Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost


Recommended Posts

S.T.A.L.K.E.R SHADOW OF CHERNONBYL-Taka to teraz jest nazwa.

Fabuła podobnie jak w książce" Piknik Na Skraju Drogi" mówi o Stalkerach.

 

Tyle ze nie ufo tu wylądowało tylko cochana elektrownia w Czarnobylu wybuchła po raz drugi.

Jest rok 2012. A stalkerzy przenikają do strefy drugiergo wybuchui chronionego przez promieniowanie i zoldaków ruskich aby zdobyc napromieniowane graty które maję dużą wartość.

 

W grze występuje wiele nowych jeszcze nie zbudowanych broni w tym przyszłościowy kałach..

Link to post
Share on other sites
  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

pieprzenie o szopenie, jak ktos chce to wczesna alfe mu na jakiegos ftpa wrzuce.

podkreslam ze to alfa z przed 2 lat, tak tylko dla testow engine.

taki tam wyciek

wszystko mie sie tam podoba poza:

z broni sie strzela jak z airdofta. moze i to zaleta przy szkoleniu taktyki:)

ale jak sie gra w realistyczna gre to sie chce zeby bronia strzelala prosto.

ku sprostowaniu, chodzi o rorzut nei o zasieg:)

inna uuuuuuuuujowa rzecz to postaci i ich amimacja..

nie trzymaja proporcji, nie wiem moze to zmienia. czasu troche mieli.

animacja niby z mocapu, ale co innego podlaczyc to do modelu, i tak jak mi sie zdaje proporcje tu nie graja.

 

skoncze , bo nudze , dawajcie namiar to wrzuce

aha

chodzi nawet na najgorszym szrocie

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

W tym problem że tak naprawde to już nic (koniec kasy :( i to nie od dziś). Z tego co wiem wydawca i producent jescze tego nie potwierdzili, ale wszyscy w branży oraz gracze zdają sobie sprawę z tego smutnego faktu.

BaUEr swoim dzisiejszym postem rozdrapał stare rany :cry:

Link to post
Share on other sites

Nie no bez przesady. Ludzie w branży mogą mówić co chcą. Ale wedłóg mnie ta gra jeszcze wyjdzie.

nikt nie będzie zainteresowany słabym shooterkiem

No niezgodzę się .... kiedykolwiek to wyjdzie nigdy nie będzie mógł być tak obrażany. Założenia gry gniotą. Rozległa recka z CDa.. jednych z niewielu w branży którzy mieli okazję być w czarnobylu i pograć w wersję zprzed premiery (fakt że to już było dość dawno).. mówi jednoznacznie. Kod gry jest prawie skończony. To co gra przedstawia graficznie również jako rzecz słaba nigdy nie bedzie pojmowane. Obsłóguje najnowsze technologie takie jak DX.9.0b i chyba nawet 9.0.c, oraz jako jedna z pierwszych i niewielu ma wykorzystywac 64bitowe procki + technologię HT. Hehh.. no i nazywać ją Shoterkiem... toż to obraza.

stare rany

Jeżeli ktoś uważa że to bedzie zwykły Shoterek... skąd mowa o ranach? :wink:

Tak serio ja to mogę czekać choćby jeszcze rok.. oby tylko to wyszło. Bo takiego Singleplayer jeszcze nie było.. i się nie zapowiada.

Mam nadzieje że grupa odpowiedzialna za STALKER nas jeszcze zaskoczy.

 

P.S. A tak troszkę OT. : Qrde grafika w grach znowu podwyższyła poprzeczke.. i to dużym krokiem. Ale czy nie tego oczekiwaliśmy? :twisted: Mimo to jeżeli gra ma wypas fabułę (jaką ma mieć STALKER) przyzwoita grafika i mniejsza sprzętożerność to kolejny +. Choc sądze że taki STALKER to tak czy tak będzie Swoje Wymagał.

 

pozdro !

