Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WGC custom - składak G&P ?!


Recommended Posts

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W mojej replice G&P podkręcająć HU (gumka systema)tak do 3/2 całej regulacji zwiększa się zasięg a gdy kręcę dalej nie ma efektu jak w innych replikach wznoszenie się kulki na pod koniec lotu tylko nawet powiedziałbym traci minimalnie zasięg czym możę to być spowodowane czyżby komora HU (mam metalową).

Link to post
Share on other sites
No dobra widzę, że nikt nie podał jakichś specjalnych szczegółów wiec postanowiłem podać informacje nt. tego co ja zamierzam zrobić ze swoim M16 z WGC.

A co nas obchodzą Twoje zamiary? Każdy orze tak jak może :)

 

Tłok nie doda ci fps, a wymienia się go raczej jak ci się posypie (no chyba, że checsz sprzedać stary bo na twoj tuning jest za słaby :))

 

fojciech: z komorami jest ruletka ( i to duża) bo naprzykład w moim g&p jest dobra komora w przeciwieństwie do gumki. Lufa jest super w porównaniu do innych stocków. Ale ja osobiście czuje nie dosyt i będe wymieniał prawie wszystko :D

 

UP: sprobuj jeszcze z dystanserem pokombinowac :)

Edited by mojopl
Link to post
Share on other sites

Podsumowując:

1.Najważniejsze to gumka. (nie tylko w AEG'u :D)

2.Jak nie pomoże gumka to wstawiasz komore.

3.Precka-kwestia gustu, ale im krótsza lufa tym więcej da precka.

4.Tłok-jestem zwolennikiem wymiany tłoka dopiero jak się popsiuje.

5.Sprężyna- to zależy od użytkownika repliki...

 

Jeszcze mówi się o wymianie głowicy tłoka- ale niewiem co jest złego w stockowej :)

 

KA i Systema bankowo dobre komory, Prometheus nie miałem styczności (ale firma ma renome więc powinna być dobra)

Link to post
Share on other sites

Dear customer

Thanks for inquiry.

Actually, all WGC custom series are based on G&P products.

I would say, they are no great different at all.

I don't think the metal hop-up chamber is bad in quality, it seems no

much problem and we had not recieved any complain.

The magazine is same dimension as TM,KA, alos no one report the

problem you mentioned.

But I alos feel that the inner barrel and piston are not good enough,

sop I would recommend our customer to replace with a better one, such

as Prometheus.

Best Regards

 

Sądzę, że to rozwieje wątpliwości. Czyli lufa i tłok do wymiany, bo inaczej to jest ruletka.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o wtyk to ja mam duży.

 

Teraz niedługo szykuje sie na sprężyne M120 i Lufe Systemy. Jak zamontuje powiem jak sie sprawuje. Ostatnio strzelałem sobie tak dla testu i musze uznać, że ze strony osiągowej trafił mi się wzorowy egzemplarz ( jak mówił Mojopl to jest loteria, widać miałem szczęscie tzn. i gumka i komora hop-up jest w porządku ) , natomiast pod względem wizualnym... ( ta cholerna klapka mnie drażni, ale już niedługo kupuje nową od kumpla ). Piękne body, detale typu napisy na lufie zewnętrznej, kolba ma ciekawą fakture - jest taka szorstka, mi się podoba, imitacja rury gazowej. To wszystko daje razem świetny efekt ( TYLKO TA KLAPKA MNIE WNERWIA :P, wiem wiem taki mały detal ale no cholera jak mnie to gryzie :P )

 

No jeszcze dodam pare fotek :)

 

img0518if7.th.jpg

 

img0570vg2.th.jpg

 

img0520xb7.th.jpg

 

img0529xl7.th.jpg

 

img0574qw5.th.jpg

 

img0577my7.th.jpg

 

img0573ol6.th.jpg

 

Pozdrawiam Szarak

 

 

PS. No tak! I czy Wy też macie plastikową stopkę kolby ??

Edited by Szarak
Link to post
Share on other sites

Tak sobie pozwole zamieścić moją mini recenzje z forum mojej ekipy :

 

"Repliki sprzedawane pod nazwą WGC CUSTOM w sklepie WGCSHOP.COM są w 95% replikami G&P z wyjątkiem, że repliki te są składane w sklepie WGC i na body są oryginalne oznaczenia Colta. Niestety czasem te 95% zmienia się w 94% gdy dostaniesz kilka części nie takich jak trzeba.

 

Paczka dotarła do Damiana w piątek 9 listopada 2007 ( Decyzję o podłączeniu zamówienia podjąłem 9 października, a paczka została wysłana z Hong Kongu 18 października, czyli czekałem równy miesiąc )

 

Pierwsze wrażenia :

 

Po otrzymaniu wiadomości od Damiana, że moja długo wyczekiwana M jest już u niego, od razu sie tam udałem :)

 

Po otworzeniu kartonowego pudełka, ujrzałem moją eMkę owiniętą w folię z bąbelkami, umiejscowioną miedzy dwoma blokami karimaty.

