Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L85A1 [ARMY]


Recommended Posts

Cholewa, mógłbyś pracować w obsłudze klienta, God Damned You!

Narobiłeś mi smaka na Elkę. Pytanie tylko - czy upg do 380 fps może zjechać zębatki/tłok? Po prostu chciałbym porządnie chodzącą replikę w której co rusz się nie będzie coś psuło ;] ale chyba źle trafiłem?

Pozdrawiam!

 

zależy jak na to patrzeć jeżeli do stoka chcesz włożyć nic więcej tylko m 120 (długie od psg1 bądź m130 normalne) co ci da około 400 fps

 

to pierwsze co poleci to badziewny tłok z gównolitu. kupujesz jakikolwiek z wyżej wymienionych i lecisz na tym aż do przyszłych świąt Bożego narodzenia =]

ps. u jednych tłok stockowy tłok wytrzymuje hicapa u drugich do paru miesięcy np. jak u kolegi JW ciągle na nim strzela...

 

to samo tyczy się zębatek. ja ciągle mam stockowe ale PRIMO muszą być dobrze po podkładkowane =]!!!

bo inaczej ....

 

i batka bo takiej spręrzyny troszke silniejsza by się przydała to wszystko będzie cię kosztowało

 

cena lki + ~60 zł tłok (ewentualnie batka nowa, 9.6jak lubisz większy rof...)

a lufcia.... bo stock jest naprawde kijowy...

 

 

 

DUO !!! zawsze ! przed kupnem giwery pooglądaj ją u kogoś kto ją ma ! czy ci sie na pewno podoba! czy ci "dobrze lerzy" itd...

na początku strony "15"masz moją działającą konfigurację =]

Edited by cichyop
Link to post
Share on other sites
  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Stawiasz mi wyzwanie na tylko 530? ;) Poczekam na części z wgc i 530 to nie problem. I tak tylko na chwilę to będzie bo więcej mi nie trzeba.

 

Co do głowicy cylindra. Pasuje od V6 ale bez takiego urządzenia jak dremel się nie obejdzie. Jak będę coś robił z moim starem to zrobię fotki jak to ma wyglądać. Od razu uprzedzę że jest to dużo zabawy.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Czołem!

 

Ja w swojej elce wymieniłem:

 

- tłok na poliwęglan ze specszopu (75zł)

 

- głowicę tłoka od G&G - tutaj mała uwaga: cylinder ma jakby większą średnicę niż standard bo głowica chodzi w nim na "luz" ale rozwiązaniem jest zamienienie oringa na większy np: ze stockowego! - i działa perfect. (Głowice stockowa i G&G są takie same)

 

- sprężynę na G&G M140 mając na uwadze, że należy brać z zapasem bo podobno w elce stockowa sprężyna jest dłuższa. Jakież było moje zaskoczenie gdy wyciągnąłem stockową, która była 1cm krótsza! Może mi ktoś to wyjaśnić? Teraz już nie wiem jakiego fps się spodziewać i czy nie wywali mi zębatek, albo tłoka?

 

- dyszy nie ma co wymieniać bo jest fajna z uszczelką i lepsza niż zamienniki

 

- rozebrałem do ostatniej śrubki i wyczyściłem z chińskiego smaru. Ustawiłem podkładki i strzela jak marzenie. Zasięg wzrósł znacznie. ROF trochę spadł zwłaszcza reakcja na singlu ale i tak jest szybka. Jeszcze nie chronowałem. Przedtem miała 330fps.

 

- jeden problem: batka stockowa to za mało. Czy macie jakieś pomysły? 9,6V czy 8,4 o większej pojemności? Jak upchać dodatkowe ogniwo. Cichyop jak upchałeś 12V?

 

- Aha jeszcze jedem problem komora hop-siup KingArms metalowy z m16 i gumka Systemy a nawet na minimalnym ustawieniu kulki ,23 i ,25 lecą w kosmos nawet na starej sprężynie. Ktoś może mi pomóc?

 

Czaban

Edited by biolog8
Link to post
Share on other sites

DO : ( : yabar )

 

witam przyjacielu

 

nie jakoś nie mogę się doszukać gdzie napisałem że stock w l85 ma 590 mm(bo nie ma ,Jest tak jak napisałeś stock ma 509mm)

 

ja mam taką lufe u siebie która chowa się w tłumiku....(590mm) to nie jest stockowa lufa...