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites

No jeżeli zaanwansowana inteligęcja (czt. zachowanie się stad zwierzaków) przeciwników , całe to środowisko gry , bedzie wymagało procka 64bitowego lub HT to sam poczekam i nie zagram dopóki takowego mieć nie bede. Piszę to dlatego że gdzieś wyczytałem że STALKER ma wyjść w dwóch wersjach. Chociaż jak narazie to oby tylko wyszedł... fakt że premiera się opóźnia ... ale wolę dostac do łapki dokończony produkt... czyli wszytkie ..lub prawie wszytkie możliwe obietnice spełnione niż grę która mogła by zawieść oczekiwania. Fakt że są gry wiecznie wychodzące ... ale niektóre produkcje powstają naprawdę dłógi czas.. i wychodzą. (np. Doom 3).

 

P.S. Coś jest skopane.. chcąc odczytać ostatni post tego tematu pisze że nie isntenieją żadne odp. dla tego tematu. Trzeba wejść w Topic i recznie przełanczać na 2gą zakładke. Mod może sobie z tym bugiem poradzi :wink:

 

Waiting.....

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites
Nikt nie będzie zainteresowany słabym shooterkiem gdy dookoła tyle pięknych tytułów.
No na przykład jakich? Może w założeniach podobny Far Cry który można o kant dupy rozbic (ta gra jest śmieszna)? Jak narazie nie widzę nic podobnego do STALKERa' date=' po prostu gdzieś w mojej świadomości, jeszcze zanim zaczęły się prace nad tą grą chciałem zobaczyc taką gre, osadzoną w realiach Czernobyla. I oto powstaje. Grafika jest piękna, fajne modele broni (proponuje porównac z tymi w Far Cry na przykład, śmiech na sali a gra dostala 10/10 w CDA chociażby). Mam nadzieje że wyjdzie, oby jak najszybciej. I nadal uważam, że ta gra [b']rozgniecie konkurencje[/b] klimatem.

 

Grafika jak narazie wygląda pięknie i dosyc wymagająco. Według mnie jest to ten sam standard co Half-Life 2. Jeżeli koledzy dobrze napiszą kod to gra będzie śmigac nawet na 'średnich' konfiguracjach sprzętowych, tak samo jak wspomniany Half-Life 2 (nigdy nie spodziewałem się, że taka grafika może miec tak relatywnie małe wymagania).

 

Ostatnio krąża pogłoski, że nie bedzie można sterowac pojazdami (mi osobiście to nie robi) i poszczególne mapy będą się doczytywac.

 

Więcej tutaj

 

Cześc z tych pogłosek jest prawdziwa. Nie ma jednak żadnych wieści na temat przerwania produkcji (za co chwała Bogu).

 

Więcej tutaj

Link to post
Share on other sites

Gniećcie mnie gniećcie tymi postami :D Nawet w CDA robią sobie ze stalkera jaja- czasy zachwytów minęły- następuje zderzenie z brutalną rzeczywistością. Panom zza wschodniej granicy skończyła się kasa. Ciągłe przekładanie terminów jescze żadnej grze nie zrobiło dobrze. Twórcy do chwili premiery mogą obiecywać co chcą- wyjdzie jak zawsze (swoją drogą dobrze że gra w ogóle wyjdzie- nic nie pobije mitu Duke Nukem Forever 8) ).

 

Edit: Póki co gra nie wyszła- mamy erę spekulacji. Ale jeżeli gra wyjdzie fajna- możecie po mnie jeździć.

Link to post
Share on other sites

hi hi hi.... pożyjemy zobaczymy. Jednak mnie najbardziej zabija to ze to będzie coś na miarę The Elders Scrol lecz zamiast wojować z mieczami itp. przenosimy się do przyszłosci urzywając troche bardzij innowacyjnych zabwek. Nie każdemu odpowiadają klimaty fantasy. Gra powstaje od czasów gdzie RGPowe produkcje były na topie, gdzie singleplayer żądził. Teraz to już wiadomo ze by się chciało coś w podobie ale Online. :wink: Choć i takie rzeczy powstają. Ale nie odbiegając od tematu... ktokolwiek spodziewał się dziesiątek Kmów Kwadratowych bez ogladania ekranu: "LOading" chyba troszeczkę pojechał z wyobraźnią :wink: ..lub ma kompa z 2-3 GB ramu. Wtedy ten ekranik pojawi się przez ok 1-3sek :wink: . Co do urzywania pojazdów nigdy nie było mówione że będzie to gra jeżdzona. Pojazdy posłóżą jedynie do pokywania znacznych odległości w krótszym czasie. ... no już nie moge się do czekac aż przejadę się tą Ładą :twisted:

 

Widziałem Engine Graf w jakiejś Alfie. Udało mi się odpalić tylko mapy do Multiplayera. Standardowo Alfa uruchamiała sie w rozdziałce 1280-1024. Nic nie można było zmieniać. I na moim sprzęcie:

2.0XP+,GF6600GT(5001000mhz),512ram, Giera chodziła płynnie. Odpalałem tą samą Alfe u kumpla na:

Barton 2.8,GF FX 5200 128BIt, 512ram, i nie dało się grać. Co mnie nie dziwi karta tego pokroju nie poradziła sobie z tak wysoką rozdziałką. Prawdopodobnie w normalnej rozdziałce(czyt. 800-600) by mu to śmigało.

Oczywiście plansze Mp były bez przeciwników... gdzie dodanie ich powinnoo zwiększyć wymagania o połowę. Więc pewnie u mnie by to jakotako chodziło :wink:

 

Mam w chacie wszyskie możliwe filmiki z gry... Najbardziej rozwla mnie momęt w jednym, gdy przechodzimy przez jakieś zakłady taboru kolwjowego... i widzimy Ciuchcię identyko jak u nas w Polsce mamy, a chwilkę wcześniej płytki na ścianie z dynamicznym oświetleniem. W czasie ukazania tych materiałów sądziłem ze uzyskanie takiej grafy graniczy z cudem. Takie efekty graf (np. płytki na ścianach) zobaczyłem dopiero w SWAT4. Więc jakby nie było Engine STALKER jest graficznie jak na dziś dzień nadal świerzy. FOTREALIZM - czego tu więcej oczekiwać. Bez zbędnych kolorków... brudna... szara... piękna rzeczywistość :twisted:

 

THX Poland za linki. Wiadomości z 1 czerwca to całkiem świerze wiadomosci. :wink: . Jeżeli nie ma gry narazie można sobie chociażby o niej podyskutowac. Heh... w ten sposób ani sie obejżymy a ujżymy ekran LOADING na ekranie :wink: Shizofremicznie rozglądając się po pokoju... nie bedąc pewien czy to co przed chwilką słyszeliśmy to były tylko dziwęki z gry.... :twisted:

 

P.S. Może ktoś ma możliwość wrzucenia na jakiś serwer Alfy gry. Niechodzi mi o mapy MP. W sumie mam coś na Cdku od znajomego ale umiem odpalić tylko MP. Jest tam coś wiecej niestety brak mi wiedzy. Jakby co moge wysłac komuś Printa z Plikami... może ktoś będzie umiał to odpalic. Muszę jeszcze zagadać do zjanomego który mi to dał.. ale z rozmowy z nim wywnioskowałem że on też tylko mapy MP odpalił. Pospacerowałbym po czarnobylu... nawet jeżeli nikogo ani niczego (form nieokreślonych :wink: ) by tam nie było.

 

pozdrawiam!

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites
Gniećcie mnie gniećcie tymi postami Nawet w CDA robią sobie ze stalkera jaja...
Sniper racja, przekładanie terminów wydania nie jest niczym dobrym. Ale piękne jest to, że gra pomimo tego, że powstaje już 4 lata (o ile się nie myle) to nadal jest świeża, a grafika naprawdę piękna (stwierdzam, że jednak lepsza od HL2 - trzeba wziąc pod uwagę dynamiczne cienie jak napisał Bauer). Oglądając screeny i filmiki można stwierdzic, że bardzo duża częśc gry jest już ukończona. Widziałem filmiki walki z przeciwnikami, anomalii, helikopterów... to wszystko już jest gotowe.

 

Spekuluje, że jedyne co im zostało, to zrobienie (bądź dopracowanie) reszty tego ogromnego terenu, drobne szlify w AI i to chyba wszystko. Przecież jest już cały engine graficzny!

 

Jeśli chłopakom skończyła się kasa, to liczę na to że ktoś ich przejmie i wyda grę. Na tym można tylko zarobic.