 

img0518if7.th.jpg

 

Gdy chwyciłem ją po raz pierwszy lekko się wystraszyłem dotykając korpus, który jak się okazało był na szczęście tylko ciepły i wydawało mi się, że wcisnęli mi wielki kit z plastikowym korpusem :) Ale wszystko jest OK. Korpus jest metalowy, jakość surowca nie odbiega od innych markowych replik. ( Jak podaje producent body jest wykonane z Al, nie ze stopu Al z innymi metalami jak to czasem robią inni producenci ) Jego kolor jest inny niż w replikach Classic Army, w których to korpus jest koloru czarnego. U mnie jest ciemny szary, jego faktura jest też inna tzn. jest taki bardziej matowy. Nie jest to oczywiście wadą, że body w Classicu jest czarne. Mi się podobają obydwa. Możliwą przyczyną rzeczy iż replika z G&P wydaje się wyglądać inaczej kolorystycznie od replik innych producentów jest to iż G&P dostarcza swoje maszynki z czarnym magazynkiem.

Sprawa innego koloru tyczy się tylko i wyłącznie korpusu. W innych częściach jest tak samo jak u innych producentów. Na body wygrawerowane jest logo Colta i następujące napisy :

 

PROPERTY

OF U.S. GOVT.

M16A2

CAL. 5.56MM.

I numer seryjny

 

Dalej nad przełącznikiem trybu ognia :

 

COLT'S FIREARMS DIVISION

COLT INDUSTRIES

HARTFORD.CONN.

U.S.A.

 

img0520xb7.th.jpg

 

Zauważyłem małą nieprawidłowość w oznaczeniu trybów ognia mianowicie są podane tryby :

 

Safe-Semi-Auto

 

Nie pasuje tryb Auto oczywiście, ponieważ jak wiadomo w M16 wersji A2 na życzenie USMC został usunięty tryb Auto i zastąpiono go trójstrzałowym burstem. Ale może i nawet dobrze bo wtedy by replika musiała strzelać burstem a tak jest przynajmniej zgodność :) Ale cóż taki mały szczegół :)

 

Na rączce transportowej znajdziemy całkowicie regulowaną w pionie i poziomie szczerbinkę. Muszkę można także regulować w pionie.

 

img0529xl7.th.jpg

 

Body rozbiera się jak w każdym innym markowym AEG`u tzn. poprzez wybicie przedniego pinu, lecz w moim przypadku miałem z tym na początku małe kłopoty i dopiero jak Gr3jli w to pierdyknął to łaskawie pin wyszedł :) Potem było już bez kłopotów.

 

Jedziemy wzrokiem wzdłuż korpusu w stronę przedniego chwytu i coś zaczyna mi nie pasować... Coś nie gra... Coś się świeci jak psu jajca... To osłona okna wyrzutnika łusek! Jak się okazało spece z WGC zamontowali mi część nie należącą do mojego AEG`a, Ba! nie jest nawet produkcji G&P. Pół biedy, że zamontowali mi nie tą klapkę co trzeba. Założyli mi źle sprężynę ją zamykająca w ten sposób, że jej końce znajdują sie na zewnątrz, jedna rysuje mi body, a druga dzierga mi palce. Chciałem ją wymontować ale nie! Źle zamontowali mi blokadę dzięki, której można to ustrojstwo wyjąć! Mam jednak plan i niedługo go zrealizuję. Mianowicie kupię klapkę od P&J Świętego, siłą zdemontuje moją poprzez jej destrukcje, pogniecenie w imadle, spalenie i zrzuceniu na nią bomby atomowej, po czym grzecznie zamontuję tą od Świętego. Ta klapka to mały szczegół, był to na pewno czynnik losowy i nie każdemu się takie coś musi przytrafić. Ale jest to jedyna rzecz która mnie naprawdę w tej replice denerwuje.

 

img0533wo3.th.jpg

 

Przejdzmy do kolby. Kolba jest wykonana bardzo sympatycznie. Należy zwrócić uwagę na jej ciekawą matową fakturę. Jest szorstka i miła w dotyku. Nie muszę oczywiście pisać iż jest ona wykonana z plastiku, którego jednakże G&P mogło sobie oszczędzić w stopce kolby. Tak jest ona z plastiku, lecz nie jest to jakąś ogromną wadą. Kolba nie lata i nie rusza się na boki - nie ma luzów.

 

Teraz przechodzimy do przedniego chwytu. Tutaj jest wszystko wykonane wzorowo. Lufa nie lata na boki i trzyma się mocno tam gdzie powinna. Zapobiega temu na pewno jednoczęściowa metalowa konstrukcja i imitacja rury gazowej. Osłony także trzymają sie dobrze tam gdzie powinny. Są pod nimi umieszczone metalowe blaszki. Fajny detal. Następnym ciekawym detalem jest przednia część lufy zewnętrznej. Jest ona żłobiona z wygrawerowanymi w niej napisami :

 

C MP 5.56 NATO 1/7

 

img0573ol6.th.jpg

 

Tyle opisu z zewnątrz. Teraz czas na to co wewnątrz.