 

Jakież było moje zaskoczenie gdy wyciągnąłem stockową, która była 1cm krótsza! Może mi ktoś to wyjaśnić? Teraz już nie wiem jakiego fps się spodziewać i czy nie wywali mi zębatek, albo tłoka?

sa sprawdzałem ze stockową sprężyną z CA i ta w elce jest dłuższa...

 

zastanów się jeżeli tłok jest dłuższy (19 a nie 16 zębów) więc jest w nim więcej miejsca... co za tym idzie sprężyna jest mniej ściśnięta...

 

z tego co zauważyłem to dodatkowo wszystkie sprężyny o niejednakowym skoku są dłuższe od sprężyn o jednakowym skoku...

dlatego twoje m140 g&g może być dłuższe od stockowej sprężyny o jednakowym skoku (stock z army (mówimy o 1 cm))

 

- dyszy nie ma co wymieniać bo jest fajna z uszczelką i lepsza niż zamienniki

zgadza się ! stockowa nie dość że uszczelniona to jeszcze metalowa...

pisałem to tylko poto aby podkreślić że są dostępne takie części =]

 

 

- jeden problem: batka stockowa to za mało. Czy macie jakieś pomysły? 9,6V czy 8,4 o większej pojemności? Jak upchać dodatkowe ogniwo. Cichyop jak upchałeś 12V?

 

na maila mogę ci wysłać projekt jak to wygląda...

w 3 słowach na spód wchodzą 6 ogniw large, przed pinem 2 ogniwa i na górze nad lufą pod otwieraną pokrywką gripa(po wyciągnięciu atrapy rury gazowej mieszczą się ) następne 2 ogniwa razem 10 =12v

 

 

- Aha jeszcze jedem problem komora hop-siup KingArms z m16 i gumka Madbulla a nawet na minimalnym ustawieniu kulki ,23 i ,25 lecą w kosmos nawet na starej sprężynie. Ktoś może mi pomóc?

 

sprawdź dystanser czy nie jest zbyt duży, zbyt twardy...

 

po złożeniu hopa gdy jest ustawiony na minimum "poduszka od gumki" nie powinna wchodzić w ogóle do lufy !

łatwo to zobaczyc patrząc do lufy =]

 

 

KicpA

Stawiasz mi wyzwanie na tylko 530? icon_wink.gif Poczekam na części z wgc i 530 to nie problem. I tak tylko na chwilę to będzie bo więcej mi nie trzeba.

 

nie stawiam ci żadnych wyzwań =] próbuję pokazać że skoro "najlepszą" replikę STARA l85 można poddać takiemu podkręceniu a chinola ARMY również można tak zrobić to wielki + dla ARMY prawda ???

 

ps. kwestia umiejętności i fantazji =P

 

a co go głowicy ... wiem ... bez dremela się nie obejdzie ...=] heheh ALE SIĘ DA ! a to dla chcącego nic trudnego ... wkońcu jesteśmy polakami prawda =]

Edited by cichyop
Link to post
Share on other sites

cichypop, jakbyś jeszcze napisał jak wyeliminować zacięcia na singlu, skoro już się tak rozkręciłeś :wink: Swoją drogą pogratulować, mam nadzieję że nie wystrzeli Ci tłoka przez stopkę kolby :wink:

 

Zawiesiłeś link do tej głowicy:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=596]h...dukt.php?id=596

Myślę że nie będzie pasowała, stockowa głowica ARMY ma otwory mocujące elipsoidalne anie okrągłe.

Edited by yacenty
Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem precka , gumka HU pewno i ten tloczek?

 

Tłok niekoniecznie, jak wspomniał Cichy u mnie jest tłok stockowy i wszystko nadal hula po ponad 5000 wystrzelanych kulek. Poza gumką i precką mam wstawioną sprężynę 160% PDI (ok. M115) dedykowaną do PSG-1 - do zdobycia na ASGShopie.

Link to post
Share on other sites

 

sa sprawdzałem ze stockową sprężyną z CA i ta w elce jest dłuższa...

 

zastanów się jeżeli tłok jest dłuższy (19 a nie 16 zębów) więc jest w nim więcej miejsca... co za tym idzie sprężyna jest mniej ściśnięta...