 

A odnośnie zrobienia z tego masowego multiplayera to moje zdanie brzmi - nie! Dzięki Bogu że STALKER to single. Gdyby gra miała byc multi to na 90% trzeba byłoby płacic miesięczny abonament - dziękuje, postoje.

Link to post
Share on other sites

Ja tu pytam pytam ...a dwa dni później czyli wczoraj otrzymuję odpowiedź prosto na talezu - czyli w najnowszym CDa. Kto ma dostep i jest zainteresowany niech sobie czytnie. Zacytuje tylko wybrane:

 

"... gra jest tak naprawdę gotowa od roku... złożoność gry zwyczajnie przerosła jej twórców...... po roku szamotaniny zdecydowali sie dokonać radykalnego kroku. Po prostu wywalili z niej większość tego co miało byc :tzn. duzo elemętów RPG i symulacji życia. (teraz możecie zawyć z rozpaczy i walnąc z bańki o kant stołu)
:wink: ...
Tzn że gra stała się ambitna strzelanina Fpp [ Od BaUEr: zamiast tego co oczekiwaliśmy ]... z rozbudowanym wątkiem RPG. ... zaliczenie gry wymagać ma min 40h... świat liczy 40KM kwadratowych... dzieli się na poziomy nad i pod powierzchnią.. ( od BaUEr: czyli nie wiem.. razem 80km kw? ) .... 30 rodzajów broni.... możliwość jej modyfukacji....możliwość urzywania pojazdów.... przyzwoite All wroga... losowa generacja zadań pobocznych...handel bronią (elemęty RPG) ...Standardowy tryb Multiplayer. Ponoć premiera jeszcze w tym roku. Ponoć...

Dlatego "ponoć" że w trakcie kilkunastominutowej prezentacji gra zawiesiła się na AMen - trzeba było resetować kompa- aż dwa razy !!. To daje do myślenia. "

...

bla bla bla .. oby jak nnajszybiej wyszedł. :wink:

 

Troszeczkę skróciłem oczywiście ..niechciało mi sie całego przeklepywać... w niektórych miejcach minimalnie zmieniłem aby zachować sens.

Moje zdanie .. jak oczekiwaliśmy gry na 10 pkt.!! teraz powinniśmy oczekiwać takiej na ok 8 pkt. Mimo wszystko ..w czarnobylu nie byłem ..a teren tam bedzie identyczna kopią prawdziwego. Już widzę efekt jak kiedyś po zagraniu w tą gre przejadę się do Czarnobyla na wycieszke 8) jedna znajoma mnie strasznie namawia. Po zagraniu w grę sie skusze :wink:

Jednak ja jestem zdania że chyba rzeczywiscie obczaimy ten twór.. ok na Gwiazdkę. Będą próbowac zarobić na niej wiecej niż jest warta .. z okazji świąt. Hehh...

 

Pozdrawiam !! Do dokłądnej lektury zapraszam do CDa (qrde.. za tą reklame powinni płacić :twisted: )

 

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Guest ELiTE_HUNTiNG

tak , gre wydaja od 2001 roku .. jakos wydac nie moga :P jak napisane wyzej

taka własnie oficialna data , polecam sciagnac wersje beta badz alpha (sam silnik bez fabuly) ale zabawa dosc fajna , ja na to czekam niecierpliwie :)

Link to post
Share on other sites

i nie jestes jedyny ... powiem nawet że jesteś jednym z wielu wielu .. tych którzy nawet po mimo cięć w grze.. okrojenia jej do minimum.. i całkowitej profanacji takiego dzieła... czeka i chce zobaczyć chociaz czym mogła być gra... kto wie.. może jakas druga część powstanie kiedyś ;-) ... moze jakiegoś sponsora twórcy znajdą :-P ...

 

Wait and Cry..

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

hmmm tak wlasciwie ta premiera STALKERA zbiegnie sie z moim zakupem VFC AKS-74 - moze stworzymy grupe rekonstrukcji.. strefy ;)

wyposazenie obowiazkowe - licznik Geigera.

bardzo sie ciesze ze w koncu sie ukaze ta gra... no i mam nadzieje ze nie zblaznia sie tak jak Czesi z polproduktem pod tytulem Armed Asault...

 

Polskie literki obowiązują

CHEMIK

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...