Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L85A1 [ARMY]


Recommended Posts

Dodam tylko, że po założeniu preclufy 510mm 6.03, gumki HU Guardera i doszczelnieniu układu teflonem replika strzela bardzo ładnie, celnie i kulturalnie. Na samym początku trzeba było jeszcze co nieco usprawnić ale teraz jest git.

Natomiast, jeśli chcesz dobrą replikę, a nie jesteś "brytofilem" - bierz G36C JG.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PROSZĘ PAŃSTWA!!!

 

Z radością pragnę ogłosić, iż znalazłem skuteczne, estetyczne i tanie ROZWIĄZANIE LATAJĄCEJ MUSZKI!

 

Jak wszyscy wiemy firma ARMY zapomniała skopiować pina, który to zapobiega przemieszczaniu się muszki. Pisałem kilka razy do specshopu z prośbą o przysłanie takiego pina z Elki G&G, ale nie odpisali do dzisiaj.

 

Na szczęście z pomocą przyszedł mi ojciec, który to stwierdził, że w to miejsce idealnie będzie pasował sworzeń od dźwigni sterującej rozdzielaczem w wózku widłowym (z tego co pamiętam to GPW albo RAK)!

 

I rzeczywiście! Sworzeń pasuje i na średnicę i na długość! Podobno koszt takiego elementu to nie więcej jak 1 złoty.

Edited by el polaco
Link to post
Share on other sites

No wiadomo, że można dorobić, ale po co się męczyć skoro możesz mieć gotową część?

 

@Sagitarius

 

Co do zębatek to w taiwanie mają zębatki ARMY. Niestety nie są wzmacniane, a jedna kosztuje 50pln. Więc jeśli o to chodzi to problemu nie ma.

 

Co do tuningu to pewnie Ci z taiwana będą go odradzać. Powiem tak: lufę (osobiście mam systemę i mogę śmiało ją polecić) i sprężyne kup w innym sklepie, bo niestety taiwangun wielkiego wyboru nie ma.

Jak to załatwisz to poproś o wstawienie tych części a poza tym kup u nich gumkę HU guardera, łożyska (podobno mają jakieś super ekstra kulkowe p&j, które wstawiąją przy każdym tuningu) i żeby zrobili podkładkowanie.

 

Jeszcze wracając do zębatek. Zastanawiam się od dłuższego czasu na zębatkami G&G do L85. Zestaw kosztuje 200pln a są już wzmocnione, czyli wytrzymają te 400fps. Tylko czy to na pewno będzie pasować do Elki?? Niestety nie ma jak tego sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli te zębatki są dedykowane do l85 g&g to do army na pewno powinny pasować, gdyż gearbox r85 jest taki sam jak w l85 g&g (przynajmniej tak piszą na arniesairsoft) . Mógłbyś uprzejmie podać link do obu tych zestawów zębatek? Ja nigdzie nie mogę znaleźć :???:

Link to post
Share on other sites

Przydałoby się trochę porozmawiać o bateriach. Ta seryjna w sumie nie jest taka zła, ale przy jakimkolwiek tuningu wolałbym kupić coś lepszego?

 

Czy ktoś z Was kupował już jakąś batkę do Elki? Co polecacie?

 

Ja myślałem nad czymś takim:

http://asgshop.pl/produkt.php?id=2120 (ktoś ją zakładał do L85 G&G)

lub

http://asgshop.pl/produkt.php?id=980

 

Czekam na Wasze opinie.

Link to post
Share on other sites

Ten Intellect wchodzi bez problemu, a przy odrobinie dobrej woli dałoby się jeszcze jedno ogniwo dołożyć.

 

Trzeba tylko wtyczkę zmienić na dużą.

 

Dokładnie. W M4A1 mam taki aku. Pasuje także do Eli, ale z oczywistych względów wole tam używać skokowego 8.4V ;)

Link to post
Share on other sites

Przyszedł i odesłałem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zepsuł sie po 30 strzałach .. wymieniam na inna giwerę, jedyne co żal to chodzącego zamka aczkowiek chodził jak chciał. aaa i ładowarka konia z rzedem temu co swadzi ja do kontaktu :D

Edited by okejos
Link to post
Share on other sites

Cześć przymierzam się do kupna L85a1 ,i tu mam pare pytań?