 

z tego co zauważyłem to dodatkowo wszystkie sprężyny o niejednakowym skoku są dłuższe od sprężyn o jednakowym skoku...

dlatego twoje m140 g&g może być dłuższe od stockowej sprężyny o jednakowym skoku (stock z army (mówimy o 1 cm))

 

Akurat nie mam pod ręką ale zmierzę miarką. To jest jakieś wytłumaczenie. Czy stock CA ma nieregularne zwoje?

 

na maila mogę ci wysłać projekt jak to wygląda...

w 3 słowach na spód wchodzą 6 ogniw large, przed pinem 2 ogniwa i na górze nad lufą pod otwieraną pokrywką gripa(po wyciągnięciu atrapy rury gazowej mieszczą się ) następne 2 ogniwa razem 10 =12v

 

A bardzo proszę, gdybyś mógł na priv.

 

sprawdź dystanser czy nie jest zbyt duży, zbyt twardy...

 

po złożeniu hopa gdy jest ustawiony na minimum "poduszka od gumki" nie powinna wchodzić w ogóle do lufy !

łatwo to zobaczyc patrząc do lufy =]

 

Problem w tym, że nic nie wystaje. Absolutnie. Dystanser madbulla. Podobno dobry...

 

a co go głowicy ... wiem ... bez dremela się nie obejdzie ...=] heheh ALE SIĘ DA ! a to dla chcącego nic trudnego ... wkońcu jesteśmy polakami prawda =]

 

W Specszopie będą mieli w bliżej nieokreślonej przyszłości. Od G&G. Mieli mieć już teraz, ale im przysłali przez pomyłkę te od M14 - podobno niekompatybilne. Ale Polak pewnie potrafi... tylko po co, bo będą.

Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że nic nie wystaje. Absolutnie. Dystanser madbulla. Podobno dobry...

[\quote] jeżeli nie nie wystaje w środku w lufie to w takim razie co podkręca kulkę !? to nie czarna magia tylko fizyka

 

popróbuj pomieszaj gumki raz ta raz ta pomieszaj dystansery raz ten raz ten musi być jakaś różnica !

 

 

co do głowicy V6 to misałem że będzie dużo zabawy z dremelem, ale po co skoro mają przyjść na specshopa??? w niedługim czasie... =]

Link to post
Share on other sites

UWAGA !

 

MIMO ŻE TŁOKI Z CA I Z G&G MAJĄ PO "TYLE SAMO teoretycznie" ZĘBÓW TO MAJĄ RÓŻNE ROZSTAWIENIE !!!

 

to powoduje problemy, często zerwany 1 ząb tłoka, również może wpływać na żywotność zębatek...

 

jeszcze nie zbadałem problemu do końca... jeżeli się dowiem czegoś więcej to napiszę

 

na ten moment nie polecam kupowania tłoków z CA (g&p ma prawdopodobnie taki sam układ zębów, ale nie mam takiego tłoka więc nie dam 100%)

 

zostają tylko tłoki na g&g itp

Link to post
Share on other sites

Co do tłoków CA.

 

Jakiś czas temu koledze poszedł tłok seryjny i w taiwanie założyli mu ten żółty CA. Specjalnie poprosiłem, żeby sprawdzili, czy zęby są takie same. Stwierdzili, że to samo.

Ten karabinek ma już kilka tysięcy przebiegu i działa. Co nie znaczy, że nie może nawalić w każdej chwili.

 

Ale w takim razie ta zębatka http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1435%...ukt.php?id=1435

nie będzie działać z seryjnym tłokiem, czy tym z g&g.

 

Nasuwa mi się na myśl coś takiego. Wymienić tłok na CA lub G&P i do tego zębatkę na tę, o której mowa wyżej. Pytanie, czy ona będzie działać z seryjną zębatką środkową?

Link to post
Share on other sites

nie miałem tłoka g&p tylko CA więc ciężko mi powiedzieć czy są takie same...

najlepiej spytać w sklepie...

 

skoro bierzesz zębatkę CA weź również tłok CA nie dość że tańszy to jeszcze na bank będzie pasowało...

 

głowica cylindra jest płaska więc każda inna głowi tłoka (płaska) będzie pasowała..

Link to post
Share on other sites

Problem ten już był poruszany w tym temacie, ale pozwolę sobie do niego wrócić: chodzi o magi.

