Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 S-System [P&J] cz.2


Recommended Posts

M4-S System P&J coż za żenująca wcale nie tania replika . Zaraz po zakupie okazało sie że baterie to możnase wsadzić...i trzeba było dokupić zaraz nową. Przez 3 strzelanki było ok, osiągi przyzwoite. Po 4 strzlance (razem ok 3000 kulek) zaczeło się sypać.... pozrywane wszędzie gwinty, pękniete uszy body, rozlatujacy się system hop-up. Zaczełem zauwarzać że słabną osiągi ( kałachy z Cymy mające ok 310 fps mają duże lepsze osiągi niż mój ) kiedy podkręcałem hop-up następowały zacięcia kulek. Kupiłem nową gumkę hop-up G&G oraz lufę Mad Bulla i jest tylko gorzej bo nie ma siły nawet aby wystrzelić kulki. Silnik chodzi bez zarzutu ale zero efektu. Podsumowująć 550 zł replika, 85 bateria, 30 gumka, 100 lufa. Razem 780 z transportem i nadal jest do niczego. Zanim go kupiłem to przeczytałem wszystkie posty i odniosłem wrażenie że jest mało awaryjny. Razem z moim PJ-otem zamówiłem drugi dla kolegi i uniego prawie te same problemy !!! Jakość wykonania tego AEG jest fatalna. Lepiej bym zrobił i kupił firmowy AEG na http://stores.ebay.com/eHobby-Asia-Airsoft-Supplier , z transportem nawet taniej by wyszło.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z wszystkich odpowiedzi wnioskuje, że większość karabinków P&J jest fatalna. A jakoś mój karabinek(m4 ris) działa i nic się nie zanosi na to, że za chwile odmówi posłuszeństwa. Jedyne modyfikacje, które w nim wykonałem to wymiana na metalowe body wraz komorą od SRC i gumkę Guardera. Broń od lipca wystrzeliła ok. 12.000 kulek. Być może część awarii jest winą nie właściwego użytkowania i braku jakiejkolwiek konserwacji.

Edited by Airking
Link to post
Share on other sites

A może ludzie myśla, że jak kupią guna za 450zł to będą mieć święty spokój ??!! :roll:

Jeszcze tak dobrze to u nas nie ma. Albo wydajesz sporo kasy na pożądny sprzęt (który też potrafi nawalać) albo kupujesz tanizne i musisz się liczyć z częstym grzebaniem poprawianiem itp.

Ja się ciesze z zakupu, gdybym miał jeszcze raz kupować też bym wybrał P&J, a jak się rozpierdzieli poćwicze sobie przynajmniej naprawy itp

Link to post
Share on other sites

Panowie a czy nie wiecie czy Krakman wymieni mi baterię na nową bo ta stockowa mi padła. Replikę kupiłem pod koniec czerwca, a bateria padła ok 2 tygodnie później, ale nie miałem czasu na napisanie maila do Krakmana ponieważ byłem za granicą. Czy gwarancja obejmuje baterię, chodzi mi o nowe baterie które teraz są dodawane do zestawu (FireFox)?

Link to post
Share on other sites

Co do uszu od body to w M16A3 P&J II gen. znajomemu z ekipy poszły na pierwszej strzelance ( a przyznam że ów znajomy jest baardzo nieruchliwą i ostrożną osobą).

Dorabiałem mu potem nowe uszy od body i kląłem widząc jak spasowane są części wewnetrzne.

Choć muszę przyznać że replika osiągi ma znakomite.

 

Natomiast bateria firefox - dołączona do owej repliki podczas zakupów u krakmana - spisuje się naprawdę dobrze - wytrzymała pół dnia strzelania w niskiej temperaturze i ROF ani troszke nie spadł.

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites

KK24 ale przed kupnem czytałeś chyba ten wątek gdzie na każdej stronie było o dupnych bateriach, gównianym stockowym hopsiupie czy słabym body?

Jeśli czytałeś to czemu teraz narzekasz?

Poza tym jakoś nie widziałem żeby ktoś narzekał na gearbox w tych replikach!

Edited by Belfer
Link to post
Share on other sites

KK24 ale przed kupnem czytałeś chyba ten wątek gdzie na każdej stronie było o dupnych bateriach, gównianym stockowym hopsiupie czy słabym body?

Jeśli czytałeś to czemu teraz narzekasz?

Poza tym jakoś nie widziałem żeby ktoś narzekał na gearbox w tych replikach!

