plecaczek zapakowany na trzy dni będzie wyglądał...nieciekawie.

 

A branie zbyt dużego plecaka jest niebezpieczne, ponieważ pakując się nie masz umiaru i często zabierasz dużo rzeczy nie potrzebnych, natomiast tak 50-70 litrów to dla mnie bezpieczny i funkcjonalny umiar.

Edited by Imashel
Link to post
Share on other sites

Wyglądają jak nieco biedniejsi bracia Wolwerine'ów dwóch, to nie jest ta zapowiadana jakiś czas temu wersja "mniej pro"? ;)

 

E tam Królik, te amerykańskie wynalazki :P

Ale napisz o nim coś więcej, trzeba, powiedzmy, wroga poznać ;)

Edited by Imashel
Link to post
Share on other sites

To co pokazał Króliczy, oczywiście zupełnie poza tematem bo przedział cenowy widnieje w pierwszym poście, to ILBE US Marine Corps.

 

Ma to pojemność ok. 80L, wykonany jest z Cordury 725D. Zaprojektowany przez firmę Arcteryx a szyty przez Propper'a. Ma fajne miękkie i grube szelki oraz pas biodrowy. Ale co za kretyn zamocował system nośny na dużym rzepie? Poza tym wg mnie tak duży plecak powinien mieć dodatkowy dostęp od dołu a nie tylko z góry i po bokach co zrobiono w ILBE.

 

A poza tym Królik go dużo nie nosił :D

Link to post
Share on other sites

2000,00 zł to nawet znośna cena za dwa plecaki+camel :) - szkoda tylko, ze to marpat...

 

A we flecka to polecam tylko niemieckiego Kampfrucksack 65l:

 

ncfeEmz3vSAutBL2IuBBEd-30.jpg

 

Typowy, wojskowy plecak z prostym systemem nośnym nie kolidującym z oporządzeniem. Wykonany z oryginalnej cordury, klamry i zamki YKK, taśmy firmy Gurt und Wolf.

 

Nówka to jakieś 100,00 EUR, używka w zależności od stanu około 100,00 zł - szukać na allegro, e-bayu... :).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Macałem Reindeera i posiadam Wolverina 70.

Wnioski: jeżeli ktoś ma ograniczony budżet i nie chce czekać aż dobiera więcej lub nie przeszkadzają mu następujące „braki” to uważam ten plecak za świetny wybór:

- prostszy system nośny(dla niektórych to zaleta bo regulacja szczebelkowa jest mniej zawodna dla innych wada bo ogranicza możliwości regulacji) wygląda też na nieco gorzej wentylowany

- brak możliwości odpięcia pasa biodrowego

- mniejsze i mniej stabilnie zamontowane kieszenie boczne(przypinane na górze i dole a nie przeplatane przez całą serie palsów jak w wolvie)

- oczywiście brak taśm molle ale możliwości troczenia ma nadal bardzo dobre

- brak bocznej raczki do przenoszenia plecaka w jednej ręce

- chyba(nie pamiętam dokładnie) brak taśm na szelkach do montażu drobnych kiszonek lub teklocka, podobnie brak przeszyć na taśmie pasa biodrowego

 

Reszta na bardzo wysokim poziomie. Plecaczek na pewno jest wart swej ceny.

 

 

I jeszcze garść refleksji na temat Wolverina(same negatywy bo o pozytywach zostało już dość powiedziane i nie ma sensu ich powielać):

- możliwość delikatnego rozregulowania się systemu nośnego gdy plecak jest zdjęty, upchnięty w luku, leży na półce w pociągu itp. Problem rozwiązałem przeplatając przez regulator gumkę recepturkę by całość chodziła ciężej

- jak w większości plecaków dostęp do komory przez dolny suwak nie jest zbyt wygodny(w dużej mierze to kwestia odpowiedniego spakowania ale jednak). Lepszym rozwiązaniem byłby ekspres z boku przedniej ściany jak chociażby w Bergsonie Broad Peak ale w plecaku o militarnym profilu wszystkich turystycznych fajerwerków mieć widać nie można :-P

- brak elastycznej gumy w pasie piersiowym

- trudny do odpięcia pas biodrowy. Lepszym rozwiązaniem było by to z Woodpeckera Profi gdzie najpierw odziera się poduszkę lędźwiową a dopiero potem łatwo odpina pas. Tu trzeba się trochę namęczyć - na tyle dużo że nie chciało mi się go odpinać na czas podróży pociągiem.

 

I może jeszcze z mniej oklepanych plusów:

- dolne, boczne kieszenie z gumą na butelkę z wodą/drobiazgi świetnie przytrzymują kolbę M4 i UMP co w połączeniu z 2 ocznymi trokami daje mega stabilne mocowanie dla giwery

- to jedyny plecak do którego można mówić: „Mój ty rosomaczku” ;-)

 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...