Czy jest awaryjna?

Jakie częsci kupować?

Co włożyc do tej repliki by zwiekszyc osiągi do sredniej 380fps?

 

 

 

Przyszedł i odesłałem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zepsuł sie po 30 strzałach .. wymieniam na inna giwerę, jedyne co żal to chodzącego zamka aczkowiek chodził jak chciał. aaa i ładowarka konia z rzedem temu co swadzi ja do kontaktu icon_biggrin.gif

 

własnie co się zepsuło i gdzie kupowałeś ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Od dziś mam już to "cacko" w domu więc pozwolę sobie przytoczyć moje spostrzeżenia.

 

WYGLĄD:

Wygląd oceniam na 9/10, replika zrobiona jest z oksydowanej blachy stalowej a nie z szajsmetalu. W odróżnieniu od Stara jest matowa. Dobrze leży w rękach, nic nie trzeszczy, puka itd. Jakość plastikowych (zielonych) elementów bardzo dobra, gumowana stopka kolby. Niestety szyna nie pasuje pod starowskiego Susata ale to już wiadomo (w G&G też nie pasuje). Odjąłem jeden punkt za lekko niespasowane okładziny przedniego chwytu i dosyć mozolną robotę przy rozbieraniu i składaniu giwery. Ciężko wchodzi magazynek.

 

GB:

Konstrukcje GB oceniam dobrze, ale na ocenę jest jeszcze za wcześnie. GB jest dwudzielne, podobnie jak w ICS, ale tylko z pomysłu, technicznie rozwiązane jest to inaczej z oczywistych względów (inny kształt repliki). Pomysł bardzo dobry, gdyż ułatwia jakiekolwiek prace, czy to konserwacyjne, czy też tuningowe. Rozkładałem tylko górną część i od razu wymieniłem sprężynę na 150 PDI (taką akurat miałem). Nie zgadzam się z opiniami, że z uwagi na to że jest to dłuższe GB dedykowane są sprężyny od PSG1, ja w stocku miałem sprężynę standardowej długości. Cylinder i tłok są dłuższe ale tłok na szerokość jest identyczny ze standardowymi więc zamierzam wymienić go na żółty CA (dłuższy). W stocku jest łożyskowana prowadnica sprężyny. Głowica tłoka nie ma łożyskowania i jest plastikowa. Dysza jest metalowa i ma uszczelkę. W górnej części górnego GB jest element który pracuje razem z tłokiem napędzając blow back (nie montowałem go już po złożeniu bo bb nie jest mi potrzebny a jest awaryjny i obciąża dodatkową baterię). Minusem jest to, że otwory po bokach głowicy cylindra, w które wchodzą "bolce" ze ścianek gb trzymające głowicę w miejscu, nie są w kształcie owalnym jak to jest standardowo tylko są elipsoidalne (jajowate). Ciężko będzie znaleźć zamienną głowicę tłoka, chyba pozostanie rozwiercanie otworów w innej głowicy żeby ją dopasować. Generalnie cały układ jest bardzo nieszczelny, na pewno trzeba wymienić głowicę tłoka albo przynajmniej uszczelkę głowicy tłoka i uszczelkę głowicy cylindra. Hop-up jak w TM, działa bez zarzutu. Źle jest wymyślony selektor ognia i przerywacz styku, powoduje to dość częste zacięcia na ogniu pojedynczym (trzeba przełączyć na auto i już działa), myślę że da się coś z tym zrobić ale na razie tylko oglądałem jak działa. Zębatki na moje oko są standardowe, ale głowy nie dam, środkowa na pewno jest szersza niż stockowa zębatka G&G stosowana w M14 (porównałem).

 

JAK STRZELA:

Marnie... ale dziś jest wietrznie. Wymieniłem gumkę HU na stockową G&G (taką akurat miałem), ale nawet po wymianie sprężyny ani zasięg ani skupienie mnie nie powala. Magazynek jest do niczego, hicap ale trzeba go co chwila podkręcać i nie podaje kulek. Jeszcze jeden minus, kulka która zostaje w komorze HU po skierowaniu lufy w dół wypada co powoduje że kolejny strzał jest pusty.

 

Reasumując, biorąc pod uwagę, że kosztuje 130$ (~300 zł) jestem ....... zachwycony. W tym przedziale cenowym nie ma żadnej konkurencji.

