Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Famas vs Ak47 cymy vs Mossberg


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Wszystko się nie urywa, co najwyżej pękają namiętnie końcówki cylindra w miejscu gdzie przychodzi trzpień od pompki. Idzie to naprawić jak się ktoś uprze (ja się uparłem i działa jak na razie).

Po wstawieniu do siebie precki 6.03 mm, dłuższej od oryginału o 220 mm, zasięg wzrósł na 0.2 g ICS`ach do mniej więcej 60 - 65m, skuteczny to gdzieś ze 45-50 m, problem z celnością za to się urodził, ponieważ lufa jest za długa i stokowe mocunki niestety jej nie stabilizują, a przez to, że komora hopa jest na sprężynie, potrafi nosić kulkami przy szybkim pompowaniu. Jestem właśnie w trakcie obmyślania patentu co z tym fantem zrobić, silikon się słabo sprawdził.

Co do famasa miałem okazję z niego strzelać, koleś z tym lata już długi czas i też doskonale daje radę. Bardzo miła sprężynka o fajnych osiągach i trwałości.

Link to post
Share on other sites

60 metrów to maja karabiny o mocy 500 fps

 

wynik podane trzeba pomozyc przez 2/3 lub nawet 1/2

Mylisz się Kolego, fps`y to nie wszystko ;). A zasięg jaki jest może potwierdzić wiele osób ze Szczecina z różnych grup z którymi się strzelałem. Mam na tym podrasowanym DE większy zasięg od stokowego s92 CG który ma 420 fpsów teoretycznie, tylko celność podłą mam straszliwie.

A sauera s92 mam osobiście jako drugą broń długą, ma uszczelnionego hopa i brak innych zmian, więc wiem co pisze.

I napisałem wyraźnie zasięg, czyli miejsce do którego kulka dolatuje, a później dalej podałem skuteczny, czyli odległość gdzie kulka leci jeszcze w miarę prosto i jest się w stanie kogokolwiek/cokolwiek trafić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

To nie było dla mnie, tylko dla kolegi. Dziękuję, za wszystkie odpowiedzi. A więc tak:

 

 

Ak47 cymy - Ma największy zasięg, celność też dobra. Tylko ciężej chodzi naciąg sprężyny. Dużo metalowych części, dobra waga.

 

Famas - Zasięg nie zbyt imponujący... Wykonanie bardzo plastikowe, ale ujdzie. Celowanie fatalne...

 

Mossberg - brak celownika, wykonanie do (4 literowe słowo) zasięg przyzwoity, ale co z tego, jak ma marną celność...

 

 

Ja polecił bym Ak47 z cymy. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

jak kupiłem FAMASA i jestem zadowolony jest znacznie lepszy od M47, a tym bardziej od AK47 z cymy ma i dobry zasięg bo 52 metry przy 0.20g kuleczkach a celność w na powietrzy jest niezawodna :killer: mom zdaniem famas bije na głowe M47 i AK47.Jedyny minusem jest to że ciężko dostać do niego jakie kolwiek części oprócz http://asgshop.pl/search.php?code=famas tylko tu są jakie kolwiek żeczy do niego. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam remingtona m47 i ak cymy. Ak bije m47 na łopaty. Zasięg ten sam a moze nazwet u ak większy. Wykonanie ak 4 razy lepsze niz m47.Moj kolega ma famas CG i juz chyba 5 raz go reklamuje w sklepie. Famas ma zasięg słabszy od m47 i kalacha. Celnosc famasa tez slaba. PODSUMOWANIE : POLECAM KUPIC AK47 CYMA.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Polecasz ? To ciekawe dlaczego Kałach leży z oberwaną rączką już od pół roku i śmierdzi (wziąłem go na JEDNĄ strzelankę a potem to już tylko do puszek, tarczek i ludzi (xD) )Przypomnę że repliki kupowane w tym samym czasie. Remington służy mi do tej pory! Zmielił chyba z 10 000 kulek a jeszcze mu się nic nie poobrywało.

 

P.S Jak nie wiecie co wybrać kupcie 3 na raz.

Link to post
Share on other sites

A ja polecam Famasa. Miałem go 1,5 roku.Dobrze spisywał,Zasięg niezły jak na sprężynę,przebija ak 47 cymy. Ale co do "chińczyków" to musisz trafić na dobry model. 1 się zepsuje po roku,2 po tygodniu,a 3 się nie zepsuje w ogóle xD

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

pixxel@

Widzę, że specjalizujesz się w postach które wnoszą wiele treści do tematu..

A teraz całkiem na poważnie: Jeśli nie masz nic sensownego do napisania.. to lepiej nie pisz nic.

 

Polecam shota z taiwangun.com

Widziałem/strzelałem/testowałem już sześć takich replik. Zasięg maksymalny około 50-55 metrów, skuteczny 25 metrów (w porywach do 30). Oczywiście zależy od wagi kulek, których będziemy używać. Ja osobiście preferuje wersje short, jest wygodniejsza i bardziej ergonomiczna.

 

Innymi słowy.. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...