Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L85A1 [ARMY]


Recommended Posts

Ja czytałem trochę na forum o elce G&G, gdzie pisali, że jest pewien problem ze zgraniem baterii ze sprężyną. Doszli do wniosku, że na baterii 8.4V (dobrej firmy) elka powinna chodzić ze sprężyną m120, bo wtedy jest jest synchronizacja między ruchem tłoka i zębatek. Chodzi o to, żeby tłok wracał odpowiednio szybko do położenia neutralnego.

 

W związku z tym, bateria 9.6V nadaje się tylko do elek ze sprężynami >m120. Inaczej można doświadczyć tego, że zębatki łąpią tłok, zanim on wróci do pozycji neutralnej (czyli głowica tłoka przy głowicy cylindra).

 

przyznam że dziwne wnioski

ja mam baterię 12v 3600mah sanyo RC

 

i

 

nigdy nie odnotowałem zjawiska o którym piszesz...w zakresie sprężyn oj m110-m160.

dodam że silnik to Guarder ITU na magnesach neodymowych i w układzie mosfet jeszcze siedzi....

 

przy m110 rof jest taki że hicapy nie podają tylko realcapy albo midcapy... :strach:

więc szczeże jestem zdziwiony....

 

chyba że jest coś o czym nie wiem...

biorąc pod uwagę konstrukcję na pewno jest to bardziej możliwe niż w innych aeg

a to dlatego że zębatka tłokowa ma 19 zębów (czyli 2/3 obwodu jej są zawalone zębami a nie jak to ma miejsce w normalnych aeg 1/2)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok przepraszam, że mnie tak poniosło.

 

Tak jak napisałem wcześniej przerobiłem oba modele w różnych ilościach i naprawdę model się im nie udał. Jest to konstrukcja do poprawy: za duże luzy w kostce stykowej, za słaby materiał, z którego wykonano tłok, źle wykończone zęby zębatki środkowej i tłokowej.

 

Nie ma znaczenia czy one są w promocji czy nie są. One od początku są wadliwe i to nie jest wina sklepów jakie je oferują.

 

Mam cichą nadzieję, że wreszcie zostanie wycofana ze sprzedaży. Z tego co wiem serwisy różnych sklepów mają i tak dużo pracy bez tego...

 

 

Nie widziałem tego wcześniej i powiem tak... MASZ ZAJ....... PECHA!!!

 

Mam 400 fps stokowy tłok stokowe zębatki (tylko zębatka silnika wymieniona) łożyska kulkowe, zrobione podkładkowanie. Po uporaniu sie z gumką hop up działa wszystko wspaniale.

Powiem też tak że broń typu LSW ma pewne zastosowanie i jak używa sie jej we właściwy sposób nic sie złego nie stanie... czyli wytłumaczę jak ktoś nie rozumie:)

1. ogień pojedyńczy.

2. kontrolowane serie po 3, 4 kulki ( od zasypywania gradem jest np. Minimi)

3. Używam low-capów po 60 kulek i mam ich 7 (czyli mniej kulek w sumie niż hi cap) a to wymusza kontrolę ognia.

 

Po zastosowaniu sie do takiego ekspatowania nie będziecie mieli raczej problemów

-Dodam jeszcze że nigdy nie wykożystałem wszystkich magazynków na jednej strzelance:)

 

POZDRAWIAM

Edited by Xen
Link to post
Share on other sites

Xen, jak uzyskałeś te 400fps??? Po prostu wsadziłeś m120?

Możesz napisać, co dokładnie działo się z gumką HU?

 

Chciałem jeszcze Cię zapytać, czy podkładkowanie robiłeś na oko, czy znalazłeś gdzieś gotowe ustawienie?

Edited by el polaco
Link to post
Share on other sites

Xen, jak uzyskałeś te 400fps??? Po prostu wsadziłeś m120?

Możesz napisać, co dokładnie działo się z gumką HU?

 

Chciałem jeszcze Cię zapytać, czy podkładkowanie robiłeś na oko, czy znalazłeś gdzieś gotowe ustawienie?

 

Mam wsadzoną MadOnion 110... Podkładkowanie zrobiłem na oko tak by nie było luzów i zębatki pokrywały sie całą powierzchnią... oraz wsadziłem Łożyska kulkowe.

 

Rozebrałem część tłokową GB wyczyściłem i nasmarowałem smarem uniwersalnym(taki niebieskawy np rowerowy), cylinder i prowadnicę dyszy olejem sylikonowym(nie ten w sprayu)

 

Wymieniłem gumkę hop up z silikonowego guardera( przeźroczysty) na gumkę systema, ta pierwsza sie sawija i zaczyna przycinać(jest do kitu) wymieniając samemu trzeba to robić z chirurgiczną precyzją

 

Dodam jeszcze że mam preckę src 510mm/6.03 co jednak też zwiększa kompresję

Wynik na chrono... 395, 400

 

Co do tuningu to spokojnie można dać MadOnion 120 tyle że wtedy konieczna wymiana tłoku na G&G (czarny), łożyska na kulkowe, podkładki. batka 9.6