Edited by yacenty
Link to post
Share on other sites

Mi magazynek też ciężko wchodził, ale tylko na początku. Teraz nie ma problemów.

Jeśli chodzi o osiągi to znaczącą poprawę w skupieniu widać po wymianie lufy i gumki HU (przynajmniej u mnie tak było). Co do sprężyny to ludzie, którzy mają G&G wrzucają do swoich elek m120 co zwiększa im ilość fpsów (w Elce G%G standartowo jest chyba coś ok. 360fps).

 

Co do zacinania się na singlu to wydaje mi się, że można by popróbować z jakąś firmową baterią. Może przejdzie.

Link to post
Share on other sites

Co do wymiany na inną replikę to już zależy, jak kto kupił, ja sprowadziłem bezpośrednio z CHRL więc raczej reklamacje nie wchodzą w grę :lol: , ale też konstrukcja nie jest skomplikowana na tyle żeby nie można było samemu pogrzebać i naprawić. Co do zacinania na singlu to słyszałem że pierwowzór G&G ma to samo, nie wiem czy bateria tu coś zmieni bo rozłożyłem selektor ognia w dolnym GB i widziałem dlaczego się tnie. Jeśli chodzi o sprężynę to też nie dawałbym więcej niż M120 (zębatki) ale myślę, że przy dobrym doszczelnieniu podobny wynik będzie przy PDI 150 względnie M110. Poza tym nie oszukujmy się to jest broń szturmowa, a nie snajperska/wsparcia, toteż 360~380 FPS w mojej ocenie w zupełności wystarczy. Lufa i gumka absolutnie do wymiany. Zgadzam się z przedmówcą, nie widziałem lepiej wykonanej "podróbki" zarówno na zewnątrz jak i w zakresie mechanizmów. Magazynek jest badziewny ale pasują inne "emkowe: więc to żadna wada.

Link to post
Share on other sites

A mi w mojej Eli poszła środkowa zębatka przy sprężynie M110. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak sprzedać tanio komuś kto ma Ele i potrzebuje części zamiennych. Aż mi sie smutno zrobiło :(

trochę mnie zdziwiło że ta zębatka poszła. Wstawiłem łożyska metalowe kulkowe, wzmocniony tłok [CA] wszystko ładnie było uszczelnione,lufa od CA 6,08... stałe 370fps. A tu nagle takie nieszczęście ;(

Link to post
Share on other sites

Pierwsze pytanie: dlaczego chcesz ją sprzedawać? Przecież krakamani mają zębatki do tej Eli. Jedna kosztuje 50pln. Wprawdzie są to seryjne zębatki ARMY, ale są! Poza tym mógłbyś się zainteresować wzmocnionymi zębatkami G&G do ich Elki.

 

Drugie pytanie: czy przy tuningu robiłeś podkładkowanie?

 

Trzecie pytanie: Jakiej firmy miałeś tę sprężynę?

Link to post
Share on other sites

Ja u krakmanów nie widziałem żadnych zębatek do Eli.

Podkładkowanie było robione ;] Sprężyna z tego co pamiętam MadOnion.

A sprzedaje bo i tak mam już nową repliczke w planach kolejna a w Ele już nie chce poprostu inwestować, wole oddać w dobre ręce po dobrej cenie ;)

Link to post
Share on other sites

A jak inni użytkownicy? Jak z awatyjnością Waszych Elek?

 

Ja mam już wystrzelane kilka tysięcy, zaliczyłem kilka gleb, gdzie Elka lądowała w śniegu i w błocie i do tej pory sprawuje się bez zarzutów. Koledze poszedł na początku tłok. Został wymieniony na wzmocniony tłok CA i też działa bez problemu.

Może to wynika z tego, że mamy seryjne sprężyny.

 

Jeszcze jedno. Elki, które mają krakmani pochodzą ze starszej serii (mają kolorowe pudełka). Ja z kolegą sprowadzaliśmy nasze karabinki z wgcshop i dostaliśmy nowsze wersje (kartonowe pudełka bez kolorowych nadruków). Podobno jedyne co je różni to spust (nasze elki mają metalowe, a te starsze platikowe), ale kto wie... może jednak są inne różnice.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...