 

Po zdjęciu górnej części korpusu widzimy stalowy gearbox. Jak na razie go nie rozbierałem bo nie było okazji ale myślę, że niedługo będzie jedna ( Montaż sprężyny M120 Prometheus`a ). Przy strzale widać, że zamontowany jest niebieski tłok G&P, co jest dobrym znakiem bo WGC przestało montować do replik te beznadziejne białe tłoki, które nie wytrzymywały zbyt długo. Wszystko w środku jest porządnie nasmarowane, dobra robota. Po wyjęciu lufy widzimy, jest ona długości 509 MM, średnica jak podaje producent 6.05 MM ( Planowana wymiana na 6.04 MM Systemy ). Komora Hop-Up jest jednoczęściowa, wykonana z metalu produkcji G&P ( z niebieskimi elementami ). Niektórzy mówią, że gumki i komory Hop-Up w G&P to loteria. Jak widać u mnie jest wszystko w porządku, Hop-Up działa wyśmienicie, co nie oznacza, że nie wymienię później gumki na sylikon Systemy i jak uda mi się załatwić magiczny dystanser MadBull`a który dodaje dodatkowe 5 FPS. Jeżeli chodzi o spust, wszystko jest OK, nie jest za miękki ani za twardy - w sam raz..

 

img0570vg2.th.jpgimg0574qw5.th.jpgimg0577my7.th.jpgimg0571zq5.th.jpgimg0576ig7.th.jpgimg0579jt0.th.jpg

 

Osiągi :

 

O osiągach nie będę pisał :) Lepsze jedno zdjęci niż 1000 słów, ale jak na stocka to replika strzela bardzo przyzwoicie i jestem z tego zadowolony. Jak widać może pod względem wizualnym nie trafił mi się idealny egzemplarz ale pod względem technicznym wszystko jest 10/10 :) Prędkości wylotowej nie mierzyłem jeszcze ale niedługo i tak się zmieni bo chce osiągnąć jakieś 420 FPS. Nie za dużo nie za mało, do lasu idealnie.

 

testsn9.th.jpg img0636copydr0.th.jpgimg0639copyru2.th.jpgimg0641copypg7.th.jpgimg0642copymc0.th.jpg

 

Jeszcze macie tutaj widok z aparatu umieszczonego na replice. ( Głos jest trochę przytłumiony, słaby mikrofon ale odgłos strzału jest bardzo przyjemny )

 

http://m16a2wgc.custom.patrz.pl

 

http://m16a2aaaaaaaaa.patrz.pl/

 

Na razie tyle bo już nie mam siły pisać:P Pisze to już drugi raz bo za pierwszym mi się komp zresetował :P Ocencie sami. Ja daje 9/10.

 

Pozdrawiam Szarak,"

 

Mam nadzieję, że to jakoś pomoże.

Edited by Szarak
Link to post
Share on other sites
Przy strzale widać, że zamontowany jest niebieski tłok G&P, co jest dobrym znakiem bo WGC przestało montować do replik te beznadziejne białe tłoki, które nie wytrzymywały zbyt długo

Ja mam biały i trzyma mi już jakieś 20-30k kulek :P

 

Fajnie się opisałeś, mi się nie chce :P

Ale z moich doświadczeń: radze dobrze wyregulować wszystko bo ja niestety mam zjechaną na maxa zębatke osi silnika.

Co do komory to moja też działa bardz dobrze ale gumka jest do dupy (dobre są do replik powyżej 400-testowane) I na banq ci się szybko połamie obejma lufy w komorze.

A takto repliki cud miód, na początku myślałem czy nie wziąć chińskiego odpowiednika i odpowiedniego go tuningować, jednak z biegiem czasu stwierdzam, że G&P jest super.

Link to post
Share on other sites

I na banq ci się szybko połamie obejma lufy w komorze.

 

 

To znaczy ?? To plastikowe niebieskie ? Już się złamało :PP Ale kropelka, pięć sekund i wszystko jest si :P

 

Dlatego zastanawiam się też nad tą komorą od Prometheusa ze SpecShopu :P

 

Pozdrawiam Szarak

Link to post
Share on other sites

Serio ? Eee... Nie podoba mi się to. W takim razie znalazłem takie coś

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i..._cat_GP%20Parts

 

Tylko, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale ta klapka się nie zamyka ?

 

 

Co do Koska... Słuchaj, wszystkie eMki to praktycznie to samo. Założe się ze moja M16 nie różni się niczym innym poza napisami na body, szyną ris na Upper recieverze, składaną kolbą i krótszym foregripem. Jeżeli chodzi o GB i inne techniczne sprawy to to samo.

 

Pozdrawiam Szarak,

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...