 

Belfer tylko że niektórzy dostali z dobrymi bateriami i nie musieli ponosić żadnych kosztów aby replika strzelała wogóle...

Link to post
Share on other sites

Witam!!!!

Mój pierwszy post na tym forum :D ale to nie ważne.

Jestem nieco początkujący i chce kupić PJ4 S-System a wy tu takie rzeczy, w sumie dużo minusów ma ta II gen, bez jaj że jest tak źle? Widzę że głównie bateria do bani, ale nie wiem czy przed czy po zmianie na taiwangun bo teraz dają fire fox chyba i jest porównywana do Intellecta( która ponoć jest spoko). W sumie to bateria jest do przejścia, bebechy w miarę spoko, body chyba mieszane uczucia. Wiem że wszystkie guny mają wady i zalety, ale czy ktoś szczerze może polecić tego guna, ale tak szczerze i proszę nie zignorujcie w miarę początkującego bo nie chcę popełnić błędu już na początku choć wiem że najlepiej uczyć się na błędach :D, tyle że na swoich bardziej boli.

Pozdrawiam!!!

Edited by Wolfgar
Link to post
Share on other sites

No cóż, ja jestem zadowolony z tej repliki i mogę ją polecić. W obecnych pejotkach batki już nie musisz kupować, ew. zastanów się poważniej nad wymianą komory hop-upa w standarcie TM,(koszt 39zeta), mam taką od początku i jeszcze nie zauważyłem problemó z podawaniem kulek (przebieg 9000k)

Body prędzej czy póżniej trza wymienić, pomijając gwestie wytrzymałości, ma paskudny kolor :roll: , w wypadku S-systema jak narazie w gre wchodzi tylko wzmocnienie uszu.

A na koniec, to pamiętaj kolego szanowny, że nikt za Ciebie decyzji nie podejmie, więc proponuje miche dobrej zupy i do lektury :uśmiech:

 

Ps. KK24 też kupiłem guna z batką HERO, czyli gównianą. Rozumiem, że dla wielu dodatkowe 100zeta ma duże znaczenie, jednak uważam, żę inwestycja w dobrą baterie dla użytkownika AEG-a nie jest chybiona.

Link to post
Share on other sites

A ja Ci radzę poczekac na recke SprtLine'a z CA, do 15.12(07) dozbierać troche kasy na tuning(prec lufa, sylikon bo zima idzie...) Kupiłem P&J i..... nie mogę się doczekac kiedy kupie wreszcie CA ;-) .. mam go już dość...to szyna lata, to muszki krzywo wsatwiają, to śrubki pękają same z siebie( :roll: ), to zasięg 10m przy prec lufie i guarderze(sylikon) na zlocie(kilka stopni powyżej zera, może i zero) gdzie CA o mocy 400fps'ów chodziło piękniej od kosiarki :???: tak to już z nimi jest.....

P.S No ale zawszwe znajdzie się szczęśliwy (szczęśliwi) posiadacz chinola

Edited by hary934
Link to post
Share on other sites

No cóż, ja jestem zadowolony z tej repliki i mogę ją polecić. W obecnych pejotkach batki już nie musisz kupować, ew. zastanów się poważniej nad wymianą komory hop-upa w standarcie TM,(koszt 39zeta), mam taką od początku i jeszcze nie zauważyłem problemó z podawaniem kulek (przebieg 9000k)

Body prędzej czy póżniej trza wymienić, pomijając gwestie wytrzymałości, ma paskudny kolor :roll: , w wypadku S-systema jak narazie w gre wchodzi tylko wzmocnienie uszu.

A na koniec, to pamiętaj kolego szanowny, że nikt za Ciebie decyzji nie podejmie, więc proponuje miche dobrej zupy i do lektury :uśmiech:

 

Ps. KK24 też kupiłem guna z batką HERO, czyli gównianą. Rozumiem, że dla wielu dodatkowe 100zeta ma duże znaczenie, jednak uważam, żę inwestycja w dobrą baterie dla użytkownika AEG-a nie jest chybiona.

 

Podzielam zdanie kolegi. Po wymianie komory i hopa na guardera replika zaczęła strzelać :strach: Jeśli chcesz oszczędzić sobie problemów, zrób to od razu przy kupnie i ciesz się strzelającą pejotą..

 

a to widok rzadki :twisted:

Edited by Sagitarius
Link to post
Share on other sites

A ja się łudziłem, że to chińskie gó%no będzie strzelać...dzisiejszego dnia pękło body. Chociaż by postrzelała z nowym hopem i komorą z 2, 3 zbiórki ale nie...

