Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WGC custom - składak G&P ?!


Recommended Posts

Na WGCshop.com jest dział AEGów o wdzięcznej nazwie 'wgc custom'. Słyszałem, że są to repliki złożone głownie z podzespołów G&P przez Chińczyków. Interesuje mnie ta

replika, ale nie mam o niej zbyt wielu informacji...

Tutaj ktoś 'conieco' ją opisuje, ale jakoś nie satysfakcjonuje mnie to...pisze ze jej minusem jest 'Wobbliness' - chwiejność ?! - czyli mam rozumieć ze korpus G&P colta jest badziewny/badziewnie spasowany :wink: ?

 

 

Jeśli ktoś ma jakieś wiarygodne info, albo miał do czynienia z 'customami' z wgc prosze niech napisze; jakie są różnice w bebechach (i nie tylko :!: ) pomiędzy 'oryginalnymi' G&P a ww customami, czy trwałość podzespołów jest mniejsza, itp, itd...

 

Z góry dzięki, pozdrawiam ;-)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W niczym się nie roznia od tych z "G&P", oprocz tego, ze sa dostepne, i w 99% mają body z trademarkami Colta, a nie jakimis wymyslami pokroju Marines czy Colgate.

 

Po pierwsze "wymysły pokroju Marines czy Colgate" znajdują po lewej stronie body. Po prawej są oznaczenia Knight's Armament Company. Więc, jak nie widziałeś, to nie wprowadzaj kolegi w błąd. Są tacy co wolą KAC ;-)

 

Po drugie te "zwykłe G&P" różnią się tym od "customów", że za czasów, kiedy był problem z tappet platem w Mkach G&P, ponoć te "customy" były pozbawiane tej wady przed chłopaków z WGC.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dzisiaj do mnie przyszło M16A3 WGC Custom z WGC:):)

 

Body: Metal, oznaczenia Colta, i goverment property.

Kolba, plastik, mocny jak w realu.

Lufa zew., 1 częściowa, metal.

Reszta też metal.

Metalowa ruchoma dźwignia przeładowania.

Wciskalny forward assist.

Otwierana klapka wyrzutnika łusek, pod nią jest regulacja hop-upa.

Nic się nie chwieje i nic nie jest luźne.

 

Repliki składa obsługa WGCShop, z części G&P wszystko.

 

O tym jak strzela będę mógł powiedzieć jutro.

Jak dojdą kulki, to napisze mini recenzje, jak się sprawuje.

Edited by Filip von Izabelin
Link to post
Share on other sites

Kupilem wlasnie, dlatego WGC Custom, zeby nie miec tych durnych bialych trademarkow, ktore sie rzucaja w oczy.

To moj AEG:

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...20Custom%20AEGs

 

A tak poza tym to tak jak pisali wyzej:

- logo Colta

- body oczywiscie metalowe

- reszta czesci rowniez (plastikowa jest tylko kolba i okladziny na RIS'a)

 

Nie mialem z nim zadnych problemow poki co. Oprocz malej awarii, ktora sie sama rozwiazala (sam nie wiem co to bylo).

 

Strzela calkiem niezle, ale zawsze mogloby byc lepiej :twisted:

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj sobie postrzelałem z m16tki g&p na działce przy domie.

Bateria, intellect 8,4 1400mah, nie dowieźli jeszcze jakiegoś large'a:).

 

Używam wymiennie oryginalnego maga G&P, maga King Arms, i magów firmy MAG. Najlepiej i najpewniej wchodzą MAGi i KA, G&P do własnej broni trochę kiepsko pasuje:).

 

Odległość z punktu którego strzelałem, do płotu wynosi ~45m, z dokładnością do 2m.

 

Kulki dolatywały poza płot i znikały w krzakach. Słychać było tylko Łaaamm, jak trafiały w drzewo. Czyli karabin na stocku spokojnie robi 45m. Regulacja hop-upu ok, maks w jedną stronę, to skręcają w lewo, w drugą, opadają w prawo i dół. Trzeba znaleźć środek gałki, wtedy jest ok.

