Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M58 (M40A1) [KART / New Star]


Recommended Posts

Czy do M58 można bez problemu zamontować taką lunete

http://allegro.pl/item212595037_luneta_tas...nik_montaz.html

 

czy potrzeba jeszcze jakieś szyny montować?

 

Raczej nie, ponieważ montaż jest na szynę 11 mm, a m58 ma chyba 22 mm (może kolega Spicmir sprecyzuje ;-) ). Radzę nie kupować tej lunetki, bo to shays - kopia Hawke 3-7x20, którą miałem - obiektyw za mały i problemy z krzyżem celowniczym, poza tym zniekształcenia obrazu na obrzeżach. Lepiej kup sobie jakąś ze stałym powiększeniem (np. 4x40).

 

Mam małe zapytanko: czy do m58 można zamontować jakąś prec lufę?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wynik suwmiarką jest precyzyjny wiec powiem ze tak jest to 21.98 mm [ czyli 22mm ] o ile chodzi o szerokość szyny bo na długość to ma z jakieś 3-4 mm :) na oko bo suwmiarka sie nie mieści.

Sam będę musiał kopić najtańszą lunetę tascko bo do ot już tydzień a moich przyrządów [ cel.przeziernikowy + muszka tunelowa nie umie znaleźć ]

Czemu najtańszą ? bo i tak jest na chwile. a skoda mi dawać + 300pl na coś co użyje kilka razy :)

ps: jutro będą p-podobnie fotki.

Link to post
Share on other sites

Ja sie nie znam ale jestem zdania ze dobry ślusarz jest wstanie zrobić wszystko. Sprzęt jako tako nie daje żadnych ograniczeń co do montażu lufy.

Jedna strona jest podczytywana jest przez hu & spółkę a z 2giej przez plastikowe wykończenie lufy .

Link to post
Share on other sites

Panowie Panowie !nie ma co sie kłócić o dwa chińskie badziewia :) powiedziałem ze wyniki z chrono biedą po Old Town. bo teraz nie znajdę czasu na to . Co do optyki to pasują tasco z montażem 22mm.

 

 

RE:Tropiciel

"LINK

Zobaczcie foty i powiedzcie że to z łożem to nie prawda ..."

może rozwiniesz Swoją wypowiedz - bo ta ma sie nijako do niczyjej wyżej napisanej i ze tak powiem jest lekko niezrozumiała.

Link to post
Share on other sites

Z tego co zasłyszałem i dowidziałem, to łoże jest właśnie takie jak na zdjęciu. KART chciał zrobić coś w stylu maruzeńskiego. Nie powiem dokładnie jak im to wyszło, ale z odległości kilku metrów źle nie wyglądało. Zaznaczał, że nie był to zielony egzemplarz tak więc można przypuszczać, że nie krajowy.

Edited by skrzatu
Link to post
Share on other sites

Zobacz jej wykonanie prawie jak w M700 KJW tzn. nie materiał ale powierzchnia po prostu wygląda cudnie

kart-m58c-02.jpg

ale to nie jest to samo co u krakmana.

Wysłałem maila czy będzie sprowadzał M58 z tego rodzaju kolbą.

 

@Lemonzawodowiec

Adjustable Hop up: Yes

TM compatible Hop up: No

Edited by Tropiciel
Link to post
Share on other sites

re @ Barbie:

Bo na 100m [a nawet tyle nie będzie] widzę całkiem okej... wiec optyka zbędna - poza tym zbrzydła mi sie już i to może byc ciekawy eksperyment.

Jednak jeśli będzie naprawdę trudno to zdobyć /robić zakupie optykę/kolimator.

Link to post
Share on other sites

Nie ważne czy dobrze widzisz "na 100 m" w grę wchodzi dokładność przyrządów... Poza tym jeśli chcesz mieć jakąś para-snajperke, to nie lepiej byłoby kupić coś samopowtarzalnego? Aha, co do drewnianego łoża, to M40 straci swój klimat - przeciez drewniane łoze remingtona 700 USMC specjalnie zamieniło na plastikowe (bardziej pasowałoby chyba określenie "kompozytowe" ;-) ). Ale cóż... o gustach sie nie dyskutuje.

 

Prawdopodobnie dzisiaj zamówie sobie tą zabawkę na ganfajerze... Jak ew. dojdzie to przeprowadze profesjonalny test skupienia :uśmiech: .

Link to post
Share on other sites

Re: airsofter007

W tym problem ze jadę za kilak dni an OT i muszę mieć jakieś przyrządy celownicze a marnej lunety nie chce kupować puki co bo to nie ma sensu żeby potem kupować lepsza [ a teraz na lepsza nie ma kaski] . Dlatego myślę o jakimś celowniku przeziernikowym ale za kija nie umie znaleźć ...

Poza tym jesli po tunie przeziernikowy dalej bedzie okej a mnie nie weznie na wielkie snajpienie to zostanę przy nim bo to ma byc bardziej quick-rifle a nie snajperka.

 

re barbie

Przeczytać cały topic to chyba ci sprawia trudność pomiarów dokonam za kilka dni [po OT] i podam ci dokładne dane ale na oko widać ze m58 jest mocniejsza. Ale z zupełności się z tobą zgadzam ze odczucia co do wykończenia itd są subiektywne .. i tak ma być bo to mój karabin i dla mnie on jest lepszy niż ex - mp001 . Po prostu bardziej mi podszedł :)

poszukaj celowników mechanicznych od steyera i przymocuj do szyny.

Link to post
Share on other sites

To dokładnie ma takie bebechy jak mp...

Za dużo plastiku, bez wymiany wszystkich bebechów nie ma o czym gadać, bo prędko się posypie.

 

Zresztą metal z którego są produkowane części do mp/m58 to znal. (aluminium + cynk)

Nie dziwota, że się tak szybko ściera i łamie.

Ale podgrzanie pieca przy produkcji znalu kosztuje o połowe mniej niż jakby mieli topić stal i wlewać ją do formy. Między innymi dlatego są takie tanie.

 

To tylko kolejna dobra baza pod tuning...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...