 

przy nie forsowaniu na auto powinno wytrzymać wynik będzie jakieś 420-430fps

Link to post
Share on other sites

Kupiłem ostatnio ową Elżunię, doszła do mnie wczoraj, wczoraj też mnie zdradziła. Podczas strzelania do puszek zacięła się i nie chciała ruszyć. Próbowałem zmienić baterię, przełączyć na auto, sprawdzałem bezpiecznik, zwolniłem sprężynę, jednym słowem nic. Przychodzę dzisiaj ze szkoły, zamontowałem baterię, oddała kilka strzałów i znów cisza. Ktoś miał taki przypadek? Jest na to jakieś proste lekarstwo? Osobiście nie uśmiecha mi się wysyłać repliki spowrotem celem naprawy gwarancyjnej :)

Link to post
Share on other sites

może zabrzmieć głupio i trywialnie ale---sprawdz maga

no tak właśnie brzmi a co magazynek ma z tym wspólnego???

bardzo mnie to ciekawi... :wink:

 

kluchu a jestes pewien że masz dobrze naładowaną baterię??

bo jak ją tylko wyciągnąłeś z pudełka to z pewnością nie była naładowana na max...

a to że następnego dnia strzeliła parę razy tylko to podkreśla....

 

czy przy zacięciu i jednoczesnym naciśnięciu spustu czuć że silnik drga, (jak by go coś blokowało ??

czy jest totalna cisza ??

Edited by cichyop
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem na 3 bateriach. Załączonej - naładowanej, Firefox 9.6v i 8.4V od CM.028

 

Czasem silnik się poruszy, ale bywa to bardzo nieczęsto. Zwykle jest cisza totalna, zwolnienie sprężyny nic nie daje, jest na swoim miejscu

Edited by kluchu
Link to post
Share on other sites

woooow a co się z nim stało ?!?!?!

jeszcze nigdy nie słyszałem o takim przypadku że ktoś kupuje giwer wyciąga z pudełka strzela 100 razy i silnik mu pada hehehh

chyba jakiegoś chińczyka kupiłeś heheh

:lol:

 

napisz co się stało z tym silnikiem ...

czy w ogóle przestał kręcić, szczotki, czy jaka dżuma ....

8O

Edited by cichyop
Link to post
Share on other sites

No i się stało. Moja Ela zrobiła dziś bzzzzz, bzzzzz. Tłok albo zębatka...

 

Nawet nie wiem czy wysyłać ją na gwarancję, jeśli to tłok, to pewnie wymienią, ale zębatki już nie... ( chyba że się mylę? )

 

Także myślę, czy od razu jej nie przerobić na standardową zębatkę tłokową i standardowy tłok + dystanser. Robił już ktoś coś takiego?

Link to post
Share on other sites

Okej, rozebrałem na razie tyle ile mogłem, nie zrywając plomb. ;)

 

Wygląda to tak:

 

Naciskam spust, wszystko się kręci, dysza się rusza prawidłowo, ale sprężyna jest naciągana tylko „ciut” i zaraz puszczana.

 

Pytanie teraz, jak wygląda reakcja przy urwanych zębach tłoka, a jak przy zjechanych zębach zębatki?

Link to post
Share on other sites

Kubi, pękła Ci taka mała plastikowa część? Jak tak miałem identyczny przypadek - bierzesz metalową blaszkę, starasz się ją ucharakteryzować na kształt tamtego plastiku(prowadnica sprężyny od bb przejdzie przez blaszkę, ale sprężyna nie), wiercisz otwór, przykręcasz i po problemie. Nie jest to łatwy zabieg, w tym karabinku jest trochę mało miejsca w środku na manewrowanie wkrętakiem :)

Link to post
Share on other sites

Pewnie to nic nie wniesie, ale...

Wczoraj dostałem swoją Elżunię:) Kurcze, przerosła moje oczekiwania! Wykonanie: 5 (a nawet z plusikiem. A co tam, dam nawet 6!). Blow back: działa bardzo ładnie, nie wiem, czemu się tak niektórzy czepiają, że nie pracuje ładnie, u mnie śmiga jak zły:) Pewnie i tak go odłączę z czasem, choć skoro jest i pracuje poprawnie to po co psuć... teraz czeka mnie mała wymianka- narazie kupiłem preckę systemy 509mm i gumkę silikonową też systemy. Wogóle to fajna promocja u krakmanów była, dzięki obniżce ceny o sto parę złotych mogłem pozwolić sobie na upgrade:) Nie wiem tylko jak pracuje, zbrakło mi kulek. Dopóki nie sprawdzę jak działa w stock'u, nie będę wymieniał części, chcę zobaczyć jak się sprawuje przed i po. Pewnie będę to jakoś dokumentował, tak więc jakby co wrzucę wyniki.

Reasumując: moim zdaniem to był strzał w dziesiątkę. Nawet jeśli będę miał z nią jakieś problemy, to i tak nie będę żałował zakupu.

Wiem wiem, świeżak jestem, mało w życiu pewnie widziałem, ale naprawdę uważam, że za te pieniądze było warto:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...