 

Nie kupujcie tego chińskiego badziewia. Wszystko lepsze od P&J. Mam do porównania wiele replik i nic się nie psuje tak jak ten chiński szmatławiec.

Link to post
Share on other sites

Podzielam zdanie kolegi. Po wymianie komory i hopa na guardera replika zaczęła strzelać :strach: Jeśli chcesz oszczędzić sobie problemów, zrób to od razu przy kupnie i ciesz się strzelającą pejotą..

 

a to widok rzadki :twisted:

 

QUOTE(Belfer @ 16/11/2007, 09:02) *

 

No cóż, ja jestem zadowolony z tej repliki i mogę ją polecić. W obecnych pejotkach batki już nie musisz kupować, ew. zastanów się poważniej nad wymianą komory hop-upa w standarcie TM,(koszt 39zeta), mam taką od początku i jeszcze nie zauważyłem problemó z podawaniem kulek (przebieg 9000k)

Body prędzej czy póżniej trza wymienić, pomijając gwestie wytrzymałości, ma paskudny kolor icon_rolleyes.gif , w wypadku S-systema jak narazie w gre wchodzi tylko wzmocnienie uszu.

A na koniec, to pamiętaj kolego szanowny, że nikt za Ciebie decyzji nie podejmie, więc proponuje miche dobrej zupy i do lektury :uśmiech:

 

Ps. KK24 też kupiłem guna z batką HERO, czyli gównianą. Rozumiem, że dla wielu dodatkowe 100zeta ma duże znaczenie, jednak uważam, żę inwestycja w dobrą baterie dla użytkownika AEG-a nie jest chybiona.

 

 

Podzielam zdanie kolegi. Po wymianie komory i hopa na guardera replika zaczęła strzelać maniak_strach.gif Jeśli chcesz oszczędzić sobie problemów, zrób to od razu przy kupnie i ciesz się strzelającą pejotą..

 

a to widok rzadki icon_twisted.gif

 

 

 

LOL :lol: :lol: :lol: :wink: :lol: :lol: :lol:

Edited by Hawk14
Link to post
Share on other sites

Śmieszne jest to że w jednym poście mówisz o tym, że jak wstawimy silikonowego hopka to mamy cud, miód i orzeszki, a w drugim wyładowujesz swoje negatywne odczucia na temat P&J 'ta i mówisz że wszystko lepsze od twojej chińskiej M'ki.

 

Z resztą nie ważne bo to OT.

 

Przycinał ktoś gumkę zamiast wstawiać nową komorę?

Link to post
Share on other sites

 

Przycinał ktoś gumkę zamiast wstawiać nową komorę?

[/quote

 

Jedynym sposobem jest podłożenie małego pierścienia lub czegoś innego na końcu komoru hop-up aby gumki innych producentów nie weszły za głęboko do komory.

Gdy dopychasz gumkę do końca komory to elementem który wystaje jest zwężenie do utrzymywania kulek.

Przeszkadza później w poprawnym podawaniu kulek, oraz kiedy dysza tłoka dochodzi do gumki to ona się czasami lekko zawija.

Przynajmniej takie są moje spostrzeżenia.

Na razie walczę z dopasowaniem i są już lepsze efekty.

Jutro finał albo wymiana komory.....

Link to post
Share on other sites

Śmieszne jest to że w jednym poście mówisz o tym, że jak wstawimy silikonowego hopka to mamy cud, miód i orzeszki, a w drugim wyładowujesz swoje negatywne odczucia na temat P&J 'ta i mówisz że wszystko lepsze od twojej chińskiej M'ki.

 

Z resztą nie ważne bo to OT.

 

Przycinał ktoś gumkę zamiast wstawiać nową komorę?

 

jakbyś dostrzegł tam trochę ironii to daj znać ;)

 

Niestety taka jest prawda, że trzeba sporo zainwestować, żeby PJ działała i z czystym sumieniem mogę odmówić kupna tej repliki. Szkoda nerwów i pieniędzy ..

Link to post
Share on other sites

Panowie i tu mam problem z Hop up. Kupiłem do emki tej I gen oczywiście komore deep fire z asgshopu tą nową (metalowa) i do cholery napisane jest że pasuje do m4a1 i po wyjeciu starej komory plastikowej i zalozeniu metalowej okazalo sie ze ten dolny kolnierz uniemozliwia mi montaz komory ? Dwa dni leży giwera rozebrana i nie wiem co mam robić

 

Mial ktos tak ?

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=2137

 

link do komory

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...