Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost


Recommended Posts

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hihi gierka nawizuje do nie majacej sobie rownych ksiazki braci Strugackich pt. Piknik na skraju drogi.

Szczerze mowia to jak obejrzalem screeny to jest tylko oparta na pomysle chyba bo nie przypuszczam zeby wzieli sie za scisłe odtworzenie klimatu ksiazki.

 

Ps. Ach ta klimatowa w tle Cyrylica (Grażdanka) :lol:

Link to post
Share on other sites

No i właśnie o tej mniejszości gier FPP mówiłem - tych w które jeszcze chce mi sie jeszcze grać.

Tylko mam pytanie do kochanych programistów i grafików. Skoro juz robicie takie wypasione gry to czy moglibyscie chociarz raz uwzględnić mój stary sprzęt - sprzed roku :P - albo mnie dofinasować za karę :x

Screny wyglądaja zachęcająco ale czekam na Leon 1 - zawodowiec. :twisted:

Z potworami walczę wieczorami. Takie duże zające, które można rozwalić tylko świętym granatem :twisted: i białe myszki które można zatruć tylko alkoholem :?

Link to post
Share on other sites
Hint: Ktory AK i cos jeszcze ma zamek i bezpiecznik po lewej stronie?  

tak samo jak widoczny na jednym screenie pistolet... majacy okienko wyrzutnika takze po lewej stronie...

 

Hmm to niekoniecznie musi byc blad, nie mam pojecia czemu ale czesto spotykalem sie z takimi sytuacjami, kiedy przedpremierowe screeny z gier byly "lustrzanymi odbiciami", nie mam pojecia czemu i po co ale faktycznie takie cuda sie zdarzaja...

 

BTW jedni lubia melodramaty, drudzi sci-fi a trzeci kino moralnego niepokoju, ot STALKER jest gra dla tych, ktorzy takie klimaty zla wszedobylskiego lubia [np. ja].

 

Ale faktycznie, nie pojmuje o co chodzi z tym realizmem, wszak mamy z tej gry tylko kupe screenow i kilka filmikow :], realizm ocenimy jak zagramy, ot co.

Link to post
Share on other sites

Nie ma co gadać o realiźmie, póki się nie zagra.

Ale grafa powala :!: , dziwi mnie że jest na tej stronie napisane że można grać nawet przy voodoo2, wątpie aby to było możliwe. :wink:

 

Straszna lipa z tym zamkiem po lewej stronie, przy tym M4 podobnym też wyrzutnik łusek jest po lewej. :roll:

Link to post
Share on other sites

Hmm z tymi screenami to zawsze dziwnie bywali tzn z tym mirrorem. Z drugiej strony - kolesie robia sobie model AK - przeciez z pamieci wszystkiego nie wymodelowali, jakies dokumentacje pewnie mieli, dziwnym by bylo gdyby taki blad zrobili.... a nawet jesli, eh co za problem, Look Out zrobi nam lesze modele, zaimplementuje sie je do gry i po problemie ;)

Link to post
Share on other sites

powod moze byc prosty - prawa autorskie, czy jakie tam... z tego samego powodu niektore repliki dosc znacznie odbiegaja od oryginalu (niekotre sprezyny MP5). Moze z pewnych powodow autorzy gry nie mogli/nie chcieli wiernie odtworzyc danej broni, ale chcieli zbey na pierwszy rzut oka bylo wiadomo co to jest.

Link to post
Share on other sites

Gunner ma racje, w fpp łuska lecaca powoli przed oczami gracza to juz tak ograna zagrywka, ze zdziwilbym sie gdyby czegos takiego nie dodali...

Bo czy dla przecietnego 'Kowalskiego' to jakas róznica? :wink:

A ja ubolewam nad tym, co stało sie z moim faworytem - HL2 :cry: :cry: :cry:

przeniesli premiere na kwiecien... a wszystko przez jakich robinhoodow od siedmiu bolesci, ktorzy wg mnie zasluguja tylko na .45 ACP w czaszke :cry:

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ta giera będzie super....czekam na nią odkąd ksiażke przeczytałem....chociarz sama gra niebedzie miałą z nią wiele wspólnego to i tak będzie super....chłopaki specjalnie biegali po czarnobylu żeby to tak ładnie zrobić:)....sporo mozliwość będzie i wogule czekam niecierpliwie:D

P.S czy zna ktoś z was inne tytuły napisane przez Strugackich??

Link to post
Share on other sites

Ech "Piknik na Skraju Drogi" to ksiazka czysto Since Fiction. Na Ziemi w kilku punktach wyladowali Obcy. Wyladowali posiedzieli i odlecieli. W miejscach gdzie wyladowali dzialy sie i dzieja nadal istne cuda. Miejsca po lodowaniu obcych sa zamkniete dla osob postronnych i popularnie nazywane Strefami. Zeby bylo zabawniej w Strefach obcy zostawili swoje zabawki, cudowne wynalazki np Bateryjka maly przedmiot zasilajacy np samochod i praktycznie nie do wyczerpania i wiele innych nie do konca zrozumialych. Naukowcy staraja sie je zbadac co nie zawsze im wychodzi. Takie artefakty maja na czarnym wrynku oszalamiajaca cene. I tu wkraczaja Stalkerzy, ludzie ktorzy wchodza do Strefy zeby znalezc te cudowne wynalazki. Nie zyją oni długo, a najmniejszym ich niebezpieczenstwem jest kordon żołnierzy dokoła Stref, ktorzy strzelaja bez ostrzezenia. Stalkerzy nie zyja dlugo przez Strefe jest ona tajemnicza i niezywkle groźna.

 

Z Ksiażek Strugackich polecam oprócz swietnego Piknika. Ślimak na Zboczu. W krainie Purpurowych Obłoków. Koniec eksperymentu Arka. Lot na Amalteę, Stażysci. O przyjaźni prawdziwej próba ucieczki. Południe, XXII wiek. Przyjaciel z piekła. Żuk w Mrowisku, Miliard Lat Przed Koncem Świata. Pora Deszczów. Do ich najlepszych ksiażek szczególnie wartych przeczytania zaliczyłbym : Poniedziałek Zaczyna Sie w Sobote. Trudno być bogiem. Przenicowany świat. Żuk w mrowisku. Piknik na Skraju Drogi.

Generalnie jesli ktos sie nastawia na lektore starej dobrej komunistycznej SF to ksiązki braci Strugackich sie do tego nie nadaja. Nie ma tam super pilotow zjednoczonego Komsomolu latajacych w super statkach stworzonych przez cala ludzkosc, ani tez nie znajdzie tam czytelnik delikatnego przesłania czesto zawartego w ksiązkach autorów żyjących w Układzie Warszawskim ktory naklania do potępienia systemu i wartosci Socjalizmu. Nic z tych rzeczy Strugaccy wyszli poza modę i serwują swiatowej jakosci SF w najlepszym wydaniu bawiąc czytelnika niezłą akcja i humorem polaczonym z lekkostrawnymi elementami filozofi. Ich ksiązki się nie starzeją i nie trącą juz myszką jak ksiazki innych pisarzy SF ery CCCP.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...