 

Powtarzalność strzałów bardzo dobra jak na brak preclufy. Trafienie w sosnę na końcu działki osiągalne bez problemu, zazwyczaj 2-3 strzał z pozycji stojącej. Przy oparciu broni o coś, 1szy strzał trafia. Kolejne strzały też wchodzą gładko. ROF na 8.4ce dobry, ale nie chce zgadywać ile kulek na s. Powtarzalność na auto też bardzo ładna. Nie leci ściana kulek, tylko strumień, jedna za drugą.

 

Wnioski:

M16A3 WGC Custom (G&P) jest idealną repliką do lasu. Z oczywistych powodów stwarza poważną trudność w CQB. :)

Stockowa broń ma wystarczające parametry by zapewnić równe szanse w walce. Przerasta stock'owe CA, Tmki i inne.

O trwałości elementów nie mogę jeszcze nic powiedzieć. :)

Tak samo o częściach w gearboxie, narazie nie mam ochoty go otwierać.

 

Wykonanie body jest piękne, mocne i na oko trwałe.

 

Możliwości tuningu:

Należało by wstawić prec lufkę, i możliwe że wymienić gumke hop-up i dystanser, choć narazie wszystko jest ok:.

 

Wniosek końcowy:

Najlepiej wydane 800zł (z cłem, vatem i przesyłką), jakie kiedykolwiek wydałem. :)

Edited by Filip von Izabelin
Link to post
Share on other sites

Miłem do czynienie z kilkoma Customami WGC i na przestrzeni czasu sporo się w nich zmieniło. Np kiedys pakowali silnik EG 700 teraza dają mocniejszy - chyba 1200??? W czasach kiedy pękały tappety te w Customach też pekały bo były z GnP - potem zaczeli pakowac inne. NO i HU też był badziewny jak to w dawniejszych GnP.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam wszystkich.

Jako, że ostatnio temat o lufach w G&P jest “na fali” a mierząc co poniektóre lufy, do końca nie można określić jaki jest to dokładnie wymiar, postanowiłem dokładnie “zbadać” temat.

 

Ogólnie pierwsze dostawy replik G&P jakie mieliśmy, miały lufy 6,04mm...

 

Potem natomiast w nowszych dostawach po zmierzeniu wyniki były różne i przeważały lufy o 6,08mm.

 

Pisząc o tym do G&P dostaliśmy wczoraj odpowiedz, iż obecnie do wszystkich karabinów są dawane lufy 6,05mm

 

Jednak trzeba mieć na uwadze ze żaden producent do stokowych karabinów nie da “wypaśnej” lufy precyzyjnej i zapewne dlatego są pewne rozbieżności w mierzeniu poszczególnych luf.

 

Dlatego zawsze dla poprawy celności warto wymienić lufę na precyzyjna z jakiejś wiodącej firmy na rynku.

 

Pozdrawiam

Marek

ASGShop.pl

 

 

Jak widać różnie to bywało i wszystko wskazuje na to, że partia w specshopie może mieć 6.04. Zwłaszcza, ze moja M4 kupowana w kwietniu miała najwyraźniej stary typ komory HU, czyli była z wcześniejszych partii.

 

Fakt - teraz weszły modele z oznaczeniami COLTa, ale na temat ich sie nie wypowiem bo w rękach nie miałem.

Edited by MONKeyman
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

No dobra, poddaję się. :poddanie:

Chciałem zsunąć upper receiver w m4a1, ale kable nie chcą ani przejśc przez pierścień montażowy, ani nie da się ich rozłączyć przy bezpieczniku. Pozostaje tylko zdjęcie pierścienia... tylko jak? Chyba że coś przeoczyłem, zielony jestem jeśli chodzi o grzebanie w AEGach. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...