 

Kupiłem sobie kilka realów stara no i mam problem z podawaniem. Kolega, który też ma elkę nie ma żadnych problemów. Porównałem poszczególne wymiary z hicapem, który dostaje się do zestawu, a z którym nie mam żadnych problemów. Wszystko się zgadza co do milimetra. Różnica jest tylko w tym zatrzasku. Mam wrażenie, że w Starach mają trochę łagodniejszy profil i przez to muszą być głębiej, żeby kulki zostały odblokowane.

 

W temacie ktoś zaproponował, żeby obkleić otwór taśmą. Niestety w plastikowych realach jest to niemożliwe. Czy ktoś zna jakiś sprawdzony pomysł? Ja zastanawiałem się nad tym, żeby na górę tego otworu w magu podkleić, czymś o grubości 1-2mm. Tyle powinno starczyć. Ewentualnie, może da się jakoś zmodyfikować zatrzask od kulek, żeby wcześniej je zwalniał?

Link to post
Share on other sites

MAM TAKIE PYTANKO

ponieważ jestem posiadaczem nowej elki mam pewien problem

po rozłożeniu elki (odłączeniu górnej od dolnej ćzęsci) a nastepnie przy ponownym składaniu natrafiłem na problem nie mogę połączyć ich ponieważ blokuje się na jakies 2 cm przed końcem i nie che dalej sie posunąc i tu moje pytanie czy trzeba uzyc siły czy może cos blokuje a ja nie weim co ??

Link to post
Share on other sites

Blokuje Ci się gdyż pomiędzy chwytem a gniazdem magazynka w dolnej części body jest taka plastikowa podpórka do komory HU. Ta podpórka ma u góry dwie prowadnice w które powinna wsunąć się komora HU podczas składania obu części body. Niestety ciężko jest utrafić operując całym górnym body stąd radzę (ja tak robie) wyjąć tą podpórkę (trzyma się na jednym pinie) i wsunąć na HU. Potem złożyć w ten sposób. Jeżeli po zsunięciu obu części body otwór podpórki nie "zejdzie się" idealnie z otworami na pin w body, trzeba go przesunąć za pomocą śrubokręta. Wkładasz pin mocujący podpórkę i po sprawie.

Link to post
Share on other sites

nie miałem takiej przypadłości nigdy, mam magi ca, p&j, army i z żadnym nie miałem takich problemów...

ale

1 sprawdź czy pod dźwignią spuszczania sprężyny (po między gb a dźwingnią) nie plątają ci się żadne kabelki nic tam nie powinno być może to blokować że mag nie dochodzi do końca

 

2. sprawdź czy to na pewno nie jest wina magazynka tzn. czy to czasem w nim się nie tną kulki (sprawdź w innej giwerze)

 

3 można spróbować podkleić otwór od magazynka żeby zatrzaskiwał się "wyżej"

 

4 musisz coś po kombinować nie widzę tego a to mnie ogranicza i ciężko jest coś wydumać

może wydłużyć kołnierz od komory hopup (ten co wchodzi do magazynka)

 

jak to mówił mój pułkownik w woju "nie ma wyjścia tylko żaba którą połkną bocian i włożył sobie dziób w dupe"

 

także kombinuj ! napisz coś więcej..

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew.

 

Jest to ewidentnie wina magazynków, niby STAR, ale jednak są kiepskiej jakości. Ale podają bez problemu, jeżeli się je troszeczkę głębiej popchnie i przytrzyma.

 

Właśnie tak myślałem o tym kołnierzu od hu, żeby go trochę przedłużyć, bo w sumie to by było najlepsze rozwiązanie. Pytanie tylko, jak to można zrobić?

Wg mnie można albo obkleić czymś sztywnym (aluminium z puszki), albo dokleić plastikowy pierścień. To jest kwestia 1-2mm.

 

Zanim coś zacznę robić, porównam flaki mojej elki, z flakami elki mojego kolegi, u którego te magi podają bez problemów. Za to ma problem np. z hicapem TM, który nie chce się po prostu wpiąć.

Link to post
Share on other sites

Zanim coś zacznę robić, porównam flaki mojej elki, z flakami elki mojego kolegi, u którego te magi podają bez problemów. Za to ma problem np. z hicapem TM, który nie chce się po prostu wpiąć.

 

Może to po prostu kwestia odpowiedniego spasowania komory HU w body? Prawdopodobnie w replice twojego kumpla siedzi ona odrobinę niżej niż w twojej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...