Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 S-System [P&J] cz.2


Recommended Posts

Kolega z teamu nie ma tutaj konta, więc piszę za niego, mianowicie:

czy trzeba coś wymieniać po zakupie m4/m16 oprócz baterii? I jak z żywotnością samego karabinu - można powiedzieć, że któryś z tych dwóch jest lepszy (wykonanie) lub ma jakąś wadę (słaby punkt) w przeciwieństwie do drugiego? Jakie brać do niego kulki? 0,2 23 25 28 ? Co z magazynkiem standardowym, daje radę, czy trzeba kupować jakieś inne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi w imieniu swoim i kumpla :)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

człowieku, strasznie zaśmiecasz ten temat... żeby dostać rabat, nie musisz nic pisać, bo krakmani dobrze wiedzą, że rabat ci się należy, ale... jeżeli chcesz być pewny, to gdy będziesz zamawiał karabin, będziesz miał taką ramkę, żeby wpisać tam komentarz do zamówienia, i napisz tam po prostu, że należy ci się rabat i ile to będzie wynosiło po tych wszystkich zniżkach...

 

aha i nie odpisuj mi "dzienki" bo to nie ma sensu...

 

więcej szukania, mniej pytań!! bo było już o tym mówione... pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A słyszeliście może o tym, że myślenie nie boli? W szkołach chyba uczy się jeszcze czytania ze zrozumieniem, tak? Więc skoro po przeczytaniu 33 stron tego tematu nie wiesz jakie kulki kupić, baterie, itp to przeczytaj je jeszcze raz tylko tym razem włącz to coś co masz osadzone na szyi, bo (wierz mi) to nie służy tylko jako ozdoba! :evil:

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

@Krawat a zadałeś sobie kiedyś pytanie dlaczego ceny u głównego dystrybutora/hurtownika(w tym wypadku Krakman) są zawsze mniejsze niż u sprzedawcy detalicznego(Gunfire) jeśli nie, i zawsze będziesz zadawał sobie w życiu takie pytania to nie zajdziesz za daleko.

@Dexter skoro zaznajomiłeś się z każdą ze stron pobieżnie, to zadam Ci innego rodzaju pytanie, czytałeś ze zrozumieniem, czy czytałeś żeby przeczytać, a może tylko tak powiedziałeś?

Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania są zawarte w tym temacie, mniej więcej na każdej stronie. Oczekujesz gotowych schematów i utartych solucji, czy jak piszesz/pisałeś jakąś prace w szkole na język polski, to sięgałeś/sięgasz do gotowych rozwiązać czy wysilasz się i piszesz od Siebie?

@Sjad kolejny leń? na temat baterii jest tu od groma, od ciula postów.

Edited by Antol
Link to post
Share on other sites

Kolega z teamu nie ma tutaj konta, więc piszę za niego, mianowicie:

czy trzeba coś wymieniać po zakupie m4/m16 oprócz baterii? I jak z żywotnością samego karabinu - można powiedzieć, że któryś z tych dwóch jest lepszy (wykonanie) lub ma jakąś wadę (słaby punkt) w przeciwieństwie do drugiego? Jakie brać do niego kulki? 0,2 23 25 28 ? Co z magazynkiem standardowym, daje radę, czy trzeba kupować jakieś inne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi w imieniu swoim i kumpla icon_smile.gif

Pozdrawiam.

 

mogę ci powiedzieć coś na temat m4a1, bo niestety nie mogę porównać z m16a3 tej samej firmy... a więc:

 

co do magazynka - na początku podaje super, później robią się problemy, chociaż, ostatnio mój kolega kupił sobie m4a1 i od początku miał problemy z magazynkiem

co do kulek - krakmani polecali 0.25... ale myślę że 0.23 też dadzą rade

co do wykonania - trochę trzeszczy body; celownik na rączce transportowej nie zgrywa się dobrze z muszką; lufa się troszkę chwieje, ale u mnie problem znika po dokręceniu imbusa na szynie pod rączką transportową

co do samego karabinu - miałem z nim na początku problemy, z początku nie strzelał na semi, tylko na auto, później się naprawił jakoś i działa; na standardowej baterii mogę strzelać tylko na auto, bo na semi po paru kulkach dławi się silnik - chociaż nie zawsze -, ale ten problem jest bardzo powszechny wśród użytkowników m4a1 p&j (problem z baterią); musiałem także zmienić bezpiecznik, po wymianie bezpiecznika karabin zaczął działać w miarę normalnie

 

doradzie mi jakos baterie do 150 zl na taiwangunie do P&J M4A1

 

a więc, osobiście polecam:

- Akumulator NiMH 8.4V 1400mAh typ Mini [intellect]

- Akumulator dwumodułowy NiCd 9.6V Sanyo 1700mAh

- Akumulator NiCd 9.6V 1100mAh do AUG [sanyo] (z tego co widzę po kształcie, do m4a1 też podejdzie, bo tam dużo miejsca jest na baterie, a powiem, że stockowa bateria, jak i Intellecta 8.4 latają mi w front gripie, chyba że, baterie do AUGa mają jakiś inny wtyk, jeżeli się mylę, proszę mnie poprawić bo nigdy nie miałem do czynienia z bateriami od AUGa :), więc nie wiem dokładnie jakie tam są)

Edited by ne0x
Link to post
Share on other sites

Wlasne a jakie kulki do tej repliki byscie proponowali ja chcialem zamowic 0,20 ale nie wiem czy benda dobre

 

Benda dobre

Kolego, miast wydawać ciężki pieniądz na kulki, nabądź drogą kupna słownik zwany ortograficznym.

Pozwolę sobie zauważyć, iż skoro delikwent ma problem z pisaniem, zapewne ma zarówno problem z czytaniem. Nie wymagajcie zbyt wiele - nie jego wina przecież, to może być genetycznie przekazane...

Doprowadzacie mnie do agresji :killer:

Edited by von_Zakapior
Link to post
Share on other sites

Kur... ludzie co wy z tymi batkami tak nosz kur..,większość mowi że intellect 8,4-9,6v 1400 mah wystarcza!!poco przepłacać skoro ta spisuje się wspaniale i weście już niezadawjacie pytań o baterie ku..a prosze!!!!! :killer:

 

Z uszanowaniem Kicaj

Link to post
Share on other sites

Można ładować tą stockową, i nie tylko intellekta ale każdą inną baterię. Weś chłopie przeczytaj ten temat, było tyle razy mówione o bateriach, ładowani. Ile czasu należy ładować tego intellecta też było więc nie zadawaj juz głupich pytań.

Link to post
Share on other sites

@sjod

Ile ty masz lat, 9? 10? ASG nie jest dla dzieci. W anioskuje to po tym że średnio intelingentny człowiek zrozumiałby to ci się do niego pisze.

 

Ehh mógłby jakiś moderator tutaj zaglądnąć i topic przeczyścić bo syfu co niemiara.

 

Żeby off topu nie kontynuować...

 

Dziś u Krakmanów byłem bo problemu miałem ze strzelaniem. Na strzelance batka (Intellect 9,6V) padła mi po niecałym hi capie... Na kolejnej strzelance było to samo mimo ładowania na innej ładowarce. Co dziwne batka na której u mnie replika(m16a3) nie drgneła u kolegi strzelała jeszcze w miare (m933). Jak się okazało jednak u Krakmanów dostałem jakiegoś felernego Intellecta, batke wymienili mi na nową i narazie strzela jak ta lala.

 

W moim teamie są 3x PiDżej i chyba najmniej problemów było z M4A1. Batka w nim wystrzymuje ponad 2hi capy, magazynek podaje kuleczki, nic się nie zacina a jedyny mankament jak narazie to ciężko wchodzący w łoże magazynek ;]

U mnie po wymianie baterii wszystko wróciło do normy.

 

EDIT:

Do ludzi kumatych i kompetentnych:

Nie odpowiadajcie na kretyńskie pytania na które sa już odpowiedzi w tym temacie, bo się coraz większy syf będzie robić

Pzdr.

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites
Guest frank_martin

Nie wyrzucać,nie wyrzucać.Już doganiamy temat o G36C od JG.A O chlewie pisałem kilka stron wcześniej.

 

Franklin

 

P.S.Gumecki i Sjod:

BAN ZA MULTI KONTO.

Edited by frank_martin
Link to post
Share on other sites

Ja ładowałem intellecta 9,6v 1400 mah 8 godzin.Podpiąłem do repliki i wszystko śmiga..Nawet pproblem z selektorem ognia zniknął:)

Podzielam tu zdanie kolegów nie pytajcie po sto razy jaka bateria!!!wszystko co "mini"i 9,6v na bank podejdzie nie ma cudów.!!!

Link to post
Share on other sites

Pytanie do użytkowników M16A3: Jak oceniacie kolbę? Trzeszczy? Rozczłapuje się w miejscu sklejenia obu części kolby? Pytam, bo w JG tak jest, jest tam otwór średnicy mniej więcej 0.5mm-1mm - wiem, małe to, ale mnei to denerwuje trochę i pytam, czy w P&J też tak jest?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...